MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Budynek z tradycją do wzięcia. Na hotel i restaurację

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 lipca 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Samorząd chce przywrócić pierwotną funkcję budynkowi po Izbie Skarbowej.
Fot. Archiwum
Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż budynku przy Wzgórzu Kościuszki 2 w Jeleniej Górze, po byłej izbie skarbowej, gdzie przed wojną mieścił się hotel z restauracją. Samorządowcy chcą przywrócić obiektowi ten profil działalności.

Przetarg planowany był na wczoraj, ale do negocjacji nie było chętnych. Jest już zapowiedź kolejnych przetargów. Tymczasem wyłoniono firmę, która do końca roku zajmie się ochroną budynku.

Obiekt, o którym mowa, mieści się na Wzgórzu Kościuszki, dawnym wzgórzu szubienicznym przekształconym w 1780r. w miejskie tereny zielone przez ówczesnego burmistrza Johannesa Schönaua. Przed wojną w tym budynku funkcjonował hotel z restauracją. Następnie na około 20 lat umiejscowiony został tu jeleniogórski oddział izby skarbowej we Wrocławiu. Urząd miasta przejął ten budynek po likwidacji izby, od 2009 roku. Teraz miasto chce sprzedać obiekt pod przedwojenną działalność czyli na hotel z restauracją.

W ostatnich dniach wyłoniono firmę, która do końca roku zajmie się całodobową ochroną obiektu. Do tego przetargu zgłosiło się aż 19 przedsiębiorców z całej Polski, w tym: z Opola, Olsztyna, Warszawy, Krakowa, Nowego Sącza, Chorzowa, Legnicy, Świebodzina, Wrocławia, Poznania czy Złotoryi. Wygrała najtańsza oferta firmy „Asysta Bis” ze Świebodzina, która zaproponowała kwotę około 18 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jan Sopata na emeryturze

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Mam 1-07-2011 8:45
18.000,00 zł? 6 miesięcy x średnio 30 dni x 24 godz. = 4.320 godzin Z tego wynika około 4,17 zł brutto na godzinę. Widać,że to będą bardzo "godziwe" zarobki. Szczególnie w porze nocnej. No chyba, że coś źle liczę?
~oj! 1-07-2011 10:21
Cały czas alarmuję! jeżeli nie będzie odpowiednio przygotowanych tras narciarskich- biegowych,zjazdowych, ścieżek rowerowych itd,to inwestowanie w hotele jest bezcelowe.Dla urzędu może tak bo będą super podatki!Kolejny obiekt będzie świecił pustkami.Jest tyle projektów sportowo-rekreacyjnych oczekujących na realizację w Sobieszowie,Jagniątkowie,Cieplicach więc może zakończmy jedno a potem zacznijmy nowe.Urzędy zacierają ręce bo prywatny inwestor kupi,wyremontuje,zapłaci słony podatek i problem ruiny dla miasta z głowy a potem radż sobie sam.W takim hotelu nocleg nie będzie tani a turysta na narty dalej będzie uciekał do Czech.Życzę powodzenia w realizacji temu kto ten obiekt kupi.Turyści szukają pełnej oferty a nie li tylko i wyłącznie pięknie odnowionych ścian.Władzo zrozum to wreszcie!
~sqandal 1-07-2011 10:34
jskiś samobójca chyba to kupi, jeden plus to lokalizacja a drugi to ze napewno to kupi za cene wywoławczą bo chętnych raczej nie ma i nie będzie , miasto starzeje się , turystów coraz mniej i będzie jeszcze mniej , przeciesz to miasto to już tako < Pogodny Dom Starców > cicho tu i leniwie i senne , obudz się władzo , działaj bo za kilka lat ... ale to już sami sobie dopiszcie
~aqa 1-07-2011 12:35
dokładnie kolega czy koleżanka opisali powyżej w tym mieście brak turystyki gospodarni itp a za to mamy możemy się poszczycić największa ilością autokomisów,lombardów,i marketów i żuli , złodziei,ćpunów młodzi uciekają gdzie popadnie aby jak najdalej od tej dziury ,a starsi ludzie nawet godziwego stanu spokoju nie mogą mieć w tym mieście kamer pełno ale co z tego wynika nic dalej pełno zawalonych etatów w straży miejskiej i policji a co się wyprawiało tak się wyprawia Panie prezydencie w tej wiosce cudów.
~xxx 1-07-2011 13:04
Niech szukają chętnych na ten budynek w Tworkach albo Bolesławcu ,bo tam są odpowiedni ludzie ,którzy zechcą kupić ten budynek.A jak "władze" naszego miasto chcą utrzymać charakter tego budynku jako hotelowo-gastronomiczny to niech sami sobie to kupią i prowadzą a nie ludzi na minę wsadzają.A i jeszcze niech potencjalny inwestor pamięta ,że w tym obiekcie zagnieżdził się bardzo szkodliwy truteń "zabytkus kapałczyńskus"
~Lolek 1-07-2011 13:09
do sqandal,masz racje ale nie zgadzam sie w kwesti spokoju poczytaj poprzednie artykoly o zdewastowanych przystankach ,parkomatach
~rumcajs54 1-07-2011 14:00
Kurczę, WZGÓRZE SZUBIENICZNE, fajne miejsce na noclegi...
~nela 1-07-2011 17:52
no niezłe
~Sir Galahad 1-07-2011 21:28
Fatalizm mieszkańców jest traumatyczny. Najpierw histeryzują, że tu sami starcy, upadek i marność. Po czym apelują do Zawiły, żeby coś zrobił. Po czym z komentarzy przebija dzika satysfakcja, że wszystko marność i mentalność "nie da się". Smutne.
~dzierzba gąsiorek 1-07-2011 22:23
Przed wojną to tam był może i hotel, ale taki na godziny, z panienkami, dla niemieckich oficerów...
~dzierzba gąsiorek 1-07-2011 22:29
Zwróćcie uwagę na to, jak nienaturalnie wysoko tam są okna. Nie bez powodu. ;-)
~czesio 2-07-2011 0:40
Do oj! - Bardzo mądry i rzeczowy komentarz. Niestety lokalna władza nie ma tu nic do gadania (KPN, ekolodzy itp.), a centralna na takie "pierdoły" nie ma czasu. Oni walczą o stołki i synekury i Kotlina Jeleniogórska czy inne rejony kraju poza warszawką ich nie interesują.
~bumcyk 2-07-2011 1:43
narzekacze i malkontenci apel do was wyjedźcie z tego miasta najlepiej jutro, a od razu będzie lepiej
~Eh... 2-07-2011 9:09
To jeszcze niech wyjadą ludzie bez pracy i ludzie młodzi by dekle przepraszam k...ni, dorobkiewicze jak bumcyk mogli spokojnie wyjść na miasto i podziwiać pustki
~~~~~ 3-07-2011 11:58
a gdzie prawa człowieka tak "godziwie" wynagradzanego?
~ 4-07-2011 11:15
ASYSTA BIS ALE FIRMA ZAPYTAJCIE LUDZI TAM PRACUJĄCYCH ILE ZARABIAJĄ POMSTA DO NIEBA TAK JEST W ZPCH

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Remont hali sportowej

Politycy komentują wynik wyborów

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
633
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%