MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Burmistrz: Karpacz dał radę

Wiadomości: Karpacz
Poniedziałek, 14 września 2020, 6:35
Aktualizacja: 6:44
Autor: WAC
Fot. użyczone
W ubiegłym tygodniu w Karpaczu odbyło się największe w Europie Środkowo – Wschodniej spotkanie polityczno – gospodarcze, czyli Forum Ekonomiczne 2020. O podsumowanie „polskiego Davos” poprosiliśmy burmistrza miasta pod Śnieżką Radosława Jęcka.

Jak do tego doszło, że to właśnie w Karpaczu odbyła się tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego?

Z propozycją, aby to właśnie nasze miasto gościło, przeniesione z Krynicy ze względów epidemiologicznych Forum Ekonomiczne, wystąpili jego organizatorzy z Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. W tym przypadku zaowocowała nasza współpraca przy organizacji odbywającego się od kilku lat w Karpaczu Forum Przemysłowego.

Jakie nakłady musiał ponieść Karpacz w związku z organizacją Forum?

Wbrew pozorom to, że Forum obywało się w Karpaczu nie wiązało się dla naszego miasta z wielkimi nakładami finansowymi, bo cały ciężar organizacji spoczywał na Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. W sumie to wydatki z naszego budżetu można uznać za symboliczne, bo dotyczyły przystrojenia miasta flagami i postawienia kilku tablic powitalnych. Musieliśmy też wspomóc logistycznie organizatorów, choćby przez wskazanie im miejsc noclegowych dla osób, które nocowały poza Hotelem Gołębiewski.

Jakie korzyści odniósł Karpacz dzięki Forum?

Nasze miasto bardzo zyskało wizerunkowo, gdyż bardzo wielu osobom wydawało się, że tylko Krynica jest w stanie podołać wyzwaniu jakim jest organizacja tak dużej konferencji. A tymczasem Karpacz dał radę. Miasto odniosło też wiele korzyści marketingowych. Wielu gości spotkania po raz pierwszy było w Karkonoszach i było zauroczonych walorami naszych gór. Przez kilka dni gościliśmy na łamach i antenach najważniejszych mediów, choćby z racji tego, że jednym z gości Forum była liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. Na organizacji imprezy zyskali też lokalni gestorzy obiektów noclegowych i restauratorzy, którzy przez kilka dni gościli uczestników Forum oraz osoby zaangażowane w jego organizację.

Dziękuje za rozmowę.

Twoja reakcja na artykuł?

