MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Budowa Tesco i kłody pod nogi przedsiębiorców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 listopada 2010, 7:48
Aktualizacja: Czwartek, 4 listopada 2010, 7:43
Autor: Angela
Fot. Angela
– Przebudowują i zamykają nam drogę nie pytając nas o zdanie – skarżą się właściciele trzech firm mieszczących się na wysokości ulicy Wolności 241. Po wybudowaniu Tesco w Cieplicach właściciele i klienci tych firm będą mieli spory problem z dojazdem i wyjazdem z przedsiębiorstw.

Budowa nowego Tesco w Cieplicach od początku nie cieszyła się zbytnim uznaniem ani kierowców, ani też mieszkańców, którzy pisali w tej sprawie petycję do prezydenta. Mimo zebranych podpisów sprzeciwu ludzi, zapadła decyzja, że Tesco powstanie. W ostatnim czasie dla trójki przedsiębiorców pojawiły się jednak realne utrudnienia, których można byłoby uniknąć, gdyby przed rozpoczęciem przebudowy ulicy Wolności zapytano ich o zdanie.

– Od 20 lat mam działkę o powierzchni 7 tys. m kw., czyli znacznie większą niż cały teren Tesco, a jestem traktowany jak przedsiębiorca drugiej kategorii. Dwa lata temu chciałem zmienić przeznaczenie swojego terenu pod zabudowę wielkopowierzchniową, ale otrzymałem od miasta odmowę. Obecnie postawiono natomiast pawilon hipermarketu. Dla mnie jest to dziwne. Na moim terenie prowadzone są natomiast dwie działalności. Część mojego gruntu i zabudowań wynajmuję firmie Kubex. Sam prowadzę wulkanizację i wymianę opon. Dziennie przyjeżdża tu około 300 aut – mówi Waldemar Sopuch.

Poniżej przy ul. Wolności 241 działa trzeci przedsiębiorca. Od 2003 roku swoją sprzedaż i serwis urządzeń gastronomicznych prowadzi tam firma Gastroplus. –
Przy takich inwestycjach powinna być przeprowadzona jakaś konsultacja społeczna, uzgodnienia z lokalnymi przedsiębiorcami, tymczasem nic takiego nie było – mówi pani Marzena Rola z firmy Gastroplus.

– Otrzymaliśmy decyzję o przebudowie drogi i na tym się skończyło. Powiedziano nam, że obok naszego budynku zostanie wybudowana droga zastępcza i mamy przebudować sobie wjazd z boku obiektu. Nikt nie pomyślał jednak o tym, że nie ma takiej fizycznej możliwości – dodaje. – Od bocznej części mojego obiektu w miejscu, gdzie mógłby powstać wyjazd, będą pasy dla pieszych. Kawałek dalej nie przejedzie żadne auto dostawcze, bo koło budynku jest za mało wolnej przestrzeni – rozkłada ręce kobieta.

Kilka dni temu przedsiębiorcy walczyli o przesunięcie latarni ulicznej dosłownie o kilka centymetrów, bo wcześniejsze jest usytuowanie utrudniałoby im wyjazd. Teraz walczą o zalanie asfaltem 10 metrowego kawałka drogi, z którego będą musieli korzystać w zamian obecny wyjazd oraz o poszerzenie wjazdu z czterech do ośmiu metrów.

– Przebudowa drogi skutkuje tym, że nasi klienci nie będą mogli już wyjeżdżać tą drogą w stronę Cieplic. Zaproponowano nam więc wyjazd „od tyłu”, gdzie żadnej drogi nie ma. Jest 10 metrowy szosowy odcinek. Jeśli więc zabrano nam możliwość wyjazdu na ulice Wolności, powinni nam wybudować drogę zastępczą, a jak się okazuje czekają aż sami ją sobie wybudujemy. Poza tym przy budowie lewoskrętu, który będzie prowadził do Tesco, zwężono nam wjazd z ośmiu do czterech metrów. Przy takiej szerokości większy samochód dostawczy nie będzie mógł bezkolizyjnie wjechać. Jest tam miejsce na pozostawienie ośmiometrowego wjazdu, ale jak na razie nie ma dobrej woli ze strony urzędników – mówią Bożena i Waldemar Sopuch.

