MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Busiarze pod lupą policji

Wiadomości: REGION
Piątek, 24 października 2008, 8:39
Aktualizacja: 15:37
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Uwaga drobni, międzymiastowi przewoźnicy! Dzisiaj dolnośląscy policjanci przeprowadzają akcję „Bus”, która będzie trwała do godz. 22.00. Wzmożone kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa przewożonych osób oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba osób wykonujących prywatny, zarobkowy przewóz osób. Przeważnie do tego celu wykorzystywane są mikrobusy. Wzrosła także ilość wypadków drogowych z udziałem tego typu pojazdów – tak policjanci argumentują konieczność przeprowadzenia akcji.

Mundurowi przy współpracy z inspektorami transportu drogowego przeprowadzają akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa osób przewożonych i innych uczestników ruchu drogowego.

Szczególną uwagę zwrócą na stan techniczny busów oraz ilość osób przewożonych w takich pojazdach. Policjanci będą zatrzymywać także te pojazdy, w których przewożone są dzieci. Zainteresują się także regularnymi kursami międzymiastowymi prowadzonymi przez niewielkie firmy prywatnych przewoźników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promowanie zabytków techniki

Drastyczne billboardy

Interwencja w Jeżowie  

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~tutek 24-10-2008 9:14
Warto się nimi zainteresować, poza tym, że stan techniczny pojazdów pozostawia wiele do życzenia, kultura jazdy daleka pozytywnej, to i nagminne łamanie przepisów widoczne niemal na każdym kroku, przystanki umowne ( zatrzymują się na zakrętach, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych itp.). Zupełny brak współpracy z innymi użytkownikami dróg.
~Kiermo 24-10-2008 9:50
Czy policja nie ma co robić ! - niech się zajmie odnalezieniem skradzionych samochodow , wylapaniem zlodzieji i likwidacja tych organizacji zlodziejskich, przeciez ilości kradzionych samochodów to dzisiaj prężny przemysl i dziala bezkarnie.Gieldy w kraju są marketami setek rozebranych samochodów - dlaczego nie ma zorganizowanych akcji i nalotow na ta "branże" A busy jeżeli maja badania kontrolne to są sprawne,dopuszczone do ruchu dlatego nie nalezy dublować pracy i dawać zastępczych zajęć dla policji bo jest to marnowanie cennego czasu.Kazdy kierowca odpowiada za swoja jazdę i bezpieczeństwo co reguluja przepisy , więc policja niech się zajmie bardziej ambitnymi zadaniami ,anizeli sterczenie kosztownych policjantow przy drogach i czychanie na busy.
~_ojdiridirachciach___ 24-10-2008 9:58
Ciekawe jak drogie byłyby bilety PKS-ów i innych "reliktów" , gdyby nie ci drobni przewoźnicy ? ;)
~LJ 24-10-2008 10:15
A kiedy będzie akcja sprawdzająca stan techniczny autobusów MZK. Kto się odważy?
~sainzz 24-10-2008 11:06
całkowicie zgadzam sie kiermo
~ 24-10-2008 12:15
Policjancie nie maja co robic ?wezcie sie lepiej za lapanie przestepcow a nie za kierowcow busów -prostaki
~do KIERMO 24-10-2008 17:14
Może i policja marnuje czas na tych ale jak mówisz,ze jak samochód ma pieczątkę ze stacji diagnostyki w dowodzie to jest sprawny??? może i tak by było jak by diagności łapówek nie brali...poczytaj sobie jak samochód ma wyglądać i w jakim stopniu mogą być wyeksploatowane poszczególne części a potem się zastanów dlaczego tyle złomu jezdzi po naszych drogach z ważnym przeglądem...może też zastanowisz sie dlaczego policja i itd robi takie kontrole. pozdrawiam
ponury grabarz 24-10-2008 17:34