30
64%
Cieszy
5
11%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
2
4%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Miro 14-09-2020 7:27
Radek pochwaliłeś się znamienitym osobistościom, że nie masz oczyszczalni ścieków?
~ 14-09-2020 8:05
Karpacz dał radę a wszelkie g ó w n a wydalone przez uczestników spędu w Gołębiewskim i tak oczyszczalnia ścieków w Mysłakowicach przepuści bez oczyszczania....bo w Karpaczu nikt g ó w i e n nie oczyszcza...
~Gość 14-09-2020 9:34
Czy Morawiecki przeprosił?
~J.F.K. 14-09-2020 13:19
do: ~Gość (9:34)
On nigdy nie przeprosi, bo to notoryczny kłamca i bankster - to jest ostatnia osoba, od której spodziewałbym się jakichkolwiek przeprosin
~jfk 21-09-2020 12:28
do: ~J.F.K. (13:19)
Morawiecki zawsze będzie wielki, a ty zawsze będziesz mały i zawistny
~ 14-09-2020 11:25
Instytut Studiów Wschodnich; czy to przypadkiem nie jest dawne TPPR ? Ja tak z zazdrości, bo chciałbym sam przepuszczać przez moją organizację te dziesiątki milionów unijnych i fundacyjnych dotacji, opłat uczestników i Bóg wie, jakich jeszcze pieniędzy, co roku. Pławiłbym się, jak pączek w maśle.
~super 14-09-2020 13:05
Co wy z tym "Davos i Davos"?
~Real 14-09-2020 14:47
Droga władzo lokalna, mniej samochwalstwa, a więcej realizmu. To Hotel Gołębiewski dał radę, miasto w mieście ;)
Cowtrawiepiszczy 15-09-2020 12:35
do: ~Real (14:47)
Hotel Gołębiewski miał tych gości i mógł zorganizować te spotkania dzięki temu, że Radosław Jęcek współpracował z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich: "Z propozycją, aby to właśnie nasze miasto gościło, przeniesione z Krynicy ze względów epidemiologicznych Forum Ekonomiczne, wystąpili jego organizatorzy z Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. W tym przypadku zaowocowała nasza współpraca przy organizacji odbywającego się od kilku lat w Karpaczu Forum Przemysłowego".
~Dorsz 16-09-2020 11:41
do: Cowtrawiepiszczy (12:35)
"Wystąpili z inicjatywą" ? Ktoś im nadał ten interes i tyle. Na organizacji takiego forum można zarobić krocie. Myślisz, że ktoś ot tak odpuścił "inicjatorom" ? Pomijam aspekt polityczny, bo zwolennikiem teorii spiskowych jestem; nie chcę wzbudzać niezdrowych emocji. Szkoda mi Krynicy, której ktoś po prostu w chamski sposób odebrał tę wieloletnią imprezę. Zdecydowanie poszło o kasę.
~do 14,47 14-09-2020 20:11
Zapewne Pan Jęcek wyżebrał pieniążki na budowę szamba od Pana Moravickiego
~J.F.K. 14-09-2020 21:36
...taki mi się nasunął na myśl opis...jak tak Ci panowie wyglądają siedząc, jak w tym czeskim kawale o hokeistach z reprezentacji...Popil, Poruhal, a Smutny...
~Smrodnik 14-09-2020 23:01
A kto zapłacił za 8 radiowozów jeżdżących w kółko po Karpaczu? Kto zatankował chłopakom ze SPAT autko palące 50 l/ 100 km? Sami stwierdzili że to pokazówka... SG też się bujała po mieście, to też za friko? Za helikopter też "instytut" zapłacił? Za konwój 3 radiowozy,2 busy, 1 limuzyna, karetka i radiowóz na końcu również? Szczerze? Zyskał tu tylko skarb państwa i hotel gołęb***ski. Komu "miasto Karpacz" wskazywało drogę? Do czego? Hotelarze sobie poradzą, tylko niech UM KARPACZ im nie przeszkadza. Tylko i AŻ tyle. PS. Szczycenie się faktem że białorusini lecą tam, gdzie są VIPy jako osiągnięcie tego jarmarku gadających głów? Serio?
Cowtrawiepiszczy 15-09-2020 12:50
do: ~Smrodnik (23:01)
To Cię boli, a nie boli Cię, jak politycy PiS z prezydentem na czele co rusz każą się wozić limuzynami przez utworzony przez siebie SOP? SOP to formacja powstała po likwidacji BORu, który do tego typu zadań jest po prostu nieprzygotowana. Ile limuzyn już roztrzaskali? Nie żal Ci tych pieniędzy? Nie żal Ci pieniędzy, które Premier Szydło przetrwoniła, bo musiała pojechać do domu limuzyną, zamiast prywatnie pociągiem lub samolotem? Nie żal Ci pieniędzy, które jak przetrwonił marszałek Kuchciński z budżetu państwa, bo do domu nie mógł pojechać pociągiem czy samochodem, tylko musiał polecieć rządowym samolotem ze statusem Head i na dodatek odebrać żonę do Warszawy? Pamiętaj, że każda międzynarodowa impreza jest chroniona przez policję i służby specjalne, tak samo, jak wizyty głów państw.
~maxx 17-09-2020 0:49
do: Cowtrawiepiszczy (12:50)
Może boli ...smrodnika ...fuuuj, ale smród! Bolito,że to nie j_EGO...wozili? "Wozić" się mieli Panowie, może ...bryczką,dorożką, czy też zgoła inną ...furmanką.., ale i to podejrzewam, by nie pasowało...bo np.: kuuuń miał brudny zadek i klapki na oczach... . KLAPKI NA OCZACH Z PEWNOŚCIĄ TU MA NIEJEDEN... . DLA PRZYPOMNIENIA... : klapki nosimy na ...nogach? pzdr myślących :o)
~karpaczanka 21-09-2020 3:43
sprawdz jak prawidłowo pisze sie nazwisko mera miasta Karpacz bo to nazwisko sie nie odmienia z j,polskiego była chyba pała
~paradise 21-09-2020 12:31
Miasto zarobiło, hotel zarobił, wszyscy zadowoleni! Promocja regionu.
~irek 21-09-2020 16:53
Mer Karpacza mógłby coś z głowy powiedzieć jak ludzie z Pisu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Senator zachęca do głosowania na maszty

Zmiana na skrzyżowaniu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%