MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Była władza kontratakuje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 lipca 2008, 0:20
Aktualizacja: Piątek, 4 lipca 2008, 7:27
Autor: Mar
Lewica sprzedała za śmieszne pieniądze teren przy ul. Kilińskiego, gdzie nic się nie dzieje – mówi Jerzy Łużniak.
Fot. TEJO
– Półtora roku rządów prezydenta Marka Obrębalskiego uważam za stracone dla Jeleniej Góry – mówił w środę na konferencji prasowej poświęconej rządom PO były prezydent Jeleniej Góry, Józef Kusiak. – Lewica nabałaganiła przez osiem lat, a my wszystko teraz musimy naprawiać – ripostuje zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

– Gdzie są ci inwestorzy, którzy za naszych rządów mieli czekać na granicy miasta? Mieli być tuż tuż i nikt ich do dzisiaj nie widział – ironizował Józef Kusiak. – Gdzie są te miliony z unii europejskiej, które zapowiadał prezydent Obrębalski podczas kampanii wyborczej?

– Są tylko te pieniądze, które zapewniła moja ekipa na inwestycje wodociągowe i drogowe. To my wymieniliśmy znaczną część taboru MZK. Nie cieszę się, jak wielu polityków prawicy i centrum z porażek i nieudolności obecnej ekipy, bo traci na tym miasto i mieszkańcy Jeleniej Góry – ciągnął były szef miasta.

– Sukcesem miała być obwodnica południowa, tymczasem jej budowa odsuwa się w czasie i rosną koszty – wtórował Józef Sarzyński, były zastępca prezydenta. Zostaje chyba tylko instalacja nocnego doświetlenia centrum miasta, jako sukces tej ekipy.

– Lewica zmarnowała osiem lat w których Jelenia Góra mogła rozwijać się jak na przykład Wrocław – ripostuje zastępca prezydenta miasta. Jerzy Łużniak. – My teraz musimy naprawiać, co oni zepsuli. Sprzedali za śmieszne pieniądze tereny na Jasnej i na Kilińskiego, gdzie nic się nie dzieje. My podobne tereny na Krośnieńskiej sprzedaliśmy pięć razy drożej i już tam trwa inwestycja. Nic nie zrobili z mieszkaniami socjalnymi, my niedługo oddamy 60 mieszkań w dawnym akademiku przy Wyczółkowskiego.

Również zakup nowych autobusów w leasingu dla MZK to według Jerzego Łużniaka zmarnowane pieniądze.
– W leasingu kupują bogacze, a nie ubogie samorządy – tłumaczy. – Kupiono 15 autobusów za olbrzymie pieniądze. My kupiliśmy używane autobusy MAN za ułamek tej kwoty. Gdybyśmy mieli pieniądze wydane na te 15 nowych autobusów, wymienilibyśmy 40 pojazdów, czyli połowę taboru MZK.

– A już szczególnym „sukcesem” poprzedników jest te dwadzieścia dróg w Sobieszowie i Cieplicach. Wybrano jednego wykonawcę, zamiast dwudziestu oddzielnych kontraktów na każdą ulicę. Teraz walczymy z brakoróbstwem firmy wykonawczej i po raz pierwszy nie odbierzemy dróg przed poprawieniem usterek – grzmi Jerzy Łużniak.

A poprzednicy odebrali ulicę Wolności którą zaczęto naprawiać po roku, Mickiewicza, która po kilku miesiącach zaczęła się sypać. – Mógłbym tak wyliczać, ale jeleniogórzanie dobrze to wiedzą, bo przez lata zżymali się na ich porządki – dodał.

Czy ten atak lewicy to rzeczywisty wyraz troski o miasto? Czy też raczej próba pierwszych ciosów przed – w tym przypadku – negatywną kampanią wyborczą, która czeka nas za około dwa lata?

