MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Bursa przy Kilińskiego przyjazna uczniom

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 września 2013, 7:18
Aktualizacja: 7:20
Autor: UM
Od niedzieli (1. września) Bursa nr 1 w Jeleniej Górze przyjmowała swoich mieszkańców. To ważna dla miasta placówka, bo jej istnienie zwiększa liczebność uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mimo problemów demograficznych – niektórzy podopieczni bursy mieszkają nawet 450 km od Jeleniej Góry.

Placówka, wyremontowana ze środków unijnych, zapewnia bardzo dobre warunki zamieszkania, w pokojach jedno-dwu- i trzyosobowych, z których niemal wszystkie wyposażone są w umywalki z ciepłą wodą, a pięć pokoi posiada własne łazienki.

Obiekt przystosowany został do potrzeb uczniów niepełnosprawnych, ma własną salę komputerową, multimedialną, plastyczną oraz świetlice, a także boiska do siatkówki i badmintona oraz sieć internetową WiFi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Hala przy SP 8 – korzystne oferty!

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Uratowali z warsztatu zaniedbanego psa

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Lala 4-09-2013 11:53
Szkoda tylko, że ten remont unijny odbył się przy jak najniższych kosztach. Dzięki temu niecałe 2 lata od remontu budynek się rozpada: odpada tynk w pokojach, pojawia się grzyb i wilgoć, które miały zostać zlikwidowane. To chyba tylko w Polsce wyciąga się unijne środki na pseudoremonty, które tylko chwilowo poprawiają sytuację budynku.
~konserwator 4-09-2013 12:59
lala, mówisz że w pokoju pojawiły się grzybki? w twoim pokoju? powiedz który to numerek? może też zamieścisz jakąś fotkę tego tynku (co odpadł po imprezce?).
~rodzice 4-09-2013 15:18
konserwator potwierdza - grzyba nie ma, ale są imprezki i prosi o numer pokoju.....
~Lala 4-09-2013 19:11
do konserwatora. Po jakiej imprezce? Organizowanej prze gorące 16tki? To bursa a nie akademik. A zagrzybione jest prawie całe poddasze w budynku zajmowanym przez dziewczyny (tym większym, głównym).
~ 4-09-2013 20:44
jak mi się wydaje, lalu,dzień wczesniej byłas zniesmaczona protestami osób,zbulwersowanymi pseudo remontami zabytkow...Bursa nie jest zabytkiem, więc o co biega ? Mieszkańcy onej winni być zasmaczeni tym , że w ogole ktoś farbą substancję posmarkał. za unijne , podobno, przecież... To tak zlosliwie, bo tak jak zwykle ,uważam ,ze to granda... A uczestniczyłaś w referendach ?
~ 4-09-2013 23:22
DOLNOŚLĄZAK. To pocieszająca wiadomość, że bursa przyjazna jest uczniom. A czy będzie nadal przyjazna dla Korzonkowo-dialogowej organizacji młodzieżowej /wzorowanej na PRL-owskim ZMS-ie/, zwanej Alltarnywa? Nie mogę doczekać się poniedziałkowych spotkań.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator odpowiada prezydentowi

Organizacja ruchu podczas remontu ulicy Drzymały

Zamknięte miejsca odpoczynku przy szlakach

Rusztowania na moście już nie ma

Wieści z miasta i regionu – 3 kwietnia 2020

Sonda

Czy wyznaczone godziny zakupów dla seniorów to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
401
Tak
50%
Nie
44%
Nie wiem
5%