MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

By ratować skórę, zmyślił kradzież

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 maja 2010, 13:38
Aktualizacja: Sobota, 8 maja 2010, 13:02
Autor: TEJO
Pewien mężczyzna – jadąc zbyt szybko autem – dwa razy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W obawie przed konsekwencjami porzucił pojazd, a później zgłosił policji fałszywe zawiadomienie o jego kradzieży. Sprawcy oprócz mandatu grozi teraz kara do trzech lat więzienia.

W miniony piątek na ulicy Lubańskiej w Jeleniej Górze policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zauważyli samochód marki VW Golf, który przekroczył dozwoloną na tym odcinku prędkość. Ręczny miernik wykazał, że kierowca miał na liczniku 120 km na godzinę, przy ograniczeniu na tym odcinku do 50.

– Policjanci postanowili kierowcę zatrzymać do kontroli drogowej. Ten jednak zbliżając się do nich gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Pirat wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, zmuszał innych kierujących do hamowania i zjeżdżania na pobocze – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji. Na ulicy Sobieszowskiej kolejny patrol dał wspomnianemu kierowcy sygnał do zatrzymania. Ścigany zlekceważył to i dalej uciekał. Kilka minut później policjanci wskazany pojazd zauważyli porzucony w krzakach. Kierowca zbiegł.

Jeszcze tego samego dnia około godziny 21.00 kierujący, którym okazał się 22-letni mężczyzna, zgłosił się na policję i powiadomił o kradzieży swojego pojazdu. Mężczyzna gubił się w szczegółach i w efekcie przyznał się, że wszystko zmyślił. Sądził, że jeżeli zgłosi kradzież auta, to uniknie odpowiedzialności za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Nic bardziej mylnego. Teraz nie dość, że za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym odpowie przed sądem, to jeszcze odpowie za fałszywe zeznania i zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Palił się pustostan w Kowarach

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~delis 4-05-2010 14:53
a o wypadku w kowarach pod kosciolem macie jakies inf??
~Tomy M. 4-05-2010 18:10
Naiwni myślą że śledczych z Policji można łatwo okłamać. Mamusię oszukasz, tatusia oszukasz ... ale życia nie oszukasz :-)
aida1985 4-05-2010 21:03
Do Tomy M.: chłopie ale żeś teorie życiową wysmażył. Długo nad tym myślałeś? Jaki tekst w ogóle? ..."Mamusię oszukasz, tatusia oszukasz...ale życia nie oszukasz"...swoją drogą musisz mieć niezły beret, żeby takie filozofie upubliczniać...hehe
~efff 4-05-2010 21:19
spryciula;/
~Tomy M. 4-05-2010 22:26
aida1985 ... ile Ty masz lat? Wpisz sobie ten text w google baranie to zrozumiesz że to, uwaga trudne słowo: CYTAT
rymcycymcy 5-05-2010 0:32
Jak można nie poradzić sobie z uciekającym w kierunku kolejnego patrolu ? ...:))) Powinna powstać jakaś ochotnicza policja obywatelska, bo te misiaki kompletnie nie dają rady :) ...a może po prostu kupić im jakieś łoki-toki :)
~hahaha 5-05-2010 8:10
do aida1985: ale Ty baran jesteś :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bulwar Cieplicki otwarty!

Pożar mieszkania na Mickiewicza

Kolizja w centrum

Tragiczna śmierć nastolatka

Niebezpieczne wyzwania

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
315
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%