MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Budżet ukrywany przed RIO?

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 5 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:01
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Skromny, beznadziejny, nie-rozwojowy, niesprawiedliwy - takie określenia padały na temat gryfowskiego budżetu na 2005 r.

Rada Miasta i Gminy Gryfów Śl. na wtorkowej sesji jednogłośnie przyjęła pierwszą wersję budżetu zaproponowanego 15 listopada minionego roku przez burmistrza Czesława Wojtkuna. Jednak nikt z tego nie był zadowolony, nawet burmistrz. - Nie przyjął żadnego z wypisanych na siedmiu stronach wniosków radnych do budżetu. Poparliśmy ten budżet, nie chcemy mu przeszkadzać w realizacji jego wizji - mówił Krzysztof Kozak, szef komisji rewizyjnej. Przebieg sesji był kolejną demonstracją braku zrozumienia między radą a Czesławem Wojtkunem. Chyba uprawniony jest pogląd, że ta kadencja jest już dla Gryfowa Śl. stracona.

Kiedy burmistrz odczytał projekt budżetu, który rada miała głosować, przewodnicząca Bożena Raubo stwierdziła, że odczytano inny dokument niż ten, nad którym pracowały poszczególne komisje. Okazało się, że tydzień przed sesją burmistrz przekazał do biura rady projekt budżetu z autopoprawką. Nowa propozycja różniła się od starej wielkością wydatków - rosły z 13,5 mln zł do 16 mln zł, przy zasadniczo niezmienionej wielkości dochodów, tj. 14,3 mln zł. Zmiana wiązała się z wprowadzeniem do budżetu inwestycji - rozbudowy szkoły (o sześć izb), jej termomodernizacji oraz budowy sali gimnastycznej. Na te cele zarząd miasta i gminy planuje wziąć 2,3 mln zł kredytu. Ostatecznie tej wersji radni nie głosowali.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z aniołem przez życie – weź udział

Seniorzy na scenie

Równowaga między kulturą a naturą

Park już gotowy

Stop marginalizacji średnich miast

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Apel do parlamentarzystów

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
70
Tak
67%
Nie
27%
Nie wiem
6%