Przedsiębiorcy przyszli do nas z prośbą o pomoc po wcześniejszej wizycie w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, gdzie od pracownika usłyszeli, że będzie tak, jak w projekcie. Problem polegał jednak na tym, że nikt tych planów w funkcjonującymi tu od lat przedsiębiorcami nie konsultował. Wczoraj Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM powiedział nam, że na miejsce zostanie wysłany pracownik, który zorientuje się w sytuacji i – jeśli będzie to możliwe – pozostawi pierwotną szerokość wjazdu. Przedsiębiorcy natomiast planują jeszcze spotkać się w tej sprawie z prezydentem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Trwa rozbudowa SOSW

Czarnoborska telewizja

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~Gość 3-11-2010 8:14
Bo to właśnie tak jest w naszym mieście ,wszystko się robi żeby tylko markety stawiać ,ale dobiega końca kadencja tej rady i tego p.Obrębalskiego i chwała bogu za to ,wreszcie może normalność będzie w naszym mieście ,miałem nie iść na wybory ,ale nie daruje sobie żeby nie usunąć tej rady i tego Obrębalskiego za jego i ich pomysły ,dość panoszenia się nierobów i galeriowych ulubieniców ,ta galeria to po prostu porażka tam nic nie ma powierzchnia jak na lotnisku i tylko sklepy które już sa w jeleniej górze i jeszcze to Tesco ,ludzie to jakś paranoja ,miasto marketów i galerii pseudo.
~Obiektywna 3-11-2010 8:17
Posłowi Zawile to nie przeszkadza choć mieszka w pobliżu, on ma pewne pieniadze z budzetu pomimo że przedsiebiorczości absolutnie nie rozumie jak wiekszość w obecnej radzie a teraz Marcinek ma chrapke na prezydenta- i nigdy nie wypracował samodzielnie zlotówki na własny rachunek. Wczesniej chyba tez za jego kadencji po przez pochopne decycje zniszczono wiele drobnych firm w Jeleniej Gorze wpuszczajac markety nie umozliwiajac prywatyzacji małym firmą na podobnych zasach jak markety czyli zwolnienia podatkowe kredyty itp.. Dlatego dzisiaj jest pusta przyszłośc dla rozwoju gospodarczego a duza przyszłośc dla gadaczy politycznych.Ale jak naród sobie zyczy tak będzie konsumował.
~Mieszkaniec 3-11-2010 8:18
ciekawe kto będzie tu w tym mieście podatki płacił ,jak wszystkich wykończą ci z ratusza i Obrębalski na czele ,no9rmalnie zygać sie chce jak mam tu zostać ,lepiej wiać z tego padolu w pizdu.
~Lee 3-11-2010 8:28
Ob.Rębalski musi odejść! Następnym jego posunięciem będzie zamkniecie dla ruchu wolności i ustawienie rządka koszyków tak by ułatwić mieszkańcom zaliczenie wszystkich marketów bez przepakowywania - Wolnosci = największa galeria w Polsce!!!! Nowe hasło, zamiast - Jelenia Góra miasto dwóch p...łów! - będziem "Razem z nami na promocje!".
~ość portalu 3-11-2010 8:28
Pieniacze.
~ja 3-11-2010 8:53
Jeśli prawo nakazuje przeprowadzenie konsultacji, a nie zostały one przeprowadzone przegra urząd, jeśli konsultacje zostały przeprowadzone tylko przedsiębiorcy i właściciele przeoczyli pisma z urzędu (tak się bardzo często dzieje - Polacy nie czytają pism) przegrają przedsiębiorcy. Tesco do świąt będzie działać tak czy owak. I będzie płacić potężne podatki od nieruchomości. Pozostaje oczywiście pytanie o faworyzowanie jednego inwestora kosztem drugiego - ale tutaj też wypowie się sąd - o ile strona poszkodowana dysponuje dokumentami świadczącymi o faworyzowaniu Tesco. Jak rozumiem nie podobają się Wam markety i galerie. Wolicie ryneczki i sklepy osiedlowe. Załóżcie partię, albo dołączcie do Prystroma, ten zahamuje każdą inicjatywę - potem wystarczy wygrać wybory..... i wprowadzić kilka zmian. Powodzenia.
