MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Była przychodnia dla urzędników

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 stycznia 2009, 8:28
Aktualizacja: 14:40
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Na potrzeby administracji wojewódzkiej zostanie przeznaczony budynek po przychodni przy ulicy Bankowej. Służba zdrowia tam nie wróci.

Przychodnie zostały zamknięte w 2007 roku, kiedy to właściciel budynku – samorząd wojewódzki – postanowił najpierw go sprzedać, a potem przeznaczyć na potrzeby administracyjne. Argumentowano, że dotychczasowe siedziby delegatur administracji wojewódzkiej mieszczą się aż w sześciu punktach Jeleneij Góry, w wynajmowanych pomieszczeniach. Urządzenie ich w jednym miało pozwolić na oszczędności.

Takiemu przeznaczeniu sprzeciwił się już w lipcu 2007 roku poseł ziemi jeleniogórskiej, wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński. Aby wypracować wspólne stanowisko w zakresie możliwości zagospodarowania nieruchomości na potrzeby służby zdrowia, wicemarszałek województwa Tadeusz Drab zaprosił do rozmów samorządowców z Jeleniej Góry. Ale do spotkania nie doszło do dziś.

Budynek przy ulicy Bankowej stoi wciąż opustoszały i niszczeje. Przeciwnicy jego przeznaczenia na potrzeby służby zdrowia, podkreślają, że jego infrastruktura nie nadaje się na ten cel. Zwolennicy, głównie przedstawiciele lewicy w mieście, argumentują, że ludzie przez lata przyzwyczaili się do takiej lokalizacji gabinetów lekarskich. Wszystko wskazuje na to, że znajdą się tam gabinety urzędników.

A sam budynek został zbudowany jako hotel. Po 1945 roku była tam siedziba Urzędu Bezpieczeństwa, a w piwnicach urządzono areszt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Budują ekopostojownię

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jeleń 14-01-2009 9:55
olbrzymi budynek przy ul.Mickiewicza też stoi pusty i też niszczeje
ebee 14-01-2009 11:03
Szpital w Jeleniej Górze, też nie jest wykorzystany. Jak narazie służba zdrowia pada. Moim zdaniem tylko prywatyzacja rozwiąże problem. Osobiście wolałbym przekazywać swoją składkę firmie prywatnej, albo ubezpieczeniowej. Wtedy mógłbym się za tą składkę skutecznie leczyć. Mógłbym też liczyć na godziwą emeryturę. Dziś jednak nie stać mnie na prywatną polisę , ponieważ muszę płacić haracz zusowi i nfz. A te twory w majestacie prawa trwonią moje pieniądze. I nie mogę nic z tym zrobić !
~Brawo!!! 14-01-2009 13:20
Tak właśnie rzadzi PO. Nieudolni partyjni aparatczycy górą!
~iga 14-01-2009 13:44
No właśnie, a co z budynkiem przy ul Mickiewicza? Może ktoś ma jakieś wiadomości. Stoi taki samotny i pusty za murem.
~afhjfjj 14-01-2009 16:33
to bylo za PISu hanba
~erg 14-01-2009 20:04
"Aby wypracować wspólne stanowisko w zakresie możliwości zagospodarowania nieruchomości na potrzeby służby zdrowia, wicemarszałek województwa Tadeusz Drab zaprosił do rozmów samorządowców z Jeleniej Góry. Ale do spotkania nie doszło do dziś ". Jeśli ktoś myślał,że p.Prezydenta lub jego zastępcę - monitowanycvh przez pracowników tej byłej przychodni - obchodzi ochrona zdrowia mieszkańców naszego grodu - to,jak widać, jest w wielkim błędzie...
~BRAWA + + + + + 14-01-2009 23:52
A gdzie urzędnicy darmo zaparkują swoje autka.Tam brak miejsc parkingowych.Szanowny P.Prezydent JG otrzyma nowe autko służbowe i jak on tam się zaprezentuje. Pewnie pomiędzy schodami szybko wybudują winde.No bo w Teatrze przy Al.Woj Pol. to zbędna jest. Podejrzewam jakby rozpisać referendum kto za powrotem Województwa jeleniogórskiego. Wynik napewno by był na 3 X TAK. Lepiej by było urząd jednak zrobić przy ul. Mickiewicza. Reprezentacyjny wygląd ma . Jak przyjedzie marszałek do JG to w przerwie by sobie poszedł do Parku na Wzg. Kościuszki (góra skarbówka)
~Filip II 15-01-2009 10:27
To jest kraj i miasto bezgranicznej rozbudowy administracji i rozmaitego urzedastwa , agencji, delegatur, izb, inspekcji ,inspektoratow- na to pieniedzy nie brakuje , nie widzi sie marnotrastwa lecz powiekszanie pasozytnicywa na pieniadzach tych co wypracowuja podatki do budzetu , a jest ich coraz mniej a urzedasow coraz wiecej ! To chore państwao , trwoniące spleczne pieniadze bo innej wizji nie posiada , wina nalezy obciążyc tych co takich decydentow wybrali , jak widać nieudacznikow. A może by tak ktoś podal i wyliczyl ile powstanie nowych zakladow pracy i w ktorym miejscu ? Jakie bedą wprowadzone nowe technologie i biura projektowo-konstrukcyjne , , aby na darmo i na nasz koszt nie ksztalciic ludzi ,którzy wyjadą na zmywaki do Angli.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont ulicy Ogińskiego  

Nowy kocioł w Turowie

Pomnik odnawiany

Zygzakiem po ulicy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%