MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Budynek Teatru im. C. K. Norwida do rozbiórki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 lipca 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Fot. Angela
Nie chodzi oczywiście o zabytkowy, secesyjny gmach przy al. Wojska Polskiego, ale o obiekt położony nieco niżej od ulicy Sudeckiej, będący w zarządzeniu teatru, ale nie użytkowany od co najmniej dwudziestu lat. Ogłoszono przetarg na jego rozbiórkę. Z pomocą wysięgnika usunięto już z niego niebezpieczne elementy.

Budynek przy ulicy Sudeckiej świetność ma już dawno za sobą. Okresu jego użytkowania nie pamiętają też pracownicy teatru i mieszkańcy. Dzisiaj przypomina ruinę, która co prawda nie stanowi zagrożenia dla życia czy zdrowia przechodzących obok mieszkańców, ale szpeci miasto.

– Plany jego wyburzenia istnieją od dwudziestu lat. Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie rozbiórki, i jak tylko uda nam się znaleźć chętnego przedsiębiorcę do tego zadania, obiekt zostanie zburzonu – mówi Andrzej Reut, kierownik administracyjny Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Wczoraj z budynku ściągnięto jeden z wystających elementów drewnianego gzymsu oraz pozostałe szyby z okien. Na miejscu obecnego budynku najprawdopodobniej stanie planowany w latach poprzednich parking.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Są dopłaty do lasów

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ZABOBRZANIN 23-07-2010 8:14
A co z działeczką po rozbiórce ?
~a co? 23-07-2010 8:32
Jak to co? Już PO!
~Jano 23-07-2010 9:26
O to mamy PO politykę ,zresztą nie tylko ich bo SLD też było u władz tego miasta przez dwie kadencje i co widzimy ,no widzimy jak nasi gospodarze rządzili miastem i rządzą do tej pory , no ale niektórzy powiedzą że ja tylko takie obrazki widzę ,otóż nie widzę też tą bramę Wojanowską komu ona była potrzebna i po co ,ale to już nie moja sprawa bo takich pomysłów jest więcej i zmarnowanych pieniędzy też ,może doczekam że to miasto nabierze jakiegoś sensownego wyglądu choć szczerze powiem to już markety nas po prostu rozwalił
~Lisner;p 23-07-2010 13:01
A co z tym sklepikiem z rybkami?
~ritz 23-07-2010 14:11
ale obskurne te budynki
ρiiρi 23-07-2010 14:23
~Lisner,p ..*Hi ! ~Rybki na pewno ..*uciesza sie z ~WOLNOSCI !
~do Jano 23-07-2010 14:31
Przestań już bredzić... Uczyli cię kiedyś o stosowaniu kropki na końcu zdania?
~GłowyDOgóry 23-07-2010 15:51
"ruinę, która co prawda nie stanowi zagrożenia dla życia czy zdrowia" Guzik prawda, to w poprzednią sobotę właśnie z tego budynku spadł drewniany gzyms z wystającymi prętami chwilę po tym jak tamtędy przechodziłem. Trzeba było wzywać strażaków, żeby ściągnęli zwisającą jeszcze pozostałą część gzymsu i zabezpieczyli teren. Gdyby nie tamto, budynek pewnie dalej by straszył. Dobrze, że nie doszło do nieszczęścia, bo widać tylko ekstremalne sytuacje dają ludziom do myślenia, aby myśleć zawczasu. A ile jeszcze ruin czeka na rozbiórkę? Strach chodzić ulicami. Jelenia się sypie, wystarczy spojrzeć na kamieniczki w Rynku, a co dopiero jakieś boczne ulice, czy zaułki...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most już po remoncie

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wkrótce karkonoski

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%