MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bunt dla wyższych celów

Wiadomości: Region
Czwartek, 5 września 2019, 12:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2019, 13:21
Autor: Fundacja CorAdCor
Fot. Fundacja CorAdCor
Życie pisze różne scenariusze. Czasami w drodze do osiągnięcia obranego celu upłynie wiele lat, innym razem pojawi się duża przeszkoda, której pokonanie kosztuje nas wiele sił, a kiedy indziej pojawi się ktoś, kto w niespodziewany i absolutnie nieplanowany sposób diametralnie oraz trwale zmieni bieg naszej codzienności. Czym można połączyć wszystkie elementy wymienione przed chwilą? Historią, w której mały bohater stał się inspiracją do powołania fundacji, planującej przeznaczyć na cele charytatywne zysk ze sprzedaży książek swojego założyciela.

Kamil to 9-latek, zawstydzający swoją postawą niejednego malkontenta, widzącego we własnym życiu przede wszystkim minusy. Chłopiec choruje na HLHS, czyli zespół niedorozwoju lewego serca. I choć z pewnością miałby powody do narzekania i skarżenia się ze względu na duże trudności związane z problemami zdrowotnymi, jest przykładem człowieka żyjącego z entuzjazmem, a także pomocnego i dzielącego się z innymi swoją radością. Pasjonuje się piłką nożną, lecz samo uprawianie tego sportu kosztuje go wiele sił. Ma jednak wspaniałych rodziców, którzy walczą o niego i dla niego każdego dnia, wspierając Kamila w życiu nieoszczędzającym mu wyzwań od najmłodszych lat. Taka postawa jest wzorem do naśladowania dla każdego z nas, a oprócz tego stała się inspiracją do powołania Fundacji CorAdCor.

Organizacja ta powstała w maju br., zrzeszając grono dobrych dusz, chcących pomagać innym. „Cor ad cor” oznacza „serce do serca” i streszcza misję Fundacji – wspierać tych, którym z różnych powodów brakuje części serca do pełnego życia. Mogą to być zarówno względy zdrowotne i wysokie koszty leczenia, brak środków materialnych na dalszą edukację uzdolnionej młodzieży, jak też trudna sytuacja życiowa, gdzie potrzeba pomocy z zewnątrz. Serce jako symbol oznacza centrum życia człowieka zarówno w znaczeniu fizycznym, jak i tym wewnętrznym. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby było zdrowe i sprawne na każdej płaszczyźnie… Fundacja CorAdCor w pierwszej kolejności chce wesprzeć terapię Kamila. Planuje to zrobić za pomocą książki pt.: „Bunt” autorstwa Tomasza Metelicy, założyciela niniejszej organizacji, pochodzącego ze Świeradowa Zdroju. Zysk ze sprzedaży powieści zostanie przeznaczony właśnie na leczenie 9-latka.

„Bunt” opowiada o niepozornej rodzinie, żyjącej w małej wiosce o nazwie Mupoks. Pewnego dnia w ich miejscowości pojawia się nieznany wędrowiec, wywołując duże zainteresowanie mieszkających tu żołnierzy. Choć planował on przenocować w tutejszej gospodzie, po sprzeczce z nimi postanawia opuścić Mupoks, jednak jeden z gospodarzy z jakiegoś powodu zdobył się na odwagę, by zaprosić go pod swój dach. Nie wiedział, że taka decyzja na zawsze odmieni losy jego rodziny, wydobędzie z niej ogromny potencjał, ukryty w zakamarkach serca pośród szarej codzienności, a także zaprosi ją w podróż do celu, do którego Rafael, bo tak ma na imię tajemniczy przybysz, dąży już przez wiele lat oraz do walki o sprawiedliwość w Cesarstwie – choć jak się okaże, bohaterowie rozumieli ją w różny sposób… 10 pierwszych rozdziałów powieści wraz z kulisami jej powstawania można przeczytać na stronie autora (xmetelica.eu). Cały tekst ma się pojawić w formie papierowej, lecz ponieważ Fundacja CorAdCor nie dysponuje obecnie środkami pozwalającymi na wydanie książki, otworzyła zbiórkę pieniędzy na ten cel. Jeśli chcecie poznać dalszą część historii, a nade wszystko wesprzeć terapię Kamila, możecie wpłacić dowolną kwotę na rzecz niniejszej inicjatywy, biorąc udział w akcji na stronie: https://zrzutka.pl/j3eupu - już dziś dziękujemy za każdą pomoc!

