MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Budżet województwa zatwierdzony. Co z niego zyskała Jelenia Góra?

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Środa, 4 lipca 2012, 17:13
Aktualizacja: 17:13
Autor: Angela
Przyjęto budżet za rok 2011 dla województwa dolnośląskiego i przegłosowano absolutorium dla zarządu województwa. Zdaniem wicemarszałka Jerzego Łużniak był to największy w historii budżet pod względem inwestycji prowadzonych na Dolnym Śląsku, dochodów i wydatków. Co znalazło się w nim dla Jeleniej Góry i regionu, a jakie planowane zadania nie zostały w nim ujęte?

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj (4.07), wicemarszałek Jerzy Łużnika mówił o budowie trzech mostów na Odrze i jednego na Nysie Łużyckiej, budowie największego w Polsce szpitala wojewódzkiego, zakończonej budowie szpitala pediatrycznego i wielu inwestycjach drogowych realizowanych na Dolnym Śląsku. W ramach inwestycji dla Jeleniej Góry i regionu znalazła się obwodnica południowa, budowa szlaku pocysterskiego czy rewitalizacja Parku Zdrojowego. Wszystkie te zadania zostały dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Kilka zadań planowanych musieliśmy przesunąć w czasie. W ramach projektu E-Dolny Śląsk mieliśmy kłopot z inżynierem kontraktu, który nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań i musieliśmy rozwiązać z nim kontrakt. Druga sprawa to budowa Dolnośląskiej Sieci Szkieletowej z punktami dostępu na obszarach wykluczenia informacyjnego w województwie dolnośląskim, gdzie pojawił się inny problem. Jest to bowiem pionierskie przedsięwzięcie na skalę Polski. Wyłoniliśmy wykonawcę, mamy decyzje lokalizacyjne przeprowadzenia tej linii, a teraz czekamy na decyzję z Brukseli i wyrażenie zgody na budowę takiej sieci szkieletowej na terenie województwa dolnośląskiego – mówi wicemarszałek Jerzy Łużniak.

Podczas konferencji poinformowano również o dotacjach przyznanych z budżetu województwa dolnośląskiego, w tym: 250 tys. zł na organizację przyszłorocznej edycji Biegów Piastów, 10 tys. zł na modernizację trybun boiskowych w Mysłakowicach, 20 tys. zł na remont obiektu sportowego w Gryfowie Śląskim czy 18 tys. zł na remont pomieszczeń sanitarnych jeleniogórskiego aeroklubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Podgórna zarośnięta

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~xyzI 4-07-2012 17:46
Mamy nowego wicemarszałka województwa dolnośląskiego Jerzego Łużnika ;)?
~oko 4-07-2012 19:16
zagmatfwane jak pity ... o to chodzi biurokratom ... PODATEK LINIOWY poprosze ile zarobie tyle place na nasze panstwo ... ok 18 % reszte my i tak oddamy w podatkach posrednich ... fer pley jak na euro banda zlodzieji co znaja furtki prawne straci prace od tego trzeba zaczac ... glosujac...
~eureka 4-07-2012 19:41
Za rok 2011? Chyba czas zatrudnić kogoś inteligentnego w tej redakcji!!!!!
~Eureka 4-07-2012 19:47
Na kulturę nic! Na szpitale i profilaktykę nic! Na rozwój turystyki i przemysłu na tym zadupiu nic! Na WALKĘ Z BEZROBOCIEM!!!NIC!!!! DLACZEGO NA RZECZY LUDZIOM POTRZEBNE NIE MA FUNDUSZY? DLACZEGO???
~... 4-07-2012 20:09
Powinno być "przyjęto wykonanie budżetu za 2011 rok". Nie napisano o tym ale na kulturę choćby w Jeleniej Górze wydano "x" złotych bo na garnuszku województwa są: Filharmonia Dolnośląska, Muzeum Karkonoskie (które zakończyło swoją rozbudowę),... na służbę zdrowia też boć nasz zadłużony szpital wojewódzki też musi być dotowany przez Marszałka Województwa. @xyz! zwyczajowo członków zarządu województwa tytułuje si wicemarszałkami. Zaczęto tak tytułować chyba w swoim czasie od Andrzeja Pawluszka z PiS gdy kiedyś był członkiem zarządu.
~do~... 4-07-2012 21:21
Nie wspominaj o tych mrocznych czasach.
goscniedzielny 4-07-2012 22:46
ooo... czy mnie oczy nie mylą....??? będzie kontynuowana budowa brakującej części obwodnicy południowej na odcinku sudecka - trasa czeska...??? tym razem tylko ze środków województwa?? no brawo Łużniak.
~ZETOR 5-07-2012 10:51
WHI IS THAT Dolnośląska Sieć Szkieletowa? Czy jak już piszecie te nudne artykuły to przynajmniej nie mozecie ich tak pisać żeby czytajacy wiedzieli o co chodzi? A może autor artykułu też nie ma pojęcia co to jest?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
242
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%