MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Bus zderzył się z tirem. Jeden z kierowców był pijany

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 czerwca 2013, 15:02
Aktualizacja: Środa, 12 czerwca 2013, 9:45
Autor: Angela
Fot. Angela
Kierowca busa renault master z Jeleniej Góry trafił do szpitala najprawdopodobniej ze złamanym obojczykiem po zderzeniu z tirem, do którego doszło przy ul. Zgorzeleckiej w Jeleniej Górze. Nie wiadomo, kto jest winny, ale kierowca auta marki Scania miał 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (11.06.) około godz. 13.30 na wysokości stacji paliw Lotos. Z informacji nietrzeźwego kierowcy wynika, że oba pojazdy jechały w kierunku Zgorzelca. Tuż przed wypadkiem 56-letni kierowca busa miał zacząć wyprzedzać, zahaczyć bokiem o ciężarówkę i doprowadzić do przewrócenia busa na bok.

- To jest relacja kierowcy ciężarówki, ale ostateczną wersję wydarzeń policja ustali po przesłuchaniu kierowcy busa – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Niezależnie od tego, kto okaże się winny, mieszkaniec powiatu lubańskiego odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości za co grożą mu dwa lata więzienia i utrata prawa jazdy – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Na miejscu byli również strażacy, którzy zabezpieczyli teren i kierowali ruchem, który w dalszym ciągu odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilak godzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ponad kilogram marihuany nie trafi do sprzedaży