~s. 3-11-2010 9:00
I tajk powinno być, jeszcze kilkanaście sklepów proszę wybudować. Ma być blisko i tanio. Konsultacje ? a po co ? wystarczy bezsensownego gadania.
~Osc 3-11-2010 9:09
A czy pan Waldek w ogole wie, co znaczy slowo "natomiast", bo z pewnoscia jego naduzywanie nie brzmi madrze.
~ 3-11-2010 9:24
A Papaj, Czernow? To radni niby skad? Sa z Cieplic CO ZROBILI DLA CIEPLIC? To rada powinna nad tym czuwac
~DjKosa 3-11-2010 9:26
Znowu markiet? bedziecie tu do smierci robic za minimalna i zdychac! pozwalajcie dalej na takie cos, brawo dla władz!
kazimierzp 3-11-2010 10:12
Ani Gość z 8:14 ani "obiektywna" z 8:17 nie mają racji, a z obiektywnoscią daleko się rozmineli! Prezydent Marek Obrębalski przy wydawaniu pozwolenia na budowę nie ma żadnych możliwości naginania prawa! Tu jest ściśle okreslone co inwestor musi spełnić aby taką decyzję otrzymać! Tesco spełniło, spelniono też wszystkie wymogi proceduralne i decyzja została wydana. Nie miał też żadnych mozliwości wpływania na to poseł Marcin Zawiła choć się intersował tą sprawą i szukał możliwości prawnych zastopowania tej budowy. Co do radnych i mieszkanców. Radni mają wpływ przy tworzeniu planu zagspodarowania na budowę, tak jak i mieszkańcy. Mieszkancy w bezpośrednim sąsiedztwie mogą też wpływać na decyzję o warunkach zabudowy. Przy pozwoleniu na budowę, jeżeli nie są w rozumieniu prawa stronami, to już nie!
~no właśnie 3-11-2010 10:15
Pan M.O ma wszystkich mieszkańców z Malinnika, Widoku głęboko w d....Najwazniejsze jest aby załatwić sprawę szemranym firmom i dewoleperom, a ciekawe co oni takiego im zaproponowali skoro nie słucha władza co im mówia mieszkańcy.Głupota do n-tej szanowni Rajcy.
~leppa 3-11-2010 11:02
KUBEX SMIERDZI !
~Malinnik ZOO 3-11-2010 11:09
Malinnik ZOO!!!!!!!!
~aa 3-11-2010 12:45
Szkoda tego placu... Tam był ładny kawałek zieleni, a teraz bedzie supermarket... :( I po co kolejny, jak zaraz obok jest biedronka?
~sąsiad 3-11-2010 13:38
Wszyscy odpowiedzialni za tą inwestycję powinni być publicznie powieszeni na placu ratuszowym . Do zwolenników : Ciekawe co byście powiedzieli gdyby wam przed oknami postawili takiego molocha i mielibyście ciągle syf , kurz i ciągły problem z dojazdem do domu . Co do wymogów proceduralnych to nikt nie informował o planowanej inwestycji . Wszystko odbyło się po cichu i do samego końca nikt nic nie wiedział . O u tracie wartości nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie już nie wspomnę . . Między piekarnią a młynem jest tyle nieużytków czemu tam nie postawili . Nikomu by to nie przeszkadzało . Takie duże osiedle zamiast zrobić tam teren zielony służący mieszkańcom postawili hipermarket kpina jakaś .
~jos 3-11-2010 13:40
Hasło wyborcze PełO z 2007 roku"By żyło się lepiej".POmyślcie jaka wspaniała perspektywa czeka jeleniogórzan jak POwstanie jeszcze kilka hipermarketów i tzw.galerii handlowych.Praca na kasie za najniższą krajową czy praca "wykładowcy"czyli wykładanie towarów na półki na 3/4 etatu.Wpaniały POmysł jak zatrzymac młodych w Jeleniej Górze.Gratulacje i jeszcze raz"By żyło się lepiej".
~czytacz 3-11-2010 13:45
Idą wybory. Czas naszych włodarzy wysłac do pracy w Tesco !!!! A nowych i z ikrą do urzędu. Panowie idą wybory a Wy nas macie w d.....e.
