MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Busiarze na celowniku

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Wtorek, 10 lutego 2009, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: TEJO
Mandaty i zabezpieczenie dowodów rejestracyjnych: to najczęstsze środki prewencyjne woboc kierowców busów, których przez trzy dni w szczególny sposób kontrolowali policjanci oraz pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego i Urzędu Kontroli Skarbowej w Jeleniej Górze.

– W ostatnim czasie do Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wpłynęło wiele informacji dotyczących nieprawidłowości w zakresie przewozu osób w transporcie drogowym, głównie chodzi tu o prowadzenie przez przewoźników tego typu działalności bez wymaganej licencji – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Dlatego odpowiednie służby zdecydowały się na akcję pod kryptonimem „Bus”. Skontrolowano 25 pojazdów. Wobec 9 przewoźników wszczęto postępowanie administracyjne na łączną kwotę 56 tys. zł za wykonywanie działalności bez wymaganej licencji. Policjanci zabezpieczyli 9 dowodów rejestracyjnych za stwierdzone uchybienia w stanie technicznym pojazdów oraz 12 przewoźników ukarali mandatami na łączną kwotę 4000 zł.

Kierowcy zostali ukarani mandatami głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, przewóz zbyt dużej ilości osób oraz zły stan techniczny pojazdów.
Kontrolujący zapowiadają, że takie działania będą prowadzone cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Medale dla zasłużonych

Gazetki promocyjne – okazje na Black Friday

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~portier 10-02-2009 10:03
Surowi ci nasi struże prawa, przeciętnie "busiarz" ;) dostał 333 zł mandat, porażająca kwota jak za narażanie życia pasażerów...
~tutek 10-02-2009 10:07
Najwyższy czas zwrócić uwagę na przewoźników. Do tego jeszcze sposób i technika jazdy pozostawiają wiele do życzenia... Poza przekraczaniem prędkości dochodzi tu jeszcze zatrzymywanie pojazdów w miejscach, w których zdrowy człowiek samochodu nie zatrzyma - przystanki, obręb skrzyżowania, przejścia dla pieszych to tylko niektóre przykłady. Nie mam nic do działalności takich firm ale odrobina zdrowego rozsądku poza chęcią zysku, powinna jednak wziąć górę. Mam nadzieję, że akcja "Bus" przyniesie odpowiednie skutki...
Driverr 10-02-2009 10:43
Bardzo dobra akcja, niech pracodawcy się naucza że bus to auto do 3,5 Tony. A cały czas jezdzą przeładowani i na dodatek bez tacho.
~Do oficera prasowego 10-02-2009 10:57
Droga pani Bagrowska. Popełniacie ciągle, jako Policja, te same błędy w swojej pracy. Liczą się u was tylko medialne, rozdmuchane akcje. A co wy do pory robiliście? Dobrze wiecie na Policji, że owe skontrolowane busy wożą ludzi od paru ładnych lat. I narażają zdrowie pasażerów. Może dziennikarzom podobają się informacje o liczbie ukaranych właścicieli busów. Ale to nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Nie wiem skąd u was w Policji biorą się takie zapędy do akcyjności? Nie potraficie dobrze zorganizować solidnej, codziennej pracy? A może to wina komendy wojewódzkiej we Wrocławiu? Bo po Wrocławiu można się spodziewać jeszcze wielu innych głupawych pomysłów.
~yachty 10-02-2009 12:39
Licho śpi, a konkurencja czujna jak zwykle... ;)
~benek 14-02-2009 21:01
A nasi kochani policjanci z Karpacza jak zwykle śpią. To ich nie dotyczy. Gdy widzą busa który podbiera ludzi z przystanku to na wszelki wypadek tego nie widzą . WIELKIE BRAWA DLA POLICJI Z KARPACZA...... LENIE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

40 lat pracy S. Firszta

Synoptycy: spodziewane ulewy

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
354
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%