Złodziej zatrzymany

Finał na lawecie

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~lokom 11-06-2013 15:18
Po pierwsze to ul Sobieskiego a nie Zgorzlecka, a po drugie to kierowca busa był pijany a nie kierowca Scani. Ale wiadomo, Angela ma zawsze najlepsze info hehe
~#&* 11-06-2013 15:27
Przed godz. 13.00 do zdarzenia doszło.
~Myszkaaa 11-06-2013 15:27
Nie ważne jaka jest to Ulica. Skąd Możesz wiedzieć kto był pijany czy kierowca busa,czy tira....Byłeś tam? Widziałeś? Sprawdzałeś? Od tego jest policja!!! Przede wszystkim Najważniejsze jest to żeby kierowca busa wrócił do zdrowia a winny odpowiedział za swoje czyny....
HankaOdRumcajsa 11-06-2013 15:33
..ale tam jest podwójna ciągła to jak on chciał wyprzedzać?
~szok 11-06-2013 15:59
Kto tą beznadziejną Angelę trzyma jeszcze w pracy...? ,,kierowca busa miał zacząć wyprzedzać, zahaczyć bokiem o ciężarówkę i doprowadzić do przewrócenia busa na bok...'' ,,Utrudnienia mogą potrwać nawet KILAK godzin...'' Nie ma praktycznie dnia, żeby nie było większych, czy mniejszych baboli... Masakra!.
Piipi Jelonkowa 11-06-2013 16:10
..do - [~Szok] ..*ale* ¡¡ .. gdyby mężczyznie .. w żyłach niebieska krew płyneła,to mężczyzna byłby .. *tylko Rycerzem ! .. a tak jest pijakiem !
~zz 11-06-2013 16:28
taka dyskusja to jest przelewanie z pustego w próżne,zachowanie jak na bazarze nie obrażając pracujących tam ludzi
~ojdiridirachciach_____________ 11-06-2013 17:04
Sam bym chętnie przewrócił się na bok ! ..gdybym wiedział, że przyjedzie do mnie taka fajna pani policjantka ! ;)
Niggers™ 11-06-2013 18:02
LUDZIE ! WYOBRAŹMY SOBIE TERAZ TEGO SAMEGO KIEROWCĘ TIR-A MARKI SCANIA Z DWOMA PROMILAMI ALKOHOLU KTÓRY TRACI PANOWANIE ZA KÓŁKIEM I UDERZA W AUTOBUS Z DZIEĆMI ! DLA MNIE TAKA OSOBA PRAWKO POWINNA STRACIĆ BEZPOWROTNIE !-NIESTETY ZABIORĄ MU OKRESOWO- TEST NA IDIOTĘ JAK W NIEMCZECH ( 3 TYŚ EURO ) POWINIEN PRZEJŚĆ ! KIEDYŚ JEŹDZIŁEM PO NARKOLACH ALE PO WYPADKU Z CH.W.D.P DZIŚ TEGO NIE ROBIĘ- NIE ROBIĘ TEGO JUŻ !
~aspiratiocru 11-06-2013 18:54
zakochałem się ! Pani policjantka śliczna !!!!
~ccccc 11-06-2013 19:17
Kierowcy tiröw ,czesto jezdzä nawaleni to nie nowosc -wiem cos o tym ZWIEKSZYC KONTROLE TRZEZWOSCI .Szczegölnie po wekendach odparowuja i czuja sie jak swiete krowy
~czep 11-06-2013 20:07
Wiem ze to w sumie drobiazg ale fakt że pomyłka ulic w takich wzmiankach jest częsta.Sobieskiego a nie |Zgorzelecka to po pierwsze a po drugie-błędy ortograficzne są a to już żenada.
~SoFk 11-06-2013 20:15
Z tym zachaczeniem o tira może być prawda. Widać uderzony bok na wysokości tylnej osi. Zawinęło go, i się położył. Busik długi, kierowca nieuważny, za szybko chciał zamknąć manewr, linia ciągła. Co nie umniejsza faktu, że ... po alkoholu powinien posiedzieć w ciupie. Jakby był trzeźwy, może by zwolnił, przyhamował - i nikomu nic by się nie stało.
~okoń 11-06-2013 20:23
ludzie nie mylcie pojęć wyprzedzanie jest to manewr jesli oba pojazdy sa w ruchu a podobno tir stał na poboczu a ze kierowca na podwójnym gazie busa nie zauważył to juz inna sprawa
~grrrrr 11-06-2013 20:26
Scania stała na poboczu, bus ją mijał, Scania ruszyła chcąc wjechać na stację Lotos i zachaczył o bus .... tak to jest jak pijany prowadzi 40 tonowe auto!!
~ja 11-06-2013 20:44
Ludzie więcej powagi. Każdego z Was mogło to spotkać. Kierowca busa to uczciwy, spokojny i odpowiedzialny człowiek, który miał to nieszczęście, że omijał stojącą na poboczu ciężarówkę, której nawalony kierowca własnie w tym momencie postanowił rozpocząć manewr. Jaki, nie wiadomo, bo nie wiadomo co urodziło się w ... ... ... łbie. Nigdy więcej nie powinien siąść za kierownicą. Może przecież zabić Twoje dziecko, drogi czytelniku tego posta.
~zzz 11-06-2013 21:04
Nie rozumiem po co z trzech identycznych ujęć ktoś zrobił 18 zdjęć??? Liczy się ilość?
~iQ 11-06-2013 21:44
Zdarzenie miało miejsce ok 12:30 !! a nie 13:30
~ 11-06-2013 22:30
TIRY NA TORY !!!!!!!!!
~@ 11-06-2013 22:40
Jak by nie było - podwójna ciągła...Ale Pani Policjantka owszem,owszem
~ 11-06-2013 22:53
ruda
~u2 11-06-2013 23:41
"Nie wiadomo, kto jest winny, ale kierowca auta marki Scania miał 2 promile alkoholu." Maryjo !!!! WINNY JEST TEN CO BYŁ PIJANY !
~wielbiciel 11-06-2013 23:42
Dopiero teraz obejrzałem zdjęcia!!! Jak zwykle, (u pani A.) najwyższa,światowa jakość!!! Redaktorzy tzw. Jelonki-ktoś to czyta i ogląda-błagam,opamiętajcie się.....
~ 12-06-2013 6:49
Transport powinien odbywac sie koleja PKP donald duck powinien to zrozumiec.Tiry to zakala drog !!!
~ 12-06-2013 10:15
TIRY NA TORY !!!!! A DOPÓKI NIE PÓJDĄ NA TORY TO IH FIRMY NIECH SŁONO PŁACĄ ZA REMONTY DRÓG
~spokx 12-06-2013 10:24
Angela! Coco Chanel mawiała "im mniej, tym lepiej". Weź to sobie do serca i następnym razem, zamiast umies...ć tryliony beznadziejnych zdjęć, wybierz 3-4. Będzie lepiej ...dla nas!
~szcz 12-06-2013 14:50
@~ Jesteś tak głupi z tymi drogami że aż chciałbym żebyś Ty je łatał
lider 12-06-2013 19:50
moim zdaniem za to wszystko odpowiada kierowca busa co za * wyprzedza i to na dodatek ciezarowke na ciaglej lini i przez takiego wies... teraz sa problemy a jak by poczekal 200 metrow bez problemu by go wyprzedzil ale coz bez takich ludzi swiat bylby nudny
~~s~ 12-06-2013 21:07
Z tego co wiem, to TIR (czyli Scania) stał na pasie awaryjnym, a kierowca busa chciał go wyminąć (tak, nawet może wtedy przekroczyć podwójną ciągłą), jednak kierowca TIRa w tym momencie postanowił (choć trudno to nazwać postanowieniem, skoro był pijany) skręcić na stację, bez kierunku, bez upewnienia się, czy może taki manewr wykonać. Niestety kierowca busa nie miał szans wyhamować auta i ratował się ucieczką, ale i tak został uderzony w tył, co spowodowało wywrócenie samochodu na bok. I to nie są przypuszczenia tylko fakty. Gdyby kierowca Scanii jechał normalnie (tzn. skręcając włączył kierunkowskaz i dojechał, jak każdy, do osi jezdni) to ten z busa by go nie wymijał (wymijał! nie wyprzedzał!) i nic by się nie stało.
~portek 14-06-2013 11:10
Fotoreportaż mnie po prostu powalił. Zwłaszcza te butle z gazem w trawie, tak profesjonalnego i celnego ujęcia tematu jak żyję nie widziałem! Pulitzer pewny.
~młodziutka 17-06-2013 23:43
do NIGERS. taki test dla idi... to ty powinieneś przejść!!! nie powinieneś się wypowiadać!!! moim zdaniem każdy kierowca powinien przechodzić badania psychologiczne!!! Czego zawsze kierowca ciężarówki jest zły??? to kierowcy osobówek nie umieją jeździć. sama jestem kierowcą zawodowym i jak wracam do kraju i widzę jakie tu jest ZOO to strach poruszać się po drogach!!! aż się płakać chce!!!
~eve 18-06-2013 22:38
to jest ulica Sobieskiego a nie Zgorzelecka....
~Jel... 21-06-2013 22:51
do cccc- sam chlasz i jeździsz osobówką wiem coś o tym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Wakacje „pod lupą” policjantów

Trwa budowa punktu widokowego

7–latek w nocy błąkał się po mieście

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%