~+++ 3-11-2010 14:42
pan Waldemar płacze że nie pozwolili mu na inwestycje na swoim terenie i dobrze ,bo od dobrych paru lat ,na tym terenie noc w noc jest głośno ,latem nie można spać przy otwartych oknach ,przyjezdżają samochody ,jakieś rozładunki wrzaski i przekleństwa osób tam pracujących , głośno chodzące chłodnie ... i też nie interesuje go ze ludziom to przeszkadza..
~do sasiad 3-11-2010 15:15
Niestety władza ma obywateli gdzieś - mi pod blokiem budują galerię, i też nikogo nie poinformowali. Bo już. Oni mają budowę, a nie informację.
~kokpit 3-11-2010 16:06
Porażka Zawiły w debacie z Prystromem. SPRAWDŹ: http://www.youtube.com/watch?v=SIXz8yZcNPs
~bie 3-11-2010 16:58
Ale POrażka Marcina
~jajko 3-11-2010 17:00
Kolego za mało proponowałeś prezydentowi tesco cie przebiło !!!! ha ha
~toy 3-11-2010 17:04
Sprawdziłem i nasuwa się jeden wniosek = Robert ZMIÓTŁ Marcina.
~ 3-11-2010 17:11
Tak czekamy na więcej marketów i obozów pracy.....
~del 3-11-2010 17:53
M (Gargamel) O. Polityk XXI wieku
~ 3-11-2010 17:56
już nie będzie przesiadywania na kółku a tak dobrze tam browar wchodził
~anima mundi 3-11-2010 17:57
Krasomówca Marcin Z. najlepiej jakby został, lektorem w bibliotece i zaczął czytać regularnie dzieciom bajki, byłby z niego największy pożytek.Wciąż pozostaje pytanie, na kogo głosować.Co zrobił Prystrom dla mieszkańców Jeleniej,wszyscy kochają to miasto, tylko ludzi w nim coraz mniej widać.Kim będziecie rządzić jak już większość w wieku produkcyjnym wyjedzie za chlebem, zostaną wam tylko emeryci (jak np.pięknym mieście Gerlitz)wtedy będziecie robić te swoje kampanie dla głuchych i ślepych!
~ 3-11-2010 18:14
Kaziu(p) Takie dytrdymały, mimo, że pracujesz w tej Architekurze to możesz opowiadać dzieciom z piaskownicy, bo starsze to juz wiedzą o co lata.... Chyba nie raz już miałes do czynienia z wykorzystaniem prawa niezgodnie z jego spolecznmo - gospodarczym przeznaczeniem... czyli prawem.. Czy istoptnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ( dalej mpzp przewidywał w tym miejscu handlowy obiekt wielkopowierzchniowy??? A czy zapomniałes o wymogu prawa dot. zapewnienia dostepu nieruchomości ( działki budowlane) do sieci dróg. Sa toz adania własne Prezydenta i w przypadku pozbawienia takiego dostepu poszkodowanmu służy wynagrodzeniem ( a nie odszkodowanie ekwiwalentnei niższe) za pozbawioenie go możliwosci korzystania z nieruchomosci i to obliczone w wysokości czynszu, jaki otrzymywałby , gdyby wynajął nieruchomość na cel określony w mpzp. I cop ważne - jeśli jest to wynikiem decyzji - jak w tym przypadku to zgodnie z art. 124. ustawy o gospodarce nieruchomościami nie nastep
hokeypokey 3-11-2010 18:50
Prystrom typowy psuj i populista. Ciekawi mnie skad wezmie te pieniadze na zasilki bo chyba nie z moich podatkow. Jako przedsiebiorca i tak ledwo dysze i nie wyobrazam sobie jeszcze wiecej placic. Efekt bedzie taki, ze zwina interes i nie zaplace nic miastu. Pan Prystrom ze swoim mysleniem jest osadzony w glebokiej komunie a jak wiadomo komuna padla bo wlasnie wychowala swoje pokolenie zasilkowcow nierobow.