Ogłoszenia

Czytaj również

Szlakiem Cystersów

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~J27 3-07-2008 1:13
Kol. Łużniak , w ostatnim okresie w prasie można przeczytać jak to jest w tym Wrocławiu, i jakie są tam afery , nie mówiąc o negatywnej ocenie przez prasę pana Dutkiewicza . Panie Łużniak trzeba trochę czytać ??.
KochaSJG1983 3-07-2008 7:04
Jeden na drugiego zwala, a winnego, jak nie ma tak nie ma. Za czasów Józefa Kusiaka były kupowane nowe autobusy, a teraz jeżdżą jakieś rzęchy z Niemiec, które w miarę przyzwoicie się sprawują...
~XXX 3-07-2008 7:53
Nie dość że lewica załatwiła pieniądze na kapitalny remont 20 ulic w Cieplicach i Sobieszowie, to nieporadna ekipa Obrębalskiego a szczególnie Lużniak ktury jest za to odpowiedzialny nie potrafiła dopilnować wykonawcy. I do kogo macie za to pretensje panie ŁUZNIAK?????????? - do siebie powinneś mieć że przez osiem lat byłeś hamulcowym.
~miesięczny 3-07-2008 7:59
Autobusy miejskie to dyrektor Wożniak, a nie Lużniak czy poprzedni Prezydent. A Łużniakowi jak się nie podoba pan dyrektor to niech ......
~misio 3-07-2008 8:31
Łużniak do roboty, a Kusiak niech się już więcej nie ośmiesza! Teraz z Łużniakiem w wyborach i tak nikt nie wygra ;))) Zobaczycie.
~A ja ciągle pytam - odpowiedzi brak 3-07-2008 8:57
Co zrobiliście dla Jeleniej przez 8 lat ??? Czemu się nie chwalicie swoimi osiągnięciami?! BO NIE MACIE ŻADNYCH! W żadnej dziedzinie. Próbujecie krytykować "pod publiczkę" te działania, które przywracają normalność. Odpuście już sobie tą fałszywą troskę o losy miasta. W żadnej kampanii nie macie szans na powrót, więc zajmijcie się już wnuczętami i nie przeszkadzajcie ludziom w pracy.
~mzk 3-07-2008 8:57
Od kiedy biedny kupuje stare autobusy, chyba tylko po to aby zapłacić bogatemu który ich już nie chce bo przychodzi kolej remontów-kosztów. Na lekcji ekonomii Łużniak spewnościa był na wagarach.
~Zocha 3-07-2008 9:31
Jelenia Góra to coraz większe za...ie. A prezydent Obrębalski buja w oblokach. Ile to się naczytałam o 2 ( dwóch ) lotniskach, aquaparku, obwodnicy z wiaduktami i tunelami, hali sportowej itp. Co ze strefą ekonmoiczną, gdzie są firmy które czekały na rogatkach Jeleniej Góry aby u nas zainwestowac. Obrębalski jako prezydent miasta to kolejna porażka nas wszystkich, mieszkańców Jeleniej Góry.
~Bibin 3-07-2008 9:49
No rzeczywiście - wielki mi to sukces - oddanie niemal walącego się budynku na Wyczółkowskiego w ręce mieszkańców....Aż się nie chce wierzyć, że ekipa obecnego prezydenta może uważać za sukces zrobienie mieszkań w budynku, który jest kompletnie niefunkcjonalny i zdewastowany...Do tego dochodzi sąsiedztwo osób mieszkających obok w takim samym budynku. Margines hałasujący po nocach, wyzywajacy się od najgorszych i "wychowujący" becikowe potomstwo zgodnie z zasadą - róbta co chceta o każdej porze dnia i nocy...Wiem, co piszę bo mieszkam w bobliżu...
Speed 3-07-2008 10:07
Nom tak tylko polacy potrafią kupić szrot z zachodu którego nikt już nie chce i jeszcze sie tym chwalić jaki to sie "dobry" interes zrobiło :) śmiechu warta ta ekipa rządząca. Od 2 lat w tym mieście nic się nie dzieje. Za Kusiaka to przynajmniej coś sie w tym mieście działo a teraz nic :(
