MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bus z dziećmi wjechał w budynek

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 13 lutego 2012, 10:06
Aktualizacja: 10:21
Autor: Angela
Dzisiaj rano w Podgórzynie przy ul. Żołnierskiej bus wiozący dzieci na narty do Szklarskiej Poręby wpadł w poślizg i uderzył w budynek mieszkalny oraz skrzynkę gazową. Ewakuowano pięć osób i 21 pasażerów busa. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 8.00. Bus, który jechał z Przesieki, gdzie dzieci wypoczywają na zimowisku, najprawdopodobniej wpadł w poślizg, zjechał z drogi i uderzył w budynek mieszkalny niszcząc część muru i werandy. Pasażerowie busa (19 harcerzy i dwóch opiekunów z Poznania) byli pozapinani w pasy i nic im się nie stało. Najgroźniejsze okazało się jednak uszkodzenie skrzynki gazowej, z której wydostawał się gaz stwarzający zagrożenie wybuchu. Z budynku ewakuowano pięć osób. Na miejsce pojechało 15 strażaków. Wezwano też pogotowie gazowe, które już opanowało sytuację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kradł na potęgę – stanie przed sądem

Pacjentka wyskoczyła z karetki

Protest oświaty

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ 13-02-2012 10:21
bylo komu zniszczyc czy bedzie komu wynagrodzic straty mieszkancoww
~Dinko 13-02-2012 10:24
Tu winę ponosi zarządca drogi wczoraj było dzwonione do gminy i na Policje że droga przez Staniszów do Sosnówki pokryta cała lodem i nie spełni jakiej kolwiek normy bezpieczeństwa i tu zarządca drogi powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za stwarzanie niebezpieczeństwa dla użytkowników drogi a nie kierowca za nie dostosowanie prędkości do warunków
~xl111 13-02-2012 10:45
Dinko- kierowca nie dostosował się do warunków panujących na drodze i też powinien być ukarany. Efekt tej nieostrożności-fatalny.
~x 13-02-2012 10:46
gosc odpowiedzialny za ten odcinek chyba zapil i nie posypal. a co na to umowa ktora spisal z wojtem gminy? powinien finansowo zadosc uczynic poszkodowanym przez jego flejtusze podejscie do obowiazku.
~Em 13-02-2012 11:15
Od początku zimy cała główna droga w Przesiece oraz w górnym Podgórzynie jest w opłakanym stanie, owszem czasem odśnieżona, ale o posypaniu jej już nikt nie myśli. Jak nie lód, to błoto pośniegowe i pod nim lód, chyba nie trzeba pisać co to oznacza dla kierowców. Jest tutaj wiele serpentyn, niebezpiecznych zakrętów, jest też wielu turystów i dzieci wypoczywających na feriach. Musiało dojść w końcu do wypadku, żeby ktoś coś zrobił?
~ 13-02-2012 11:30
Wystarczyła by iskra i mogło by dojść do nieszczęścia. Dobrze, że gaz się nie zapalił.
~dyziek 13-02-2012 11:50
Według mnie, to firma odpowiedzialna za utrzymanie stanu drogi w czasie zimy powinna byc obciążona wszystkimi kosztami związanymi z podjęciem akcji straży oraz naprawy uszkodzonego samochodu. Byłem na miejscu i widziałem stan drogi. Brak odśnieżenia drogi nie mówiąc o jej posypaniu
~jg 13-02-2012 13:11
o to podgórzyn pewnie nowym manikiem jusz wyjechał ale bryka pozazdroscic auta
~Ama 13-02-2012 13:50
Prawdą jest, że kolejną zimę nie sypie się niczym drogi przez Podgórzyn, Sosnówkę i Miłków. W ubiegłym roku lód zalegał tam od listopada do końca marca, a teraz, gdy sypnęło śniegiem i przymroziło- jest znów to samo!
~Rico 13-02-2012 14:03
Panowie zarządcy dróg! Jechałem dzisiaj z kolegą do Mysłakowic ok.godz.11:30 do Domu Tyrolskiego drogą główną na Karpacz i z powrotem i w ciągu tych 15-20 min wpadło przy nas do rowu lub zderzyło sie na tym odcinku 6 samochodów.Pierwsze dwa zderzyły się na górce za zjazdem na Czarne ,potem wracaliśmy do JG naprzeciwko Hotelu FEN stała tyłem pojazdu dziewczyna w rowie prostopadle do jezdni i przestraszona dzwoniła chyba po pomoc , no i na zjeździe do byłych koszar na ul.Sudeckiej w kolizję weszło 3 pojazdy.Na miłość Boską posypcie te drogę ,przecież to nie północ,są ferie ,dzień pracy i duży ruch !
