MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Buldożery na blaszaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Kto kupował dywany, odzież, kosmetyki lub bilety miesięczne w pawilonie przy ulicy Krótkiej, wkrótce będzie musiał poszukać innej placówki. Obiekt w najbliższym czasie zostanie zburzony.

Zbudowany w końcówce lat 70. blaszak zapełnił miejsce po rozebranych dawnych kamienicach, które stały między ulicą Krótką a Solną. Ówczesnych architektów niewiele obchodziło to, że ta szkarada pasowała do jeleniogórskiej starówki jak pięść do nosa.
Obiekt uchował się jednak do dziś.

Jak się dowiedzieliśmy, pojawił się chętny inwestor, podobno wiarygodny i solidny, który w miejscu po peerelowskim relikcie oraz na sąsiednim gruncie, zbuduje cztery kamienice. Mają one stylistycznie nawiązywać do tych domów, które stały tam w przeszłości. Na parterach i piętrze będą sklepy, a wyżej – mieszkania.
Pozostaje mieć nadzieję, że zamiar się uda.

Mieszkańcy stolicy Karkonoszy pamiętają zapewne straszący pustką plac na rogu ulic Szkolnej i Solnej. W tym miejscu postawiono nową kamienicę, gdzie są dziś popularne delikatesy. Część pięter budynku nie została jeszcze zagospodarowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Mają w nosie pieszych

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~mieszkaniec JG 16-03-2006 21:02
i bardzo dobrze wrezzcie to g... zniknie a ja proponuje tez zburzyc ten sklep z dywanami i sprzetem rtv na ulicy podwale tez taki wstretny pawilon kto na to dal pozwolenie??
~luk 16-03-2006 21:45
Nareszcie paskudny straszak zniknieze starego miasta:) oby planysię powiodły! Zostanie jeszcze pawilon przy koncu pl. ratuszowego i początku ul. Konopnickiej.. no i jeszcze komunistyczny 'koszmar' z ul. Kopernika ale to później ;)
~Jeleniogórzanin 16-03-2006 22:35
Nareszcie ktoś chce naprawić to co niegdyś zostało bezmyślnie i bezsensownie zniszczone na starówce. Ten pawilon naprawdę dawno powinien zniknąc z tej okolicy.Miejmy tylko nadzieję, że odbudowa kamieniczek nie utknie na poziomie stanu surowego, jak to sie stało na wspominanej niedawno ulicy Kopernika.
~rabin 17-03-2006 0:41
taaak jak zawsze rzetelny inwestor. jak dotąd władze miasta zawsze i tylko z takimi wspolpracowało. vide kilińskiego...oby choć przed wyborami im coś wyszło bo przez 3 a moze 8 lat nie za bardzo. zobaczymy jak pojdzie Prystromowi... pozdrawiam
~Iwka 17-03-2006 7:01
Wreszcie zniknie ta szkarada! Szkoda tylko, że tak późno no ale......
~bart 17-03-2006 10:16
I co zburza i to wszystko lub wybuduja kamienice ktaka jak widac w tle na pierwszym zdieciu ktora stoi od kilku lat bez tynkow.Ale to jest wlasnie p.K....
~sąsiad blaszaka 17-03-2006 15:13
inwestor chce do końca roku wybudować tzw "plombę" między budynkiem Szkolna 6 a piekarnią. pozwolenie na budowę już jest. jak jest kasa to może mu się to udać.
~sąsiad blaszaka 24-03-2006 14:53
macie słabego informatora, pawilon od strony ulicy Krótkiej nie zostanie wyburzony!!!
~... 27-03-2006 8:16
w koncu w jeleniej gorze tyle sie zarabia,ze kupcow na mieszkania nie bedzie brakowac:)))a moze niemcy kupia i jelonka bedzie hirschberg i bedzie nowa stronka www.hirschberg.com:))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bulwar Cieplicki otwarty!

Wieczór wspomnień

Wypadek przy baniakach  

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Nowy sprzęt dla OSP

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
315
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%