W życiu spotykają nas różne trudności, nie jesteśmy jednak w tym sami. Pokażmy, że i my potrafimy towarzyszyć innym w cięższych chwilach. Serce do serca… A dobro ma to do siebie, że wraca!

Twoja reakcja na artykuł?

30
94%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Czesi są spóźnieni

Większość za zmianą

Test przed studniówką  

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Markiz 5-09-2019 12:41
Mały! Jesteś Wielki. Sercem. Wspaniały młody człowiek. A łza mi poleciała... Pozdrawiam.
~sajmon 5-09-2019 20:04
do: ~Markiz (12:41)
Hmmm... Młody :) Jeśli to czytasz musisz wiedzieć że kasa nie jest najważniejsza :) Może dla twoich bliskich :) Ale są fajniejsze rzeczy :) Nieraz czas nam daje mało z siebie :) Można przeżyć setki lat bez produktywnie :) A można przeżyć parę lat bardzo dobrze się bawiąc :) Musisz jako młody człowiek wiedzieć że znajdą się osoby które będą starać się zbić na tobie niezły interes :( Nie daj się baw się :)
~Markiz 5-09-2019 21:14
do: ~sajmon (20:04)
A co twój wpis ma do mojego? Nie rozumiem?
~` 5-09-2019 14:18
Fundacja składająca się z 8 osób której wydaje książkę za pieniądze zebrane od ludzi przez portal zrzutka.pl. Wspaniały pomysł! Gratuluję! Dobra pomysł! autor pisze za darmo coś - zbieranie kasy od ludzi na druk - druk - sprzedaż ludziom - coś dla dziecka - wspaniałe! Dzięki temu można wydrukować książkę za 20 zł sprzedać za 100 zł i przeznaczyć X zł na dziecko! Przy zbiórce bezpośredniej nie ma takiej możliwości a tutaj można zrobić z 30 tysięcy 50 a nawet więcej. Super idea.
~sajmon 5-09-2019 19:22
odpowiedź na usunięty komentarz
Hmmm... Znam fundacje gdzie prezes zarabia 259 tyś :) Znam ludzi co z fundacji zrobili sobie sposób na życie :( Hmmm... czy jak fundacja przekazuje 1% na cele charytatywne dalej jest dobra :)
~sajmon 5-09-2019 19:40
odpowiedź na usunięty komentarz
hmmm... Wiesz :) Jak ktoś z rodziny angażuje się w pomoc dziecku :) I oczekuje wynagrodzenia za swoje usługi . Czy tak naprawdę chce pomagać czy widzi tylko korzyści materialne :) Zastanów się co mówisz bo wynika z twoich słów że rodzina pomoże jak jej zapłacą za to :(
~ 6-09-2019 11:01
do: ~sajmon (19:40)
Hmm..., Sajmonie, cokolwiek czynisz, robisz to dla siebie,lub ... sobie.A ,że przy okazji ktoś inny jest beneficjentem, to tylko tak przy okazji.Jest to jedno z praw kosmicznych.I dając np. 1 zeta, lub wielokrotność, na jAKIŚ CEL, ROBISZ DOBRZE PRZEDE WSZYSTKIM SOBIE .Trzeba mieć swiadomość,że ktoś , kto zakłada fundację robi to dla siebie. Aby np. zwiększyć szansę dla swojego dziecka ( np. Budzik ?),bo w kupie / więcej osób z podobnym np problemem/ więcej można uzyskać. Do jednej pacjentki rzadko przyjedzie profesor z zagranicy, dla kilku przypadków, prędzej.Prowadzenie wydolnej fundacji wymaga czasu. I pieniędzy.Pieniądze na drzewie nie rosną. Skąd je brać, jeżeli prowadzi się fundację, a nie chce się z jej wpływów wziąć ani 1 zeta dla siebie, choćby na suchy chleb , tak skromnie. Gdzie czas na prowadzenie fundacji ? Skoro z dóbr / i finansowych, i wiedzy, i konkretnych działąń medycznych np./ korzysta więcej osób niż główna zainteresowana osoba, to logiczne, że pobiera się pensję.Czyli coś na kształt , lubie to co robię i jeszcze mam z tego kasę. Jasne ? Jasne. I moralne.
