MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Budżet ukrywany przed RIO?

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 5 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:01
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Skromny, beznadziejny, nie-rozwojowy, niesprawiedliwy - takie określenia padały na temat gryfowskiego budżetu na 2005 r.

Rada Miasta i Gminy Gryfów Śl. na wtorkowej sesji jednogłośnie przyjęła pierwszą wersję budżetu zaproponowanego 15 listopada minionego roku przez burmistrza Czesława Wojtkuna. Jednak nikt z tego nie był zadowolony, nawet burmistrz. - Nie przyjął żadnego z wypisanych na siedmiu stronach wniosków radnych do budżetu. Poparliśmy ten budżet, nie chcemy mu przeszkadzać w realizacji jego wizji - mówił Krzysztof Kozak, szef komisji rewizyjnej. Przebieg sesji był kolejną demonstracją braku zrozumienia między radą a Czesławem Wojtkunem. Chyba uprawniony jest pogląd, że ta kadencja jest już dla Gryfowa Śl. stracona.

Kiedy burmistrz odczytał projekt budżetu, który rada miała głosować, przewodnicząca Bożena Raubo stwierdziła, że odczytano inny dokument niż ten, nad którym pracowały poszczególne komisje. Okazało się, że tydzień przed sesją burmistrz przekazał do biura rady projekt budżetu z autopoprawką. Nowa propozycja różniła się od starej wielkością wydatków - rosły z 13,5 mln zł do 16 mln zł, przy zasadniczo niezmienionej wielkości dochodów, tj. 14,3 mln zł. Zmiana wiązała się z wprowadzeniem do budżetu inwestycji - rozbudowy szkoły (o sześć izb), jej termomodernizacji oraz budowy sali gimnastycznej. Na te cele zarząd miasta i gminy planuje wziąć 2,3 mln zł kredytu. Ostatecznie tej wersji radni nie głosowali.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

50 mandatów w centrum

Utrudnienia w centrum Szklarskiej Poręby  

Dyplomy wręczone

Kolejowa po remoncie

PiS apeluje do mieszkańców

Chcieli wwieźć nielegalnie odpady

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

Bilety MZK też podrożeją?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
323
Tak
24%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%