~Stefan112 3-07-2008 10:12
Panie Łużniak mistrzem celnej riposty to Pan nie jest... Jak Pan może porównywać potencjał Jeleniej Góry i Wrocławia ? Co to za argument, że sprzedali za śmieszne pieniądze, po pierwsze działki były zbywane w drodze przetargu a po drugie nie słyszał Pan o wzroście cen nieruchomości w ostatnich 2- latach ? Gdzie Ci inwestorzy, którzy ponoć czekali za rogatkami miasta Panie Łużniak ? Jesteście tak nieudolni, ze nie potraficie zwolnić zgodnie z prawem pracowników tylko trzeba im później płacić odszkodowanie. Może niech Pan wróci do tych swoich jeżyn, malin czy innych krzewów bo rządzenie Pana przerasta, proszę też pozdrowić swojego kolegę Florczaka. Tylko tego miasta szkoda...
~toms 3-07-2008 10:15
Lewica zrobiła bardzo wiele z P. Kusiakiem na czele !!!! PO "rządzi" lecz nie potrafi tego robic !!!! A P. Łużniak to chyba rozum stracił ! Jeszcze bedziecie błagac Lewice o pomoc !!!!!
~Właśnie! 3-07-2008 10:53
Kusiakowi i jego ekipie już dziękujemy. Zajmij się Pan lepiej swoją szkołą "wyższą", bo Pan tam doktorem od siedmiu boleści jest! Żałosne..
~darek 3-07-2008 10:58
"zakup nowych autobusów w leasingu " ???? a cóż to za nowa forma ??? Autobus mozna kupić (i jest własnością kupujacego) albo wziąść w leasing ( inaczej wynająć ) Tego uczą juz w liceum.
~do misio 3-07-2008 11:11
slusznie piszesz "Łużniak do roboty" , ale najpierw niech zwolni "hamulce By l hamulcowym przez 8 lat. To przez takich jak m.innymi ten pan niektóre zadania miejskie i te inwestycje prywatne się opóżniają.
~Ted 3-07-2008 11:19
Racja ekipa Kusiaka prawie nic nie zrobiła,ale ekipa Obrębalskiego nie jest lepsza.Mam pretensje do pana Prezydenta za to ,że nie potrafi wziąć do galopu swoich podwładnych.Poczynając od inspektorów odpowiedzialnych za remonty dróg do pracowników ZGL-ów ,którzy pozwalają na niszczenie i dewastację mieszkań podległym miastu,Straż miejska nie jest konsekwentna wyegzekwowaniu czystości i porządku w mieście,zarząd zieleni miejskiej nie potrafi o czasie nawet skosić trawy , a placówki kulturalne nie potrafią przyciągnąć większej ilości młodzieży /zbyt ubogi program i ograniczony dostęp / itd... Jeśli pan Prezydent i jego Z-cy nie będą więcej wymagać od swoich podwładnych ,to może się stać tak ,że nawet nie porządzą tych 2 lat nie mówiąc o następnych.. :(.
~obiektywny 3-07-2008 11:40
dobrze że był Kusiak, dobrze że jest Obrębalski, I DOBRZE ZE NIEM A TYCH OD PRYSTROMA który zwał się Wspólnym Miastem.
~Do TED 3-07-2008 11:43
Ucz się bo na naukę nigdy nie jest zapóżno , a tak naprawdę to nie bredz.
HankaOdRumcajsa 3-07-2008 11:47
...i jedni i drudzy są siebie warci... Wymienić wszystkich!!!
~hirsch 3-07-2008 12:01
ja wam powiem, czy to kusiak, czy to baba, czy to slonce cervi - to jeden czort. lewica wbrew swojej ideologii byla anty spoleczna i anty socjalna, PO jest anty obywatelska i antyliberalna - to jedna banda przypadkowych ludzi dmuchajacych w ta sama trabke. problem w tym, ze ustroj partyjny w polsce nie pozwala wejsc do samorzadow ludziom, ktorzy chcieliby cos zrobic dla mieszkancow i malych ojczyzn. obecnie jakiekolwiek przerzucanie odpowiedzialnosci nie ma sensu - sondaze wybiora tych samych... niestety (misio) prozniakow i "domatorow"
