MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Burza w szklance wody

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 grudnia 2008, 17:28
Aktualizacja: 17:29
Autor: Mar
Jeleniogórscy radni nie zaakceptowali dzisiaj propozycji prezydenta i prezesa spółki Wodnik, aby do 30 czerwca przedłużyć obowiązywanie dotychczasowej taryfy opłat za dostawę wody. Dla mieszkańców na szczęście nic to nie zmienia, ale jest to kolejna odsłona utarczek opozycyjnych radnych i ludzi prezydenta.

Nie zmienia, ponieważ taryfa która nie uległa zmianie, z mocy prawa obowiązuje dopóki rada miasta nie przyjmie nowych stawek. Jednocześnie nie przyjęto do porządku obrad projektu złożonego przez radnych PiS, o przedłużeniu obowiązywania 1 złotowej ulgi do 30 czerwca.
- To jest działanie na szkodę mieszkańców – grzmiał na sali obrad radny Krzysztof Mróz.
- Jestem przekonany, że taka sama ulga wejdzie w życie za miesiąc, ale projekt uchwały złoży pan Prezydent – powiedział nam Miłosz Sajnog ze Wspólnego Miasta – chodzi o to, żeby korzystne dla mieszkańców uchwały składał prezydent a nie opozycyjny PiS.

Wojciech Jastrzębski, prezes Wodnika zapewniał, że póki co, ceny zostaną na niezmienionym poziomie, a firma podejmie decyzję co do taryfy za kilka miesięcy, uważnie obserwując sytuację gospodarczą.

Woda w Jeleniej Górze kosztuje mieszkańca 3 złote 30 groszy za metr sześcienny, natomiast za odbiór ścieków płacą 3 złote 40 groszy. Dopłata z budżetu miasta wynosi po 50 groszy do każdego metra wody i ścieków.
- Tegoroczna uchwała o dopłatach obowiązuje do 21 stycznia przyszłego roku – wyjaśnia zastępca prezydenta, Jerzy Łużniak – Nie mia więc takiego pośpiechu, ani powodu do dramatycznych wystąpień, jakie zafundował dzisiaj radny PiS. Odpowiednią uchwałę na początku roku prezydent przedstawi wysokiej radzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Park już gotowy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~widz 16-12-2008 18:17
To nie jest burza w szklance wody - to kolejny akt niechęci wobec prezydenta i tej ekipy
~widać 16-12-2008 20:53
Nie dość, że kryzys i jest coraz coraz ciężej to jeszcze Ci chcą nas oskubać mimo, że woda w Jeleniej Górze jest i tak jedna z droższych w kraju

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Areszty za rozbój i kradzież

Odnowią parking przy cmentarzu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%