MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

BWA po indiańsku

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:32
Aktualizacja: 15:34
Autor: Nat
Fot. Nat
Dziś odbył się drugi cykl zajęć na warsztatach „Indiańskie Lato”. Jednak w porównaniu do dnia wczorajszego frekwencja znacznie wzrosła. W grupie pierwszej było dziś dwudziestu warsztatowiczów, natomiast w drugiej osiemnastu.

Aby rozweselić i pobudzić uczestników do zajęć, rozpoczęto od zabawy „Burza w lesie”, w której każdy stał się leśnym zwierzątkiem – liskiem, wilkiem bądź sarenką i w zawrotnym tempie musiał szybko odnaleźć sobie norkę. Po krótkiej rozgrzewce, aby tradycji stało się zadość odczytano kolejną, piękną indiańską powieść.

Tym razem z wielkiego zbioru legend wybrano „Przesłanie z krainy szczęśliwych łowów”. Poza kilkoma małymi rozbójnikami, wszystkie dzieci z wielką uwagą i skupieniem wsłuchiwały się w płynące z ust słowa pana Grzegorza Jędrasiewicza.

Gdy już opowiadanie się skończyło, pani Joanna Kowalczyk przedstawiła swym podopiecznym co dzisiaj ciekawego na nie czeka. „Czy wiecie czym jest mandala?” – zapytała. Po braku odpowiedzi wyjaśniła znaczenie tego nieznanego im wyrazu i wszyscy ruszyli do pracy.

Mandale są to obrazy w kształcie koła z piasku i innych sypkich materiałów, tworzone głównie przez buddystów i indian często w stanie medytacyjnym. Ich zadaniem jest pobudzanie naszej podświadomości do wypracowania w sobie cech, które symbolicznie przedstawiają za pomocą swej kolorystyki i charakterystycznej dla nich symboliki.

Warsztatowicze twardo tworzyli własne mandale będące kolejnym etapem do tego by stać się prawdziwym Indianinem. Pod koniec warsztatów tak jak wczoraj pani Joanna pomalowała wszystkim uczestnikom twarze w indiańskich barwach i znakach, po czym wszyscy w indiańskim okrzyku rozeszli się do domów.

Zajęcia plastyczno-rekreacyjne będą trwać do piątku (29 sierpnia) w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1. Wstęp wolny.
Zajęcia będą się odbywać w godzinach:

I grupa – 9.30 – 11.30
II grupa – 12.00 – 14.00

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Spare Bricks komplet publiczności

Głosy za strajkiem?

Rekreacja za rogiem – wystawa wędrowna

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 25-08-2009 23:33
*ALE .. pyszny talerzyk ! (..zd.nr.4) ~Dzieci .. to pysiowa radosc !
piipi 25-08-2009 23:35
.. i nawet *Fajny Pan Grzesiu zamienil sie w czytajacego Apacza !
piipi 25-08-2009 23:39
~C.d .. a dlaczego *ON jest bez pioropusza ? - *Cieple zdjecia !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na poranku działo się!

Przed nami premiera grupy STA–ART

Don Giovanni Selection w Zdrojowym

Niepełnosprawni adepci aktorstwa na scenie

Jubileusz malarza z Malinnika

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
47
Tak
57%
Jest dobrze, jak jest
21%
Nie
19%
Nie mam zdania
2%