~do post z 11:43 3-07-2008 12:13
Dlaczego piszesz ,że bredzę przecież gołym okiem widać ,że w mieście wszystkie służby nas mieszkańców po prostu olewają. Wystarczy codziennie czytać artykuły zamieszczane w Jelonce. A jeśli piszesz ,że muszę się uczyć to ok. wszyscy powinniśmy się całe życie uczyć tylko abyśmy przy tym nie niszczyli innych.Popiera HankaOdRumcajsa.!!!
~Franek ł. 3-07-2008 12:20
Hanka ! Masz rację!!! Sprowadź Rumcajsa i Cypiska i niech WYPIORA tubylcze smrody przy róznego rodzaju inwestycjach, jak np obrosła legenda Kusiakowa Południowa Obwodnica przy której z uwagi na nieudolność tubylczych Urzędasów tracimy więcej niż na to Konstytucja zezwala. Podobo są dwie NIEOGRANIOCZONOŚCII: 1 Ludzka ( urzędnicza) głupota 2 nieskończoność Kosmosu. Obserwując tubylcą 1 głupote zaczynam wątpić w istnienie tej drugiej. Aha!!! jest jeszcze nieogranoczone MILOSIEDZIE BOZE , ale i ono tu w Jeleniej nie pomoże BO TO CO TUBYLCZY KACYKOWIE WYRABIAJĄ TO PRZECHODZI DOPUSZCZALNOŚC TOLERACJI MIŁOSIEDZIA.
~Jacek 3-07-2008 12:26
jak zwykle klotnie ... wezcie sie wszyscy stuknijcie w glowe i zacznijcie dzialac razem bo jak narazie to ani jedni ani drudzy nie maja sie czym pochwalic
~Anna 3-07-2008 12:36
Czytam artykuł i zamieszczone tu posty i na dziwić się nie mogę jak tu jeden drugiemu wytyka i myślę sobie jeśli się chciało na urzędy to należy na nich odpowiednio pracować i realizować szumne zapowiedzi wyborcze ,a nie krytykować i gadać bez sensu to wy nie zrobiliście i szukać winnych.Kampania wyborcza się skończyła panowie Prezydencji do pracy dla dobra nas mieszkańców ,a jeśli tylko potraficie narzekać to rzeczywiście należy wam podziękować za taką pracę.
~JP. 3-07-2008 14:03
Przed nami była pustynia. My podejmujemy ogromny wysiłek by ja nawodnić. Po nas ta ziemia ponownie zacznie jałowieć. Tak można opisać typowo polskie - jeleniogórskie piekiełko, tym razem dotyczące półtorarocznych „dokonań” ekipy aktualnie trzymającej władzę w naszym Mieście. Oczywiście, można pytać o inwestorów, którzy mieli czekać na granicy miasta i o miliony z unii europejskiej, obiecywane w samorządowej kampanii wyborczej. Tylko po co? Kampania wyborcza rządzą się bowiem swoimi prawami i nie mają one nic wspólnego z racjonalnością. Trzeba obiecywać. Kto naobiecuje najwięcej - wygrywa. Takie są reguły psychologii propagandy. Trudno więc mieć o to pretensję. Więc o co? A o to, co potem! O odpowiedz na pytania, czy celem było samo zdobycie władzy, czy też pomysł na Miasto, który chciano realizować, i który można by zrealizować gdyby czas i wyborcy na to pozwolili. Więc pytam o ten spójny pomysł. Doszukuję się go w działaniach nowej ekipy – w słowach i czynach. I nic! Czyżbym oślepł? Czyżby słuch już tak mnie zawodził? Być może moje zmysły tłumi zawiść o sukcesy, których zabrakło poprzednikom? Ale czyżbym był też głuchy i ślepy na opinie i argumenty ludzi życzliwych aktualnej ekipie? Ludzi, którzy jak i ja, nie dostrzegają nic prócz celebrowania władzy. Jednak, choć z taką szczególną nieśmiałością, muszę przyznać rację tym wszystkim, którzy mówią o ogromnej nadziei i jeszcze większym rozczarowaniu dzisiejszymi