Jeżeli panom policjantom brakuje pomysłów na poprawę bezpieczeństwa na drogach, to już spieszę z pomocą. Proponuję przejechać się kilka razy do Wrocławia i z powrotem. Gwarantuję natknięcie się na kilku idiotów którzy stanowią większe zagrożenie dla ruchu drogowego niż wszyscy busiarze razem wzięci.
~olo 24-10-2008 18:29
najlepiej niech inspekcja z policja ogloszą w jakich miejscach(bo w jakich godzinach to juz wiedza) będą kontrolować busiarzy. napewno odniosa wiele sukcesów i wszystkie złomy jak i ich kierowcy nie płacący podatków zostaną wyłapanitaka "niezapowiadana" kontrol to była dobra lat temu 25.pozdro dla policji i inspekcji
~do niejakiego Kiermo 24-10-2008 18:50
Policja jest i od łapania przestępców, i od zatrzymywania kierowców, gdy łamią przepisy ruchu drogowego, i od kontrolowania pojazdów. Nie słyszał Pan nigdy o drogówce?! Może Pan nie wie, że policja ma prawo zatrzymać każdy pojazd, gdy uzna to za stosowne. Proszę sobie sprawdzić uprawnienia policji, poczytać ustawę, etc. Ja osobiście bardzo się cieszę, że policja sprawdza stan techniczny pojazdów przewożących ludzi - zarówno busów, jak i autobusów. Gdy Pana dziecko będzie jechało na wycieczkę autokarem, który nie jest sprawny, może ucieszy się Pan, że policja ma prawo taki pojazd przed wyjazdem sprawdzić i wówczas zrozumie Pan, że takie działania bynajmniej nie są statą czasu. Po polskich drogach, które są takie, jakie są, jeździ tyle złomu, że aż strach. I jeszcze jedno. Niech Pan nie udaje pierwszego naiwnego, który wierzy, że skoro auto ma pieczątkę ze stacji kontroli pojazdów, to rzeczywiście jest sprawne. Właśnie dzięki takim kontrolom udaje się czasem wyeliminować z ruchu zwykły złom na kółkach i dotrzeć do stacji kontroli pojazdów, dzięki której takie coś jeździ i stwarza realne zagrożenie wszystkim użytkownikom dróg. Ludzie! Myślcie. To nie boli. Pozdrawiam.
~~Emeryt 24-10-2008 19:27
Cała prawda KIERMO - to jest Polska właśnie -przedsiębiorczy jesteś to już Cię będą po piętach po piętach. A bandytyzm,dilerka na stacjach i kradzieże aut na ulicach wieczorową porą (szczególnie w okolicy węglika i lotniska) szerzy się w najlepsze.
~Sabath 24-10-2008 20:37
no i napisaliście i teraz każdy zachowuje się stucznie ale jutro i tak wrócą do wszystkiego co zakazane
~ 25-10-2008 12:09
Co to za kontrola, jeżeli media wcześniej o niej powiadamiają? Nic się nie zmieni w wyniku takiej "kontroli". Dziennikarze z Jelonki także powinni zastanowić się przed takim "ostrzeganiem" WŁAŚCICIELI busów. Jakie to ma skutki społeczne. Czy możecie poinformować teraz o wynikach tej "kontroli"? A może o to Wam chodziło? Aby nikt nie został złapany na gorącym uczynku... A właściciele busów dalej będą bezkarni. Czasem, Panowie Redaktorzy, nie zawsze należy za wszelką cenę pisać co się wie. Sami też trochę ruszcie głową. Czy jesteście zainteresowani tym, aby po ulicach jeździły złomy? A tak właśnie jest. Przecież to nie chodzi o ukaranie kierowców tych busów, lecz ich właścicieli za to, że do tego dopuszczają. Widocznie jeździcie tylko swoimi samochodami. Sami sprawdźcie jak to jest jechać takim złomem, w którym spaliny przedostają się do środka.
~ 25-10-2008 12:13
Panie Ponury Grabarzu, czy jechał Pan kiedyś takim "sprawnym" busem w którym w środku śmierdzi spalinami, a po wyjściu z niego człowiek chwieje się na nogach jak po zaczadzeniu? A tak jest bardzo często. Proszę przesiąść się ze swojego wygodnego samochodzika do busa. Zobaczymy co Pan wtedy powie.
~ 25-10-2008 17:33
A czy we wszystkich busach za opłatę za przewóz są wydawane bilety?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Nadbrzeżna gotowa

Areszt za brutalne pobicie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Działka nad zabytek?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%