MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Byli razem na dziedzińcu MOPS. Po festynie dla dzieci, mam i tatusiów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 czerwca 2012, 7:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2012, 7:14
Autor: Petr
Fot. Petr
Uroczysty festyn z okazji Dnia Matki, Ojca i Dziecka p.n. Bądźmy Razem odbył się wczoraj, 16 czerwca na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. – Ten festyn przygotowaliśmy po to, abyśmy mogli świętować razem. Integrować się tak samo, jak zintegrowaliśmy się w programie „Wspólne działanie–lepsze jutro” – mówił Wojciech Łabun, dyrektor MOPS.

W ramach festynu Bądźmy Razem zorganizowanego dla beneficjentów programu „Wspólne działanie-lepsze jutro” – o którym niejednokrotnie pisaliśmy na łamach portalu Jelonka.com, odbyły się m.in. gry i konkursy dla dzieci i dorosłych, zabawy integracyjne i inne atrakcje. W imprezie, prócz uczestników programu uczestniczyli inni mieszkańcy ulic Czeczota, Drzymały, Flisaków, Grunwaldzkiej, Jagiełły, Kilińskiego, Krzywoń, Krzywoustego, Lwóweckiej, Mostowej, Obrońców Pokoju, Osiedle Robotnicze, Obrońców Westerplatte, Pijarskiej, Podwale, Powstańców Śląskich, Rodzinnej, Słowiańskiej, Świętojańskiej, Waryńskiego, Weigla, Ziemowita i Złotniczej.

– Podczas wspólnej zabawy integrujmy się tak, jak udało nam się zintegrować w programie „Wspólne działanie-lepsze jutro”. Jesteśmy tu razem, towarzyszy nam szereg atrakcji i piękna pogoda. Dziękuję wam wszystkim za przybycie. Dziś każdy ma tutaj swoje święto, dzieci, mamy i tatusiowie – mówił Wojciech Łabun, dyrektor MOPS.

– Bawimy się naprawdę super. Słońce świeci, dzieci szaleją na zjeżdżalni, stawiają budowle z wielkich klocków i harcują ze smerfami. Jestem bardzo zadowolona z programu, w którym zdecydowałam się wziąć udział. Uważam, że istotnie daje on szansę na lepsze jutro – mówiła nam pani Anna, jedna z uczestniczek.

