MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Była ruina, nie ma ruiny. Będzie parking

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 30 listopada 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
Fot. Angela
Sterta gruzu pozostała na gruncie przy ul. Sudeckiej, gdzie jeszcze kilka dni temu stał rozsypujący się budynek należący do Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. O wyburzenie niebezpiecznego obiektu przez kilka miesięcy wnioskowali mieszkańcy i przedsiębiorcy z sąsiedztwa.

Jak się okazuje, upór i determinacja opłaciły się mieszkańcom, którzy zaangażowali się w sprawę rozbiórki starego obiektu. W tej kwestii do prezydenta i władz teatru wpłynęło kilkanaście pism i petycji. Przedsiębiorcy pisali o skargach swoich klientów i przechodniów, którzy skarżyli się, że na głowy i samochody sypie im się tynk, a nad mini wiszą niebezpieczne elementy.

Sprawa utknęła w martwym punkcie na kilka miesięcy, kiedy okazało, że po dwóch przeprowadzonych przetargach osoby chętne do rozbiórki żądają za to zadanie więcej pieniędzy, niż przeznaczyło miasto.

W końcu prezydent Marek Obrębalski podjął decyzję o wydaniu z budżetu miasta brakującej kwoty i zapewnił, że niebezpieczny obiekt zniknie jeszcze przed zimą. Obecnie budynek już nikomu nie zagraża. Na placu, który pozostanie po wyburzonym obiekcie, najprawdopodobniej powstanie parking.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena w ruchu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~czechna 30-11-2010 9:33
Brawo panie Obrębalski. Widzę ,że nie jest Pan molem książkowym i nie siedzi w jakiejś książnicy, jeno rusza w miasto i widzi możliwości rozwiązywania ludzkich spraw. Nie czeka pan w nieskończoność ,ale załatwia sprawy szybko i po męsku. Grutulacje od mioch krewnych mieszkających w pobliżu ul.Ptasiej
~Igusia 30-11-2010 9:38
Najlepiej rozebrać cała Jelenią i wszędzie pobudować parkingi..
~acdn 30-11-2010 9:45
. O wyburzenie niebezpiecznego obiektu przez kilka miesięcy wnioskowali mieszkańcy i przedsiębiorcy z sąsiedztwa. To jest załatwianie sprawy szybko i po męsku?
~ZbS 30-11-2010 9:51
Gdyby wybory były co np. pół roku mielibyśmy piękne i przyjazne mieszkańcom i turystom miasto. A tak a propos: PYTANIE-TEST DLA KANDYDATÓW na Prezydenta i wybranych Radnych: "CZY NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ ZAKAZ WJAZDU NA ULICY PADEREWSKIEGO OD STRONY ZABOBRZA III?
~mm 30-11-2010 10:18
nad mini wiszą niebezpieczne elementy - to chyba u szkota w lecie
~ 30-11-2010 10:49
jak dla mnie to wybory do wladz miasta powinny byc przeprowadzane przynajmniej raz w miesiacu. gdyby nie one to by to miasto samo sie zawalilo bo by nie bylo motywacji dla wlodazy do pracy. a tak jak oni czuja, ze moga stracic miejsce przy korycie to biora sie za robote.
~trew 30-11-2010 12:03
~czechna Nie umie czytać więc po co mam tam siedzieć?
~Mieszko 30-11-2010 14:02
To teraz rada dla przyszłego Prezydenta kimkolwiek będzie. Nie robić nic przez 3 i pół roku a potem ruszyć pełna parą przed nowymi wyborami. Panie Marku gratulujemy
~ 30-11-2010 14:53
i kolrjny post,na którym nie udziela się pipi jelonkowa.No cóż widocznie lubi komentować akcje i afery policyjne...Żal!
~Anioł gospod 30-11-2010 15:52
Nie będzie kabaretu! CHÓR BĘDZIE!
~Z Paderewski 30-11-2010 18:01
Najwyższy czas zlikwidować ZAKAZ WJAZDU DO ULICY PADEREWSKIEGO OD STRONY ZABOBRZA III. To jest chore ul. Paderewskiego jest dwókierunkowa a z jednej strony nie można wjechać. Kilku cwaniaków to załatwiło by im pod domem nie jeżdzić jakby mieszkali na wsi a to centrum dzielnicy i inni mają cierpieć. Mieszkańcy Paderewskiego też nie mogą dojechać do siebie na wprost, tylko dokładając 2,5km. PANIE PREZYDENCIE CZAS NA DECYZJĘ.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Znowu auto na chodniku

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
88
Tak
42%
Nie
51%
Nie wiem
7%