MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Byle do wiosny!

Wiadomości: Mysłakowice
Wtorek, 26 marca 2019, 7:04
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2019, 8:19
Autor: WAC
Fot. GOK
Soliści oraz grupy reprezentujące przedszkola oraz szkoły z gminy Mysłakowice oraz okolic wystąpiły w minioną sobotę (23.03) na na Festiwalu Piosenki Turystycznej "Byle do wiosny”, który odbywał się w mysłakowickim Gminnym Ośrodku Kultury.

Konkurs wokalny, który w tym roku obchodził swoje ósme urodziny tradycyjnie odbywa się na powitanie wiosny. Jego organizatorzy to: Urząd Gminy w Mysłakowicach, tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury oraz drużyna ZHP WDH "Strumień".

Na scenie swoje talenty wokalne zaprezentowali: przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach, Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi w Łomnicy, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich w Karpaczu, Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach oraz grupa 0a z Łomnicy, 77 Gromada Zuchowa "Złote Rybki" i 104 WDH "Strumień". Ich popisy oceniało jury, w skład którego weszły: Agnieszka Birulo, Krystyna Śliwka oraz Magdalena Wygnańska.

Oczekiwanie na wyniki umilił występ Trio ze Szkółki Muzycznej Tomasza Trajnowicza, prowadzącego Studio Muzyczne ASM i zajęcia gitarowe w GOK-u.

W kategorii przedszkolaków wspólnie pierwsze miejsce zajęły grupy: "Biedronki" z Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach, "Misie" z Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach i 0a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Łomnicy.

W kategorii klas I – III (grupy) wygrał zespół "Stars" z SP im. Marii Konopnickiej z Sosnówki przed 77 Gromadą Zuchową "Złote Rybki" i Kwintetem z SP Mysłakowice. W gronie solistów jury najwyżej oceniło występ Mai Fular i Kornelii Sidorowskiej (obie SP im. Marii Konopnickiej z Sosnówki).

W gronie zespołów z klas IV – VII i gimnazja wygrał Zespół Wokalny z SP z Oddziałami Integracyjnymi z Łomnicy przed 104 ZHP WDH "Strumień". Najlepszymi solistami byli Piotr Marciniak z SP im. Ratowników Górskich w Karpaczu i Aleksandra Postek z SP z Oddziałami Integracyjnymi z Łomnicy. Drugie miejsca zajęli Michał Kamiński z 104 ZHP WDH "Strumień" i Wiktoria Tyczyńska z SP im. Marii Konopnickiej z Sosnówki.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Konferencja rynku pracy subregionu jeleniogórskiego  

Wsparcie na projekty dla niepełnosprawnych

Megapisanki – to trzeba zobaczyć

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~efendi 26-03-2019 13:15
Wiosnę zaatakował od tyłu Robert z Krzyśkiem ! Nie jest już taka kolorowa jak rok temu !
~uzi 27-03-2019 12:27
Frekwencja dopisała...
~Ja 27-03-2019 18:51
Było rewelacyjnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybrali prezydium Miejskiej Rady Seniorów  

Protest oświaty

Święcenie pokarmów

Zapomnieli sprzątnąć?

Uliczny taniec... do Tancbudy

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
307
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%