MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Budynek starostwa uda się (wreszcie) odnowić?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 listopada 2017, 8:31
Aktualizacja: Sobota, 18 listopada 2017, 7:25
Autor: WAC
Fot. WAC
Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego na jednym ze swoich najbliższych posiedzeń podejmie decyzję, czy powierzyć wykonanie remontu siedziby Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego konsorcjum firm, które jako jedyne złożyło swoją ofertę w trybie negocjacji bez ogłoszenia.

Była to już siódma próba znalezienia wykonawcy tego remontu. Termin, do którego firmy mogły składać swoje oferty na „Wykonanie robót budowlanych w budynku administracyjno-biurowym w Jeleniej Górze przy ul. Kochanowskiego 10, polegających na remoncie i przebudowie części pomieszczeń, instalacji elektrycznych, sieci komputerowej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych wraz z dostosowaniem budynku do wymagań przepisów przeciwpożarowych” upłynął 14 listopada.

W wyznaczonym czasie złożona została jedna oferta: konsorcjum firm - Impel Tech Solutions „Company” z Warszawy oraz Construct Solutions z Wrocławia. Zaproponowana cena to prawie 1,9 miliona złotych, zaś termin wykonania zamówienia do 30 marca przyszłego roku

- Zaoferowana cena nie odbiega znacząco od najkorzystniejszej oferty złożonej we wcześniejszym, unieważnionym postępowaniu, a zatem przeprowadzanie kolejnych negocjacji najprawdopodobniej nie będzie skutkowało obniżeniem kwoty na realizację zadania - mówi starosta Anna Konieczyńska. - Jednak, aby doszło do podpisania umowy z wykonawcą konieczne jest zabezpieczenie uchwałą Rady Powiatu w naszym budżecie na 2017 r. i w konsekwencji na 2018 r. odpowiedniej kwoty (w tegorocznym budżecie zaplanowano na ten cel 1,1 mln. zł.). Mimo, że stanowi to dodatkowe obciążenie dla kasy powiatu uważam, że należy to zrobić, gdyż dalsze zwlekanie z rozpoczęciem prac budowlanych w budynku może się wiązać z poważnymi konsekwencjami – podkreśla starosta.

- Musimy pamiętać. że inwestycja ta jest połączona bezpośrednio z realizacją dwóch projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych. Pierwszy z nich to: „Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy” do którego przystąpił Powiat Jeleniogórski jako partner wspólnie z miastem Jelenia Góra oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Libercu. Środki pozyskane z projektu mają zostać przeznaczone na zakup i montaż sprzętu do Transgranicznego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Szkolenia Specjalistycznego w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze oraz zakup sprzętu i szkolenia dla strażaków z Jelenie Góry i Liberca, a także Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Drugim przedsięwzięciem, którego wdrożenie jest uzależnione od wyremontowania budynku Starostwa jest wprowadzenie tzw: e – usług, dzięki którym mieszkańcy zyskają możliwość załatwienia wielu spraw drogą elektroniczną, bez konieczności osobistej wizyty w siedzibie urzędu i stania w kolejkach. Oba, te projekty mają dość krótki termin realizacji i w przypadku gdy nie uda nam się go dotrzymać grozi nam konieczność zwrotu uzyskanego dofinansowania czyli w sumie około 2,4 miliona złotych – mówi Anna Konieczyńska.

Dodatkowo, w przypadku projektu pierwszego, brak realizacji zadania przez powiat niesie za sobą ryzyko utraty dofinansowania przeznaczonego także dla naszych partnerów. Dla Starostwa, natomiast, będzie to oznaczać prawdopodobną konieczność wypłaty im rekompensaty tytułem utraconych korzyści. Co do projektu na e- usługi, to zabiegam w Urzędzie Marszałkowskim o przesunięcie terminu jego realizacji, jednak aktualnie uzyskana prolongata - do kwietnia 2018, w obliczu braku postępów w udzieleniu zamówienia obejmującego remont, może okazać się niewystarczająca. Projekt ten jest dla nas bardzo ważny, bo chcieliśmy przy jego pomocy nadrobić braki i niedostatki w infrastrukturze w porównaniu do innych urzędów – wyjaśnia starosta.