~Jano 3-11-2010 18:53
no Zawiła karze pracować w galeriach ,bo to świetne miejsca pracy to zapraszam p.Zawiłe niech tam po pracuje ,a nie pcha sie na prezydenta miasta marketowego ,p.Prystrom ma słuszną race że te galerie to są potrzebne ale nie w tych miejscach co je buduje ekipa p.Obrębalskiego też jak Zawiła z PO
~ERYK 3-11-2010 19:03
Robert Prystrom zawsze był człowiekiem przemyśleń i czynów - dlatego Marcin Zawila nie znający problemow miasta i ekonomiki to przy Prystromie wyglada jak kopka siana przy palacu , byc może Zawila tez nie wie skąd biorą sie pieniadze na jego opowiadane perspektywy wydatkow. Dlatego zanim by powstało Tesco w Cieplicach to Prystrom zrobiłby debate z mieszkańcami - bo on taki jest z natury , inny od wszystkich i rozwojowy bo jest po Politechnice Wrocławskiej myśli logicznie i ściśle . a nie jak Marcin historyk opowiadacz.Wiem , ze boją się jego wszyscy konkurenci i nawet propaguja jako oszołoma - co jest ich ostatnia deska ratunku.He he Marcin nawet nie wie ile kosztuje chleb , bilet na autobus, ile metr 3 wody a ile wynośi zasiłek - co tutaj mowic o 1 m2 asfaltu na ktore miasto wydaje miliony i taki Marcin chce być gospodarzem miasta - wstyd i kompromitacja .
~ja 3-11-2010 19:29
Wyobraź sobie debatę przy każdej okazji - budowa szaletu - debata, łatanie dziur w jezdni - debata, sprzedaż lokalu mieszkalnego - debata. Po jednej kadencji p. Prystroma z miasta uciekliby wszyscy przedsiębiorcy i wszyscy ich pracownicy. Zostaliby emeryci i bezrobotni debatujący o tym jak podzielić 0. To co podoba mi się w działaniu obecnych władz to stałe zwiększanie dochodów miasta poprzez inwestycje przyciągające kapitał. Kapitał prawdziwy - za którym idą budowy, hale produkcyjne, galerie, markety, przychodnie itd. Podoba mi się wyprzedaż zbędnego majątku miasta oraz likwidacja zbędnej administracji. A w grudniu pójdę na zakupy do nowego Tesco. Bo będę miał bliżej. I wygodniej.
~pewny klient 3-11-2010 20:10
mieszkam w Cieplicach i będę robił zakupy w tym budowanym TESCO. Będzie blizej, bo do działającego TESCO z Cieplic jest ok 18 km w jedną stronę. Przejeżdżam kilka razy dziennie ul. Wolnosci obok siedzib tych "pokrzywdzonych przedsiebiorców" i nie spotykam tam ani problemów z wyjazdami czy wjazdami pojazdów. Na pewno nie widuję tych 300 samochodów, które musiały by robić korki w tym miejscu. Jaki to przepis nakazuje miastu wykonać wjazdy 8 metrowe na życzenie mieszkańca???
~bobby 3-11-2010 20:44
klient chyba cie pogrzalo - do tesco jest 8km
~ 3-11-2010 20:47
mało zarobiłeś ? żłopie na oponach? daj teraz innym zarobić
~~ interes 3-11-2010 20:50
Problemy dopiero się zaczną jak uruchomią Tesco !!! do najbliższego tesco z Cieplic jest ok 7 km a nie 18 km !!! "Troche" Pan przesadził !!! chyba, że jeździ Pan przez sosnówke ?? !! Dlaczego Tesco nie zrobiło sobie na swoim terenie wjazdu i wyjazdu skoro ich działka przylega do ul. Wolności, a nie kosztem innych wjazdów na posesje - zrobili sobie parking !! a miasto nie liczy się z nikim - nie pytając innych o zdanie ??!!
~FerdeKiepski 3-11-2010 21:52
hohoho Pan Interes widac wie ile jest KM do tesco przez sosnowke... pewnie na lewizne Pan jezdzi po drodze na zakupy... Tesco wie co i jak zrobilo... a miasto sie liczy... liczy jak gruba jest kanapeczka ktora dostalo... ;)
~ 3-11-2010 23:18
panowie mają jeden duży problem- TESCO NIE KUPIŁO OD NICH DZIAŁKI i dobra kasa poszła koło nosa .Teraz znajdzie się tysiące powodów aby tę inwestycję bojkotować
~tesa 4-11-2010 0:06
był zapluty plac, teraz będzie piękne tesco z ładnym parkingiem, nowe wazdy, nowe drogi, ludzie o co wam chodzi?