włodarzami naszego Miasta. Oni faktycznie tylko rządzą, a nie czynią nasze życie lepszym, ciekawszym, wygodniejszym, przyjemniejszym. Oni tylko uaktywniają się, kiedy pytania o sukcesy zadają polityczni przeciwnicy, a aktywność tą można ująć w zdaniu: - A za poprzedników to bito murzynów. Czyż nie tym właśnie – umyślną ślepotą, są twierdzenia, że poprzednicy zmarnowali osiem lat, w których Jelenia Góra mogła rozwijać się jak Wrocław, i że oni muszą cała swą energię skierować na naprawę tego co tamci zepsuli; że tereny sprzedają drożej, a tamci za śmieszne pieniądze; że tamci nowe autobusy dla miejskiej komunikacji wzięli w leasing, a my tanio kupiliśmy używane; że nasze sukcesy drogowe ni jak się mają do onych - my przecież likwidujemy ich fuszerki. Mógłbym tak, posługując się słowami pierwszego wiceprezydenta, wyliczać, ale jeleniogórzanie dobrze to wiedzą i myślę, że dadzą temu wyraz przy urnach wyborczych, bo cała ta wyliczanka to już przygrywka do kampanii wyborczej, w której licytacja na obiecanki osiągnie kolejne szczyty. JP.
~J z Bażin. 3-07-2008 14:29
Co wy narzekacie? Robicie Euro 2012. Będzie pięknie. Sam wybieram się Jambo-Jetem na to lotnisko co to Wasz Prezydent mówił, że gości będzie przyjmować......
~ciekawski 3-07-2008 14:41
Czy istnieje związek między nostryfikacją dyplomu i zatrudnieniem JK w WSM (o zatrudnieniu BG niewspomnę) a przekazaniem budynku szkole??? Poprzednia władza powinna udzielić odpowiedzi na to pytanie.
~wiarygodny 3-07-2008 14:42
Argumenty użyte przez Łuzniaka wydają mnie się dość ba...lne.To on za czasów rządów lewicy był przewodniczącym komisji komunalnej i wiele spraw przechodziło przez jego ręce i wiedział co się dzieje w mieście ale przy głosowaniu to on zawsze popierał lewicę.Zachowuje się trochę jak Judasz,pomimo że biega do kościoła.W postępowaniu Łuzniaka mamy do czynienia z prywatą i koniunkturalizmem.Również wspomniany przez któregoś z czytelników pan Florczak wymaga przeswietlenia przez wydział do spraw przestępstw gospodarczych.
~wyborca 3-07-2008 16:09
a Sarzyński to nie na emeryturze. On niech nie komentuje inwestycji w mieście.
~M&M 3-07-2008 16:51
Mimo, że nadeszly upalne wakacje i już powinien być sezon ogórkowy w mediach i w polityce, a tu niestety ruch w Jelonce. SLD rozpoczęła rozgrzewkę do kampani 20010 w Jelonce. PiS w tym tygodniu kampanię w powiecie. Dla niektórych ostatnie ataki na trzymających władzę, tuż przed wyjazdę nad wodę, to taka rozgrzewka i balony sondażowe. PO na razie wyczekuje, PSL siedzi cicho- bo im z każdym po drodze ,a zacznie być ciekawie po wakacjach. Czekam na wrzesień.
~stary wiarus 3-07-2008 17:42
wszyscy czarodzieje winni gnic w wiezieniach a nie reelekcja im sie marzy
~obywatel szaraczek 3-07-2008 19:35
Ja tam wierzę w prezydenta i wiem, ze już już są dogrywane te obiecane umowy z Ptakiem na drugą ligę piłki nożnej, a może groclin zamiast Ptaka- i to jest jeszcze większy sukces! Na miarę Wrocławia. A aquaparki podobnie jak żelazne wilki istnieją tylko w bajkach.
~do stary wiarus 3-07-2008 19:54
co boli główka, a może "zakuta" pała.
~czarne 3-07-2008 19:57
Łużniak powiedz jak zamieniałeś grunty z miastem ?
~mieszkaniec Woj.Polskiego 3-07-2008 20:19