„Wspólne działanie-lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK to projekt współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem programu jest Miasto Jelenia Góra. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach internetowych: www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl i w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~nn 17-06-2012 8:09
impreza super, ale nawet dziecku wody niechcieli dac bez kartki smiesznej a był taki upał, natomiast na koniec festynu rozdawane było wszystko a tak to kartek rządali to nielepiej było dawać tym co mieli w danej chwili ochote zaproszeni byli wszyscy ale z kateringu kozystac mogły okreslone ulice, jak zwykle, zawsze musi byc zamieszanie , jedne dzieci jadły a drugie patrzyły i gdie tu sprawiedliwośc.
~klk 17-06-2012 9:51
a dlaczego piwa nie było dla mam i tatusiów? Bez tego tunku żadna impreza nie jest udana.
~hm 17-06-2012 10:01
niech juz więcej MOPS nie bierze sie za organizację tego typu imprez. wprowadzili kartki na wodę i jedzenie z tym, ze po jednej dla osoby, porażka jakaś, upał 30 a oni po 0,5 l. na osobę. Finał taki, ze jak przyjechał katering to dzieci wybrały po 1 soczku 0,3 na kartkę i ewentualnie tackę z 4 pierogami, a potem juz do samego końca ani pić ani jeść, dlatego powodzenie miał popcorn i wata cukrowa bo na nie nie trzeba było mieć kartek jak z czasow PRLu. jak się juz ludzie rozchodzili to nagle ogłosili bo impreza była ku końcowi, zę można podchodzić i odbierac wodę i jeszcze jedzonka ale juz bez kartek,śmieszni, ale za to pracownicy kartek nie musieli mieć i pić i jesc mogli bez ograniczeń haahhahaha to dla kogo ta impreza? rozumiem nie wszystko hurtem, ale i nie w ten sposób,
~wstyd 17-06-2012 10:14
JAAAAKA IMPREZA?!!! UNIA ZA TO ZAPŁACIŁA?!!!TO JEST DYSKRYMINACJA BIEDNYCH, NIEPORADNYCH, BEZ PRACY LUDZI I PRZYLEPIWNIE IM ŁATKI BIEDNY ,BO GŁUPI NIE NAPISAŁ SOBIE WNIOSKU O DOTACJĘ DO UNII I NIE MA KASY!!!! RZĄDOWI CWANIACY URZĘDNICZE !!!!OMIJAĆ TAKIE IMPREZY SZEROKIM ŁUKIEM BY CIE NIE ZAKLATKOWALI DO KATEGORII POZASPOŁECZNEJ!!!
~jelgór 17-06-2012 11:08
chciałem przyjść, ale ktoś wymyślił, ze to impreza dla klientów mops i to jeszcze z rewirów, no to jak chcą dalej stygmatyzować biedę i tworzyć getto biedy, to poowodzenia... niepełnopsrawni niech się bawią z niepełnopsrawnymi, seniorzy z seniorami, narkomani z narkomanami, a pekin z pekinem!
~ulala 17-06-2012 11:09
zdjęcie nr 13 - Pani poseł Czernow - i wszystko w temacie.
~Matka z dzieckiem 17-06-2012 11:19
Malkontenctwo - nie można, idąc w upalny dzień na zabawę, zabrać picia dla siebie i dziecka? Wszystko muszą dawać za darmo! Ludzie! Właśnie taka postawa czyni z Was beneficjentów MOPSu. Wszystko się musi należeć? Niektórzy muszą chodzić do pracy i płacić podatki, żebyście mogli dostać po te \"0.5l wody na osobę i 4 pierogi\". Moje dziecko bawiło się świetnie i o to tam chodziło, a nie o nażarcie się do oporu za darmochę.
goscniedzielny 17-06-2012 11:23
I tak się właśnie dzieje, gdy coś ma być "za darmo" bo skierowane jest do grup społecznych znajdujących się poza nawiasem życia, lub zagrożonych wykluczeniem. Gdyby byłą wprowadzona choćby symboliczna odpłatność za wodę, czy tam jedzenie (gdy nie ma go w wystarczającej ilości) to ludzie by sobie je po prostu kupili, ci "normalni" też mogliby przyjść, by bawić się wspólnie i nie czuć się tam wyobcowanymi. A tak impreza być może bardzo fajna (chodzi o sam pomysł) ale jak czytam komentarze - nie dla wszystkich - choć w nazwie, miała być integracyjną.
~nn 17-06-2012 11:32
do matki z dzieckiem . jako pracownik super umiesz sie wypowiedziec na ten temat ale o biedzie to raczej nic niewiesz wiec takie bzdury mozna pisac, a po drugie to niechodzi o picie darmowe czy jedzenie, ale skoro jest cos takiego organizowane to raczej na równo dla wszystkich a nie ze trzeba suchy prowiant zabierac ze soba Pan Łabun wyraznie zapraszał wszystkich a w artykule niebyo mowy o rejonizacij i kartkach żenada ty jako pracownik to najedzona i na pita wiec daruj sobie te komentarze bzdurne . JESTEŚ ŻAŁOSNA
~xyzI 17-06-2012 11:34
A o tym, co miało miejsce przed Miejskim Domem Kultury "Muflon" w Sobieszowie to nie łaska napisać? Tam też było trochę ludzi, więc może i o tym wypadałoby napisać?
~uuuuuuu 17-06-2012 11:45
I zawsze musi być ktoś niezadowolony, ktoś kto w każdej sytuacji znajdzie powód do marudzenia. I tak gdyby napoje zostały wypite w ciągu pierwszej godziny to zarzutem byłoby, że zabrakło. A MOPS czy PCKK to przecież nie worek bez dna, a zapraszając do wspólnego spędzenia części soboty nikt nie dawał gwarancji, że jedzenia i picia będzie do oporu. To jest dodatek przy takiej imprezie. Ponadto wata cukrowa, prażynki czy popcorn były bez karteczek. Pozdrawiam i radzę nie wychodzić z domu aby się nie dołować.
~yeeh 17-06-2012 12:36