Fundacja CorAdCor 5-09-2019 14:20
Bardzo dziękujemy za udostępnienie naszego artykułu! <3 Zachęcamy do zapoznania się z aktualnościami na naszej zbiórce i dziękujemy za wszelkie wsparcie działań Fundacji. 😊
~Człowiek Koń 5-09-2019 14:35
Głosujcie na PiS a już nigdy więcej żadne dziecko nie będzie cierpiało z powodu podobnych chorób!
~ 5-09-2019 14:42
do: ~Człowiek Koń (14:35)
To jest sarkazm, bo nie mogę wyczuć?
~Niestety 5-09-2019 22:45
do: ~Człowiek Koń (14:35)
Mamy przykład działania PiS. Na SORach umierają ludzie, ale obiecuje się im gruszki na wierzbie, którzy głosują na tę obłudną partię, a potem pieniądze zamiast na służbę zdrowia trafiają do Rydzyka. Ludzi dzieli się na pierwszą i drugą kategorię. Nie ma leków w aptekach, a pacjenci chorzy na rozmaite choroby muszą tułać się po fundacjach, bo NFZ nie finansuje terapii i zabiegów, których nie wykonuje się w Polsce, tylko poza granicami naszego kraju.
~Jana 10-09-2019 10:32
do: ~Niestety (22:45)
Do "Niestety" - Pieniądze "zamiast na służbę zdrowia" trafiają do wszystkich szkół a nie tylko do szkoły założonej przez "Rydzyka". Może najwyższy czas to zrozumieć.
~ 5-09-2019 14:53
Na prześwietleni czy mam raka , czas 5 miesięcy czekania a pieniądze to zabierają co miesiąc i myślicie że ktoś pomorze
komentarz usunięty
~Preczzpispolewicalgbtwiosna 5-09-2019 17:19
odpowiedź na usunięty komentarz
Jest wiele lepszych i bardziej pięknych miejsc niż kościół więc zacznij się modlić szczerze a niebawem zobaczysz efekty
~dd 5-09-2019 22:14
Kreatywnosc jest wielkim darem,walka z problemami zdrowotnymi dzieci starszych powinna byc faktem ,ale walczmy o wszystkich by mieli dostepy do super mozliwosci leczenia ,nie zabawiajmy sie w segregowanie ze jeden bedzie mial mozliwosci pomocy inni nie ,starajmy sie patrzec na sprawy bardziej generalnie ,musimy pokazac swoje niezadowolenie co sie dzieje w sluzbie zdrowia w zakresie takich problemow,moze podwyzszki na sluzbe zdrowia z segregacia rozdzielnosci na pomoc tego typu przypadkow.Wiele osob nie ma takich mozliwosci by naglosnic sprawy........tak czy inaczej warto trabic i protestowac ze pomoc tego typu praktycznie nie funkcjonuje jesli sie nie bedzie zlatwiac swoja silna kreatywnoscia a co z tymi ,ktorzy takiej nie posiadaja!!!!!!na dzien dzisiejszy warto zajrzec na ta zrzutke:-))))))) wek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Osiedle zmienia się

Konflikt narasta  

Wandalizm czy profanacja?

Jeleniogórski polonez

Nowy wóz dla OSP

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
531
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%