MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Budżet zmieniony, ławnicy wybrani. Po sesji w UM

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 października 2011, 15:34
Aktualizacja: Środa, 19 października 2011, 7:54
Autor: Petr
Fot. Petr
Dzisiaj, 18 października 2011 w ratuszu odbyła się XVIII Sesja Rady Miejskiej, której punktami kulminacyjnymi były zatwierdzenie zmian w miejskim budżecie na rok 2011, wieloletniej prognozie finansowej dla miasta i wybór ławników do Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego.

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze przebiegła szybko, a przy tym bez jakichś większych zgrzytów w gronie radnych. Zarówno zmiany w miejskim budżecie na rok 2011, jak i wieloletniej prognozie finansowej – zostały przegłosowane; problemów nie nastręczył również wybór ławników do Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego.

– Zmiany w budżecie pozwolą nam m.in. na przeistoczenie umowy wstępnej o przejęcie tzw. zameczku na Zabobrzu od Politechniki Wrocławskiej w fakt dokonany. Dlaczego? Bowiem te umożliwią przekazanie pierwszych pieniędzy uczelni, a co za tym idzie Jelenia Góra stanie się właścicielem zameczku i będzie mogła podjąć działania związane z jego adaptacją na siedzibę Osiedlowego Domu Kultury – mówi nam prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

I dodaje: – Zakładamy, że z czasem w zameczku i na terenie otaczającym budynek powstanie swego rodzaju centrum edukacyjno-kulturalne z parkiem rekreacyjnym, stworzonym z myślą o mieszkańcach dzielnicy Zabobrze.

Co zaś się tyczy wyboru ławników do Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego: – Ławnicy zostali wybrani zgodnie z wymogami przekazanymi nam przez sądy. Wymogom tym odpowiadało 117 ze 118 otrzymanych zgłoszeń. Słowem, z tym nie było żadnego kłopotu – podsumowuje Rafał Piotr Szymański, radny PiS, który pełnił funkcję przewodniczącego komisji skrutacyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ostatnia prosta przed wyborami  

Trudny dojazd do szkoły

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ja inaczej ! 18-10-2011 16:04
Gdzie jest SKM ?!
~~jg 18-10-2011 17:10
SKM jest tam gdzie wszelkie zawiłe obietnice wyborcze:)
~i co z tego? 18-10-2011 18:04
co mi z tego. praca w jeleniej dziurze za kafla, to mnie interesuje!!!! KIEDY TO SIE ZMIENI I DACIE LUDZIOM NORMALNIE ŻYC!!!!!!!!!!!!! JAK MOZNA TOLERWAOC PLACE ZA 1000 PLN DRODZY URZEDNICY????
~do pana Z 18-10-2011 19:36
Panie prezydencie Marcinie Zawiło - jak żyć ?
~wrózka 19-10-2011 6:32
pozostali emeryci , ręciści i zmotoryzowani niepełnosprawni do "GOLENIA " ( nakładanie mandatów by podreperować budżet drogówki na łatanie dziur ) z kasy przez Straż Miejską .Działania prezydenta na pohybel.
~ 19-10-2011 7:52
Patrząc na zdjęcie było wesoło, fajna zabawa
~alejaja 19-10-2011 8:17
Ciągle powstają jakieś skwery, rewitalizacje parków teraz nowy park rekreacyjny. Z jednej strony to fajnie bo Zabobrze nie ma takiego miejsca. Patrząc jednak na kondycję rynku pracy w naszym mieście można dojść do wniosku, że te parki powstają dla bezrobotnych żeby mogli w ładnym miejscu sobie posiedzieć. Kiedy przeczytamy, że na naszym terenie powstaje jakiś zakład produkcyjny, który da pracę setką osób?
~były pracown 20-10-2011 17:46
Nie ma co liczyć na miejsca pracy w jeleniej. Były miejsca pracy w Aniluxe już nie ma. Widocznie ktoś źle tym zarządzał. Osobiście zastanawiam się kto rządził tym zakładem. Urzędnicy mają was w nosie, aby nie powiedzieć brzydko gdzie. Mają swoją pracę do której mogą się spóźniać, mowa o jednym wiecznie spóźnionym pracowniku. Ale on ten pracownik tak już ma, ma blisko a i tak z urzędowych 8 godzin jaja sobie robi. Nie ma co trzeba rozgonić tę bandę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Park już gotowy

Senator dziękuje wyborcom i rywalom

Spór o edukację seksualną

Stop marginalizacji średnich miast

Wirtuozi jazzu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
745
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%