do Matki z dzieckiem: nie obrazaj innych, bo nie wszyscy uczestnicy projektu to klienci MOPSu, jednak gdy dostaję zaproszenie na festyn " rodzinny" i ulotkę o kateringu podczas festynu to nie targam ze sobą butelek z wodą, a do sklepu niestety kawałek
~anonimm 17-06-2012 16:24
Ja tam na festynie nie byłem ale z racji wykonywanego zawodu bywam w MOPS'ie. Powiem krótko tam się nic nie robi, szukam byle kogo z pierwszego pietra, pukam szukam i nic, dopiero jak zadzwonię to szanowne panie otwierają drzwi. I ot to ci cały MOPS tak pracuje albo panie się zamykają w pokojach albo są na mieście na zakupach.
~Aqa 17-06-2012 16:34
I ja i dzieciaki jesteśmy zadowoleni - dzieci się wybawiły i wyskakały na zamkach czy też pobawiły ze Smerfami Był taki upał że jeść nie chciały poza tym były po obiedzie więc co sie im dziwić - kiełbaski "na talony" zabraliśmy do domu i po podgrzaniu zjadły z apetytem na kolację. a woda czy picie hmm idąc z dizeciakami w taki upał nauczyłam sie brać wodę ze sobą więc pragnienie ich nie męczyło bo wypili soczki a potem piły wodę która była zabrana Jedyne co mnie wkurzyło to to że zabawa była w szczerym słońcu i jak poprosiłam - spytałam czy nie można tych klocków przenieść do cienia to usłyszałam zę nie ma takiej możliwości BO NIE ale to nie wina MOPSU a firmy obsługującej zabawę - pracownicy chcieli coś zrobić ale tamci NIE i JUŻ
~oxa 17-06-2012 18:55
Czytając wasze komentarze jest mi przykro i wstyd, że mieszkam w mieście, którego mieszkańcy potrafią tylko narzekać i krytykować /innych, nie siebie/. Jak widzę na festynie były same dzieci, gdyż dorośli z natury powinni wyrosnąć z takich zachowań. Zabawa, jak widać na zdjęciach, wspaniała. Dzieciaki szczęśliwe. Sam pomysł godny pochwały i naśladownictwa. A tym, którym się wydaje, że wszystko im się należy, zapraszam do zastanowienia się nad swoim postępowaniem i sposobem myślenia. I nie chodzi tu o kartki na wodę czy jedzonko, gdyż to pretekst dobry jak każdy inny. Ale o spojrzenie na życie i innych ludzi. A przede wszystkim na tych, którzy poświęcają wam swój wolny czas, energię i wielkie serca. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom MOPS i PCKK. Jesteście super!
~haha 17-06-2012 20:08
"poświęcają wam swój wolny czas, energię i wielkie serca" dobre sobie, to ich poświęcenie - robią to za kasę i za wolny dzień w tygodniu hihih
~oxa 17-06-2012 20:15
Ale coś robią. Nie siedzą z założonymi rękoma i nie patrzą aż inni coś zrobią za nich.
~ola 17-06-2012 22:47
Nam się bardzo podobało! Nie interesuje mnie, czy pracownicy MOPS robili to za kase czy za wolny dzien, najważniejsze, ze zrobili, ze im się chciało. Naprawdę nasz MOPS fajne działa. Dzieciaki wracają szcześliwe z wszystkich tego typu imprez. I nagrody fajne. A ze wszystko odbywało się w słoncu, no taka była pogoda i już, jakby padało też było by źle, niektórym sie nie dogodzi.
~gostek 18-06-2012 9:24
MOPS niech się zajmuje tym do czego jest powolany, a tego typu imprezy niech organizują specjaliści z np. Domów Kultury , samo miejsce organizacji plac przed MOPS to już stygmatyzowanie biedy, kierowanie oferty tylko do okreslonego środowiska to także takie dzialanie, utrwalanie schematu, że dzieciaku jak Twoi rodzice korzystają z pomocy MOPS to tam też od najmłodszych lat i Ty przynależysz, a co do tego poświęcenia pracowników to może autorka artykułu ustali ile wydano środków na rzeczywistą zabawę wraz z cateringhiem a ile na tzw. obsługe księgową projektu, koordynatorów itp. oraz skąd sa środki, dobrze że juz się kończą te unijne pieniądze skończy się fikcja dla cwaniaków i szkoleniowców
~MONICA 18-06-2012 12:44
A ja się ciesze, że tam bylismy.Dla mnie najważniejsze, że dzieciaki się świetnie bawiły i ze nie trzeba było płacić za każda przyjemność.Osobiscie nie poszlam sie tam najeść sie jak swinka tylko aby dziecko miało frajde.A w takie upały to i tak sie bierze butelki z woda do picia, bo nie liczy sie ze a nuz ktos cos za darmo da!Impra trwala zaledwie 3godz, wiec nawet po jednym takim posiłku nie umrze sie z głodu.A z reguły jest tak ze godzine przed koncem rozdaje sie reszte catering'u co pozostał-normalka!Wiec mozna było sie spodziewac, ze i tak czlowiek sie naje.Moj maluch nie nazekał na brak jedzenia czy wody.Nam czworo wszystkiego starczyło.Ciesze sie ze mogłam z rodziną skorzystać z tej imprezy!Pozdrawiam!
~Ciepliczanka 20-06-2012 16:47
W zeszłym roku moje dziecko było na półkoloni organizowanej przez Cieplicki Dom Kultury (o ile taki istnieje). Pomimo pełnej odpłatności panie nie myślały o tym aby zagwarantować dzieciom odpowidnią ilość wody podczas spędzania czasu na Orliku w Cieplicach na pełnym słońcu. Trochę odpowiedzialności, to było dla tych pań za trudne. Czasem wystarczy pomyśleć...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wpadka fałszerzy

Będzie taniej za wodę i ścieki

Porównaj ceny z Jelonką.com

Zygzakiem po ulicy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%