MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Była prezydent rządzi

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 czerwca 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Organizator
Zofia Czernow prezesem MKS Karkonosze Sporty Zimowe w Sobieszowie.

Była prezydent Jeleniej Góry w latach 1994 – 1998, dziś radna klubu Nasz Dom zastąpiła Jacka Wojciechowskiego, byłego radnego rady miejskiej poprzedniej kadencji. Na poniedziałkowym walnym zebraniu sprawozdawczo -wyborczym uchwalono również zmiany statutowe, dzięki czemu klub stanie się organizacją pożytku publicznego.

Przyczyną zmian personalnych jest kończąca się kadencja władz klubu.
– Szukaliśmy kandydata, przez pół roku – mówi Zbigniew Stępień, wiceprezes do spraw sportu MKS Karkonosze. – Zawsze staramy się na stanowisko prezesa wybierać jakiegoś radnego, który ma możliwość zadbania o interesy klubu. Chcieliśmy, żeby był to człowiek z charyzmą, kto zadba o to, by klub się rozwijał.

Działacze klubu takie właśnie cechy dostrzegli w Zofii Czernow.
– Jest to klub dominujący w Jeleniej Górze – powiedziała Zofia Czernow – i należy dopilnować by dalej się rozwijał. Ja ze swojej strony dołożę wszelkich starań by zrealizować ten cel.

Nie obeszło się bez innych przetasowań: zasłużony i długoletni działacz, wiceprezes Zbigniew Lipiński wycofał się z prowadzenia klubu.
– Jego przyszłość widzę w młodych ludziach, którzy mają własne koncepcje organizacyjne i sportowe – powiedział Zbigniew Lipiński.

Wiceprezesem do spraw sportu został Zbigniew Stępień, dyrektor SP nr 15 oraz długoletni członek zarządu klubu. Sprawami organizacyjnymi zajmie się natomiast Janusz Wojtas, obecny prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Dzięki zmianom statutowym, jakie zostały uchwalone przez gremium, klub będzie mógł się starać o status organizacji pożytku publicznego. To bezpośrednio przełoży się na dodatkowe fundusze, niezbędne do szkolenia zawodników.
– Brakuje nam sponsora strategicznego – mówi Zbigniew Stępień. – Staramy się corocznie o środki z różnych źródeł, tych jednak ciągle brakuje – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Janowickie siatkarki awansowały na MP!

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Sobieszowianin 19-06-2007 21:19
Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ze sportem to ona ma wspolnego..... Ale że pan dyr.Stępień i Wojtas nato dali przyzwolenie?????????
~kazimierzp 19-06-2007 21:48
Może władze klubu zainteresują się stworzeniem własnej bazy sportów zimowych na bazie stoków i tras Jagniątkowa. Na końcu ulicy Krętej są znakomite stoki dla narciarstwa alpejskiego, obok jest potok z dużą ilością wody (można byłoby nasnieżać). Poniżej Parku Narodowego wytyczyć szlaki biegowe... Znając Zofię Czernow to wiem, że jest wstanie dokonać coś z niczego!!! A w MKS (ale nie saneczkarzach bo nie ma żadnych torów saneczkowych w obrębie wielu kilometrów) jest ogromny potencjał! Ciekawe też dlaczego Stanisław Świcarz na zdjęciu taki refleksyjny!?!;–) Życzę determinacji w działaniu!
~Były uczen Liceum Technicznego 1999–2003 19-06-2007 23:12
Janusz Wojtas????????pan dyrektor ZSDiL jak tak to pozdrowienia dla niego i psa Kastora(o ile jeszcze zyje).
~do Sobieszowianin 20-06-2007 8:58
weź najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a później siadaj do klawiatury, bo Internetu szkoda. Przecież jest napisane, że starają się za każdym razem na prezesa mieć przedstawiciela w radzie miejskiej – każdy klub tak robi jak chce coś w regionie znaczyć. Osoba ta po prostu zauważyła duży potencjał w klubie i chce robić to co do obowiązków radnej należy – rozwijać, promować miasto i region – pomagać mieszkańcom. No i pani Czernow wzięła się za pomoc największemu klubowi sportowemu w mieście ponieważ tam może dużo zdziałać dla zwykłego szarego Kowalskiego, a szczególnie dal jego dzieci, które chciałby by oprócz siedzenia przed komputerem trochę się poruszać na świeżym powietrzu...
~TEż PłYWAK 20-06-2007 13:55
dlaczego nie ta pani potrafi a to już udowodniła jeden z sukcesów CIEPLICE–WODY–TERMALNE–BASENY dlaczego
~MŁODY GAWEŁ 20-06-2007 20:18
Co to za wybory?Jakim cudem we władzach klubu mogło zabraknąć miejsca dla takiego pasjonata jak Sylweser Poniatowski(no chyba,że z powodu natłoku zajęć czas mu na to nie pozwolił).Życzę powodzonka w dalszej działalności klubu!
~elena 21-06-2007 14:23
Mam wrażenie, że była Pani Prezydent boi sie "wypaść z obiegu" i chwyta wszystko, co jej wpada do rąk. A podejmując sie wielu funkcji, żadnej nie robi sie dobrze !!! Poza tym, sportem powinny zajmować sie ludzie młodzi, pasjonaci sportu! Co stoi na przeszkodzie, żeby właśnie ta Pani, mogła wspomagać Klub, nie bedąc jego prezesem ? A może chodzi o darmowe wejściówki na różne imprezy ?
~kibic 21-06-2007 23:01
Z tego co się orientuję to funkcja prezesa w tym klubie jest funkcją społeczną – po angielsku można by porównać do "non profit"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – będą utrudnienia

Tenisiści walczą o puchar

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1418
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%