MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Było dyktando – gimnazjalistom ortografia nie straszna

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 kwietnia 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:06
Autor: Mea
Fot. Archiwum Organizatora
Pseudowiosna, paszkwilantka czy konsyliarz – to tylko niektóre ze słów, z których pisownią musieli zmierzyć się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze i Publicznego Gimnazjum w Piechowicach podczas szóstego Dyktanda dla Gimnazjalistów, zorganizowanego w II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida.

Uczestników w szkolnej bibliotece, gdzie odbywało się dyktando, przywitała dyrektorka II LO Iwona Kumek, życząc jak najlepszych wyników. Tytuł dyktanda był związany tematycznie z aurą pogodową: „Kwiecień- plecień”.

W przerwie uczestnicy mogli wysłuchać wierszy wyróżnionych w trzecim Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „O Złoty Karton III LO” pod hasłem „Zapomniane przez słońce”. Wiersze odczytali autorzy tj. Daniel Kazuczyk, uczeń klasy 1e oraz Justyna Sieniuć, uczennica klasy 2a, która zagrała na gitarze również własne kompozycje.

Pierwsze miejsce w szóstym Dyktandzie dla Gimnazjalistów zdobyła Edyta Skowronek z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Drugie miejsce zajęła Daniela Wójtowicza z klasy 1a z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Kinga Waszniewska z klasy 2c z Gimnazjum nr 1.

Twórczyni Dyktanda dla Gimnazjalistów polonistka Halina Lejczak gratulowała uczniom odwagi i determinacji w szlifowaniu umiejętności, która w dobie „ułatwiaczy elektronicznych” nie zyskuje szerokiego grona wielbicieli. Autorką tekstu dyktanda była czterokrotna zwyciężczyni Międzyszkolnego Dyktanda dla Licealistów - Paulina Olejniczak, uczennica klasy dziennikarskiej w II LO, a współorganizatorką bibliotekarka Anna Koziara.

- W naszym liceum już od kilku lat organizujemy dyktanda dla naszych młodszych kolegów, bo chcemy dbać o czystość i kulturę języka polskiego. W dobie Internetu, gdzie wiadomości pisze się szybko, często nie zwracając uwagi na poprawność słów, bardzo ważna jest bezbłędna pisownia – powiedziała Iwona Kumek.

- Przy okazji takich spotkań gimnazjaliści mogą też zobaczyć szkołę, a w przyszłości możliwe, że to właśnie u nas będą chcieli konturować edukację. Takie plany zdradziła nam zwyciężczyni tegorocznego dyktanda Edyta Skowronek – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Przetarg na kolejną stację

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Polonista 9-04-2013 9:53
Bo pisać to trza umić ;) Brawo dziewczyny!!!
~Oburzony 9-04-2013 18:28
Drogie miejsce zajął DANIEL WÓJTOWICZ, a nie Daniela... -,-
~!!! 9-04-2013 21:01
Właśnie , co za niekompetencja .... Daniel Wójtowicz a nie daniela !!!! Brawo Daniel!!!
~yyy 9-04-2013 21:40
niestraszna piszemy razem
~Jan 28-11-2016 18:28
piszemy:kwiecień plecień!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

W KSON–ie dzieje się

Będą remonty ulic

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%