- Dużo bardziej powściągliwy w kwestii podpisania umowy z konsorcjum wyłonionym w drodze negocjacji jest wicestarosta Paweł Kwiatkowski. - Obecnie trwają konsultacje na ten temat w łonie Rady Powiatu – mówi P. Kwiatkowski. - Nie możemy działać pochopnie, gdyż musimy rozważyć, czy nasz budżet udźwignie to dodatkowe obciążenie Dlatego decyzja, czy podpiszemy umowę z podmiotem, który złożył ofertę czy też postępowanie zostanie unieważnione zapadnie na którymś z kolejnych posiedzeń zarządu powiatu. Przypomnę, że okres związania ofertą wynosi 30 dni od momentu jej otwarcia – dodaje P. Kwiatkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Działka nad zabytek?

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~do wymiany 17-11-2017 8:42
Czego sie nie dotknie ta baba to schrzani a sama wywoluje same konflikty i spory. Okropne babsko, jak najszybciej do wymiany
~ 17-11-2017 11:07
do: ~do wymiany (8:42)
Nieładnie panie radny tak pisać o kobiecie, nawet jeżeli kobiet się nie lubi!
~Pi 17-11-2017 10:19
Za duży zarząd, za dużo radnych - nie mają nic do roboty to się kłócą. p.s. Tam gdzie są działacze psl tam zawsze jest patologia.
~Lol 17-11-2017 12:49
Tak remont starostwa : marmury złote klamki, laptopy, tablety a co z drogami w powiecie, może konieczyńska niech sie postara o pieniądze na remonty dróg. Czytam artykół o podziale środków na drogi z programu poprawy infrastruktury gmin i powiatów i nie widzę aby konieczyńska tam aplikowała o środki ciekawe dlaczego.
~ 17-11-2017 12:51
do: ~Lol (12:49)
Lolusiu, nazwiska pisze się z dużej litery!
~MarkyMark 17-11-2017 21:21
do: ~Lol (12:49)
To poczytaj jeszcze słownik ortograficzny!
~bebe 17-11-2017 15:01
ponad rok temu chwalono się projektem i nic, a za 4 miesiące trzeba projekt rozliczyć?
~do starostwa 17-11-2017 15:55
Trzeba zrobić i dokończyć ten remont budynku. Remont jest rozgrzebany i wstyd Panie Kwiatkowski i pozostali radni z PSL. Do roboty a nie wojenki i wojenki. Przy urnie P.Kwiatkowski was rozliczą. Pójdziesz jątrzyć w St. Kamienicy
~sajmon 17-11-2017 18:26
Patrząc po zdjęciach to jest odremontowany :) Chyba że kto miał działy za to nie przytulił :) To rozumiem :) Czyli gospodarka PO :) Nawet dość jasne :)
~kwiatos 17-11-2017 18:31
2,4 mln w tą czy w tamtą .... już Starosta oddała jedne 2 mln przeznaczone na drogę w Mysłakowicach. Wstyd
~ 17-11-2017 19:17
Konieczyńska przygotowała nieco ponad milion zł na remont a teraz daje prawie dwa miliony i jeszcze trzęsie się czy warszawskie konsorcjum się nie wycofa. Pomyliła się prawie o 100% . Totalna amatorszczyzna!!!
~mieszkaniec 17-11-2017 20:49
co ta nasza starościna kombinuje? w pażdzierniku unieważniła przetarg gdzie najniższa cena była nieco ponad 1,6 miliona złotych zaoferowana przez miejscową firmę a teraz daje 1,9 miliona zł. warszawskiej firmie i przekonuje,że się to opłaca
~ludek 17-11-2017 23:21
Zarząd to Starościna i Bliźniacy. Bliźniacy niby jeden, a głosy mają dwa.
Jolanta Cudo 18-11-2017 1:35
I znajdzie się od ręki kupiec. Długo biedaczek czeka , ale się doczeka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policja i Straż Miejska sprawdzą pasażerów

Rusza JBO 2021  

Trwa rozbudowa SOSW

Droga rowerowa w budowie

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%