Kusiak-a ekipa zaczeła spr.rewitalizacji Wojska Polskiego ,wydano tyle juz kasy a P.Marek jest temu przeciwny. Niech się wali wszystko. Jak będą nowe wybory to już nic nie będzie co rewitalizować tylko zaorać.I Tego od ekonomi też
~koleś 3-07-2008 20:32
do ciekawskiego z 14:41 - oczywiście że istnieje i oczywiście nikt nie zechce odpowiedzieć na to pytanie (ale kto chce wiedzieć to wie). do M&M z 16:51 - ubawiłem się .... tak-tak .. SLD może w 20010 r., bo wcześniej to nie ma co szukać wśród wyborców .... na własne życzenie zresztą
~hirsch 3-07-2008 21:08
leci brezniew z gierkiem samolotem nad zssr i gierek co chwila mowi: o! lepianka i jeszczio adnaja lepianka! wot i tu lepianka! szto eto, lonia, u was samyje liepianki!!! za jakis czas leca towarztysze nad polska i brezniew kuka, kuka przez luk i niecierpliwi sie, az tu nagle nad warszawa krzycz: edward, ooo!!! lepianka!!! - da, eta ambasada sowietskowo sajuza - odpowiada gierek
~zebel 3-07-2008 22:17
~jeleniogórzanka1 3-07-2008 22:48
JA JESTEM ZA NASZYM PANEM PREZYDENTEM MARKIEM OBRĘBALSKIM!!!!!! Rozumiem wasze ubolewania ale musicie zrozumieć, że nie da się nadrobić wieloletnich zaniedbań w ciągu 1,5 roku, a w Jeleniej Górze i tak wiele się dzieje. Chciałoby się więcej ale to nie takie proste. Te zaległości napewno władze miasta nadgonią ale musimy uzbroić się w cierpliwość. Więcej wiary w naszego Pana Prezydenta! Pozdrawiam.
~oip 4-07-2008 0:07
Dutkiewicz Dutkiewiczem, Wrocław Wrocławiem, a w Jeleniej trzeba postawić drugie tyle zakazów zatrzymywania, poszerzyć chodniki, nastawiać radarów i kupić każdemu po rowerze. Taką widzę przyszłość dla tego miasta.
piipi 4-07-2008 0:12
...do - [~hirsch..]...dobrze spales ?.
~xxx 4-07-2008 0:59
Wiec teraz może miasto zrozumie dlaczego pisałem wczesniej, że lepsza stara lewica niż niepewne PO, prezydent to nie magik z workiem kasy zapamietajcie wkoncu...
~fan komury z kowar 4-07-2008 6:46
jak to nic nie zrobiono , a kto wybrukowal wokolo koscioly i dachy naprawil , slizgawki zrobil , a kto plul i lapal . a kto sie po glowie drapal , no kto i kazdy mowi ze nic nie robi ten zad, a kto o lapowke wolal , a kto tergowisko zlikwidowal, kolejowe linie polikwidowal no kto jak to nic sie nie robi.robi sie i to duzo.
~do piipi | 4-07-2008 10:43
a dziekuje, dobrze spalem tej nocy;-) a do jeleniogorzanki powiem (choc pewnie wiele osob juz tego nie przeczyta), ze zaniedban zadnych nie bylo - inaczej za niedopelnienie obowiazkow poprzednicy siedzieliby w wiezieniach;-) a tak powaznie, to ile twoim zdaniem cierpliwosci nam potrzeba dla PO prezydenta? a jak ten tez nic nie zrobi to nastepna jeleniogorzanka bedzie poisac, ze nowy w poltora roku cudow nie zdiela... i tak w kolka macieju?
~jasiu 4-07-2008 22:23
Wiecie tylko jedno mnie zastanawia czemu to Łużniak odpowiada? Czyżby jakaś zmiana prezydenta nastąpiła ? Czy też jaśnie miłościwy znów gdzieś wykłada ... może w Kielcach lub w Białymstoku i interesy miasta ma w ....nosie oczywiście?:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego

Strażacy przeszli szkolenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
652
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%