~ADAM 4-11-2010 5:10
pan Zawila ok ale na grila ,pozatym cieple klluchy brak jaj nawet na jelenia gore ....! a tesco pewnie szybko sie wpisze w rynek..............
~brak słów 4-11-2010 12:30
Ludzie czy wy czytacie ze zrozumieniem ??!!! tu chodzi o droge a nie o działke !!! chodzi o wjazd i wyjazd z kilku posesji !! ??? Może i bedzie piękny plac z pięknym TESCO w pobliżu ale chodzi o dojazd do kilku posesji i działalności nikt nie zapytał o zdanie nawet mieszkańców !! Czy wjazd i wyjazd bedzie im kolidował !!
~pppp333 5-11-2010 21:10
jakby Pan Waldemar posmarował gdzie trzeba to by też dostał takie ulgi podatkowe od miasta jak Tesco i tez by postawił piękny pawilon i parkingi pobudował a może nawet i na fontanne by starczyło... piewszą w Jeleniej ...
~ 6-11-2010 19:32
no i dobrze, że będzie tesco, nie trzeba będzie jeździć na Zabobrze, chociaż będzie trochę taniej i większy wybór, bo w Biedronce wielkie g. jest
~jelinek 6-11-2010 22:42
Tesco, dobry wybór i lokalizacja dla wygody mieszkańców okolicznych osiedli. Do historii przejdzie obraz zaniedbanej działki, gdzie rozchodził się nieprzyjemny zapach. Oczekuję, że mieszkańcy pobliskich domów wezmą przykład z tej inwestycji i w końcu doprowadzą własne nieruchomości do porządku a w szczególności zaniedbane elewacje budynków które przypominają obraz jakby wojna skończyła się wczoraj. Pora już zapomnieć o brudnym ryneczku i drogich sklepikach osiedlowych.
~jaga 7-11-2010 22:48
Jedyną szansą w obecnej chwili dla rozwoju Jeleniej Góry w kolejnych 4 latach jest prezydent znający to miasto i bolączki jego mieszkańców.To spełnia jedynie Robert Prystrom,z dużych spraw zawdzięczamy mu pozostanie wszystkich oddziałów szpitala na Zabobrzu do dnia dzisiejszego.Gdyby nie on i ludzie z nim związani /Wspólne Miasto i inni/ to 6 oddziałów by nie było,trzeba by jeżdzić do Wałbrzycha lub Wrocławia.Sam w tej akcji brałem udział.Kolejną Jego zasługą było zmuszenie Wodnika do oddania ludziom bezprawnie zagarniętych pieniędzy za wodę i ścieki.Robert Prystrom załatwia ludziom z powodzeniem różne sprawy,wykorzystując znajomość prawa i tutejszych realiów,poświęcając swój własny czas.Działa tak od lat,jak istnieje Współne Miasto.Na prezydenta kandyduje już 3 raz,za pierwszym razem przegrał minimalnie z Kusiakiem,za drugim razem musiał się wycofać w ostatniej chwili z powodu podstępnego oskarżenia,w tej chwili mam nadzieję że zostanie Prezydentem, bo powinien nim być już wcześniej.T
~jaga 7-11-2010 23:18
Jedyną szansą w obecnej chwili dla rozwoju Jeleniej Góry w kolejnych 4 latach jest prezydent znający to miasto i bolączki jego mieszkańców.To spełnia jedynie Robert Prystrom,z dużych spraw zawdzięczamy mu pozostanie wszystkich oddziałów szpitala na Zabobrzu do dnia dzisiejszego.Gdyby nie on i ludzie z nim związani /Wspólne Miasto i inni/ to 6 oddziałów by nie było,trzeba by jeżdzić do Wałbrzycha lub Wrocławia.Sam w tej akcji brałem udział.Kolejną Jego zasługą było zmuszenie Wodnika do oddania ludziom bezprawnie zagarniętych pieniędzy za wodę i ścieki.Robert Prystrom załatwia ludziom z powodzeniem różne sprawy,wykorzystując znajomość prawa i tutejszych realiów,poświęcając swój własny czas.Działa tak od lat,jak istnieje Współne Miasto.Na prezydenta kandyduje już 3 raz,za pierwszym razem przegrał minimalnie z Kusiakiem,za drugim razem musiał się wycofać w ostatniej chwili z powodu podstępnego oskarżenia,w tej chwili mam nadzieję że zostanie Prezydentem, bo powinien nim być już wcześniej.T
~DAJE I BIERE 8-11-2010 18:35
ILE DAJE SIĘ W ŁAPĘ I KOMU, ALE BEZ PODATKU
~okoliczny 8-11-2010 21:11
Ludzie jak patrzę to trochę mi przykro was czytać. Co drugi z was robi tu wiec polityczny a to na temat jaki p. Zawiła jest zły a to jaki p. Prystrom jest dobry. A temat jakby nie patrzeć był z goła inny. Tak naprawdę pan Waldemar nagle się obudził bo kiedy szła petycja przeciwko Tesco to miał wszystkich w głębokim poważaniu a jak teraz ta budowa go kopnęła to nagle wszyscy go oszukali.