~canon49 13-02-2012 14:38
Panom w biurach w dupie się poprzewracało. Czekaja tylko na swoje premie i pensyjki. Dlaczego nie są rozliczani za brak odsniezania i posypywania ulic? Skandal.
rymcycymcy 13-02-2012 14:54
Cały dzień latam po różnych trasach i tylko w jednym miejscu spotkałem, że było ślisko ! ;)
~kikuś 13-02-2012 15:00
ale do kogo w tym urzędzie zadzwonić??? do Pani z pazurkami?? miła sympatyczna... obieca co trzeba i tak z tym nic nie zrobi....
~Mieszkaniec 13-02-2012 15:50
Kiedyś jak istniał ZUK w Miłkowie ten zakręt był zawsze posypany mimo że droga nie jest drogą gminną. Jak w ZUK-u było tak było ale nie było najgorzej.A teraz drogi odśnieżają prywaciarze szukający zarobku i oszczędności kosztem kierowców.
~ 13-02-2012 16:45
a guzik wiecie,widać nikt z was nie wie gdzie wypadek miał miejsce,otóż do zdarzenia doszło na ostrym zakręcie koło Cichego Potoku i w ten dom co roku ktoś wjeżdżą,dodam że śladów hamowania jakos nie było widac co oznacza że kierowca raczej nie był z Podgórzyna ani Przesieki i gamoń po prostu zapomniał ze w tym miejscu jest ostry zakręt a jak sobie przypomniał to juz było po wszystkim,najlepiej potem zganiac na sliską drogę,ja jechałem godzinę przed nim i problemu nie było
~jechalem 13-02-2012 17:58
wiem jak jechal, akorat z mojej rodziny pracuje z tym panem i ja tez jechalem jechal kolo 15 do 20 km/h poprostu go posunelo i walna
~ 13-02-2012 18:35
tak go posunęło że kawałek dachu urwał,ale najpierw przeskoczył przez murek a wszystko to przy 20km/h
~jelgór 13-02-2012 20:09
dobrze ze to grzeczne harcerzyki, inni to by po wypadku wyszli na szluga, a wtedy wszystko by walnęło
~Iwona 13-02-2012 20:57
Codziennie jeżdżę tą drogą. Na zakręcie, gdzie doszło do wypadku było i nadal jest lodowisko. Cała droga jest bezmyślnie odśnieżana ; na śnieg miejscami sypana jest sól, która w dzień rozpuszcza śnieg a w nocy ten rozpuszczony śnieg zamarza. Wina leży po stronie zarządcy drogi , w szczególności zaś firmy, która winna ją odśnieżać.
~Ars 13-02-2012 21:26
W tym miejscu co rok jest to samo. Nikt nic nigdy nie robi. Byłem tam dzis jak doszło do wypadku. kierowca na tarce miał zarejestrowane tylko nie całe 20 km/h. policja to sprawdzała. Po rozmowie z mieszkancami nikt nie ma pretensji do tego kierowcy tylko do GMINY PODGÓRZYN! Wiele jest miejsc gdzie drogi sa straszne i nikt nic z TYm nie robi!
~do kikuś 13-02-2012 22:14
masz rację pani od dróg w urzędzie uśmiechnie się, popatrzy zalotnie, tak jakby się znała pokiwa głową i tyle....na co ją stać pozdrawiamy panią h...... :-)))
~do x 13-02-2012 22:46
w piekarni Rumina też zapili bo chlebek przypalili
~ 14-02-2012 14:34
Dzisiaj wróciliśmy z Przesieki ,wypoczywaliśmy w jej górnej części.Potwierdzam droga główna znajduje się w fatalnym stanie ,koleiny ,tylko miejscowo posypane .Ogólnie wstyd dla gminy ,chyba ktoś nie dopełnia swoich obowiązków.
~m65 16-02-2012 12:35
z tego co wiem to jest to droga powiatowa więc te pretensje do gminy chyba są nieuzasadnione. Za drogi powiatowe odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych w Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wsparcie strajkujących

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Odpowiedzą za oszustwa w sieci

Ironman u osadzonych

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
207
Tak
69%
Nie
28%
Nie wiem
3%