~prawnik 9-11-2010 12:11
Jedno jest pewne - zdanie okolicznych mieszkańców powinno się liczyć, brak rozmów z sąsiadami to przejaw głębokiego prywitymizmu tego kraju. Na zachodzie by nie przeszło. Jak sąsiedzi będą sprytni to drapną spore odszkodowanie za spadek wartości działek.
~diabelek 9-11-2010 17:04
jak to w naszym kraju od zawsze: MĄDRY POLAK PO SZKODZIE ... a budynek byłych warsztatów mechanika to przecież piekny jest taki że aż joj ... a ileż innych problemów! A proszę, jak cos nie po nosie, to jak za głośno w nocy, dzwoni sie do S.M 5 razy w ciagu nocy, jak sie idzie chodnikiem i jest dziura, to sie na S.M dzwoni, jak jest dziura w jezdni, dzwoni sie na policje, jak na "nieużytku" leży kupa śmieci czy gałęzi, to na s.m dzwoni sie tak długo, aż posprzatają. LUDKI ... służby są po to, aby pomagać. trzeba je tylko do tego zmusić! i wymagać.
~cieplik 9-11-2010 20:41
pamiętacie jaki syf był i jest koło sklepiku blisko budujacego się marketu,przykre ale prawdziwe,nikomu to nie przeszkadza?,moze teraz będzie inaczej.
~moher 12-11-2010 18:10
Nie pójdę głosować bo żaden zkandydatów nie planuje nic dla emerytów.Potrzebujemy np. BARU MLECZNEGO takiego jakie były za komuny żeby emeryci którzy już nie mająwzroku ,siły,pamieci itd. itp mogli w tym barze kupić coś do jedzenia.W barach tych jedli wszyscy bo były dostępne na każdą kieszeń.Dla emerytów muszą być też domy opieki dziennej a...logicznie jak przedszkola gdzie można spędzić czas coś zjeśc ,poczytać i wrócic do domu na noc.Takich domów powinno boć w mieście kilka. Wszyscy kandydaci milczą na ten temat.EMERYCI walczmy o swoją pozycję bo płacimy podatki jak wszyscy składki zdrowotne a nas się nawet nie wymienia tylko młodziez NIe głosujmy to się nauczą nas doceniać.Jest nas dużo i też się nam coś należyMielismy bardzo ciężkie życie niech nas nikt nie spycha na margines.
~dolore@wp.pl 16-04-2011 10:57
Mam firmę transportową na swojej posesji od 1992r..Podczas budowy drogi zaplanowano wjazd 6 m . , a dalej podwyższono krawężnik.Prosiłem o obniżenie go ponieważ nie będę mógł wjechać tirem , bo droga jest o szerokości 6m. .Odmówiono mi bo dalej zaplanowano przejście dla pieszych. Proszę o pomoc w tej sprawie.
~dolore@wp.pl 16-04-2011 11:36
Mam firmę transportową na swojej posesji od 1992r..Podczas budowy drogi zaplanowano wjazd 6 m . , a dalej podwyższono krawężnik.Prosiłem o obniżenie go ponieważ nie będę mógł wjechać tirem , bo droga jest o szerokości 6m. .Odmówiono mi bo dalej zaplanowano przejście dla pieszych. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzeba posprzątać

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkania z Beatą Kempą

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Koronnik już po operacji

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1208
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%