MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Budowa chodników i kładek w Dziwiszowie

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 27 października 2014, 8:08
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 7:49
Autor: Mea
Przy głównej drodze w Dziwiszowie zostaną wybudowane chodniki, kładki, przejścia dla pieszych, zatoki, przystanki oraz pętla autobusowa. – Droga jest niebezpieczna, bo jeździ nią wiele tirów, dlatego od dawna zabiegaliśmy o budowę chodników – mówi Wiesław Zieliński, zastępca wójta Gminy Jeżów Sudecki.

Szacowany koszt inwestycji to 7-8 mln zł. – połowę kosztów pokrywa gmina, a kolejne pół Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Wraz z tą inwestycją DSDiK przeprowadzi również remont drogi – informuje W. Zieliński. - Obecnie kończymy projekt chodnika i wkrótce będziemy wyłaniać wykonawcę – dodaje.

Chodniki będą się ciągnąć od boiska piłki nożnej do pętli autobusowej. – Powstanie tu nowa, zadaszona pętla autobusowa, dwie kładki dla pieszych, biegnące nad potokiem Złotucha, siedem przejść dla pieszych, dwa przystanki z zadaszeniem i zatokami autobusowymi oraz cztery miejsca przystankowe. Chodniki będą miały szerokość od 1,30 m do 2 m i będą biegły raz po jednej stronie drogi, raz po drugiej. Pas jezdni będzie miał szerokość od 3 do 3,5 metra. Przebudowa zarówno drogi, jak i budowa chodników zaplanowane są na trzy etapy, które potrwają trzy lata – wylicza zastępca wójta.

Drogi dla pieszych były tu pilnie potrzebne, bo dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji. – Dzieci musiały chodzić poboczem bardzo ruchliwej ulicy. Ponieważ droga nie jest zbyt szeroka, musimy wejść na tereny prywatne i skorygować granicę. Prowadziliśmy rozmowy z mieszkańcami, którzy zgłaszali nam swoje uwagi.

Po ich uwzględnieniu w projekcie wszyscy wyrazili zgodę na oddanie części potrzebnej do wykonania inwestycji. Oczywiście mieszkańcy otrzymają zwrot pieniędzy za zabrane tereny. W gminie odbyło się 56 podziałów działek na budowę chodnika, z czego mniej niż połowa należy do mieszkańców, a reszta to grunty gminne – wyjaśnia Wiesław Zieliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Konkurs dla seniorów

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Leszek 27-10-2014 9:42
Ale to już za Konieczyńskiej zbudują, panie Wiesławie.
~Dziwiszów 27-10-2014 9:44
Autor nie do końca wyjaśnił kwestię uzgodnień z właścicielami działek. Rozmowy były przeprowadzone na pisemną prośbę mieszkańców, którzy po powrocie z pracy zastali na swoich działkach geodetów!!! Gmina Jeżów Sudecki skorzystała ze specustawy, co może oznaczać, że nie miała zamiaru nic konsultować. Firma projektująca chodnik także nie została upoważniona przez inwestorów do negocjacji z właścicielami. Na szczęście mieszkańcy zareagowali w odpowiednim momencie, a ich uwagi okazały się zasadne i uwzględnione w projekcie.
~Zdziwiszowianin 27-10-2014 9:55
NARESZCIE coś dla Dziwiszowa !!!
~TadeuszF 27-10-2014 9:55
Gmina dostała drugą transzę pieniędzy z województwa na usuwanie skutków powodzi. Na co poszły te pieniądze? Miała być budowana asfaltowa ul. Wrzosowa i Graniczna. Pytam się władzy przed wyborami? Gdzie te remonty. Rozliczymy Was tym razem przy urnach...
~R-1 27-10-2014 10:37
Czy naprawdę wszystkie mosty w Dziwiszowie mają wytrzymałość dopuszczającą ruch wielotonowych pojazdów TIR ? Po niedawnych podmyciach...można w to wątpić. Może w ten sposób można ograniczyć ruch ciężarówek w Dziwiszowie. Pomyślcie.
~ 27-10-2014 10:59
w Jeleniej też w wielu miejscach przydałyby się kładki zamiast d...lnych kilkuczęściowych zebr z d...lnie działającymi światłami
~pół., 27-10-2014 11:06
Temat chodnika walkuje sie od kilku lat, i pewnie potrwa jeszcze troche. Skad wiec pomysl na artykuł? Moze ma to zwiazek z dniem 16.11?
~ 27-10-2014 11:06
To tylko dzieki staranią naszego sołtysa a gmina do tej pory zabiegała tylko o asfaltowe drogi do domów radnych
~+- 27-10-2014 13:27
kiełbasa wyborcza
~rad 27-10-2014 13:57
Pani Anna K. bardzo aktywna radna powiatowa, bardzo skuteczna w działaniu można sprawdzić- teraz uzdrowi Gminę Jeżów- jak wybuduje drogę dojazdową do własnej posesji w Dziwiszowie. I to by było wszystko z programu wyborczego
~Jürgen 27-10-2014 14:44
Chodniki i kładki powinna wykonywać niemiecka firma, wtedy wytrzymałość i tempo pracy będzie zadowalające wszystkich użytkowników dróg itd...
~radred 27-10-2014 14:50
Pani Ania już ma nową drogę, więc nie jest to jej programem wyborczym...
~ 27-10-2014 16:18
Tak ale jeszcze trzeba by wyasfaltować a to kosztuje sprzeda się remizę boisko ewentualnie i wyasfaltuje dojazd do kandydatki.
~ 27-10-2014 18:00
Proszę Szanownych Państwa,poświęciłem wiele sił na doprowadzenie tego projektu do końca wraz z wieloma mieszkańcami ,kolegą radnym Kazimierzem i widać powoli koniec!!!Cieszmy sie z tego a nie kąsajmy się po kostkach.Jeszcze do zakończenia inwestycji wiele pracy i musimy wspólnie iść do przodu. Dziękuję wszystkim wyborcom za zaufanie i wiarę w końcowy sukces. Tomasz Szczurowski.
~do 09:44 27-10-2014 23:37
Tak, geodeta łopatą ziemię wam chciał pozabierać. Co było w planach to było, nie wasza więc to zasługa, żeście się drzeć zaczęli i robić z siebie wieśniaków bo ktoś za płotem stoi i mierzy. Niczym Pawlak z Samych Swoich - jeszcze zacznijcie niebo nad posesjami krajać aby samoloty wam nad kominami nie latały.
~ha ha ha 28-10-2014 8:31
Leszek Wrotniewski jest zajęty przewodniczeniem Radzie w JG i tylko dlatego w Dziwiszowie, w jego wsi mogą spokojnie chodnik kłaść :D
~ 28-10-2014 13:43
W czym Pani Ania jest aktywna i skuteczna , bo jak mi wiadomo przez 4 lata nie zrobiła nic dla Gminy nawet na dwóch sesjach których była to się bardzo męczyła i nie wytrzymała do końca sesji. Jak mi wiadomo to nie wszyscy radni maja drogi zrobione.Druga transza pieniędzy na usuwanie skutków powodzi w wysokości około 250 tys. poszła na wyasfaltowanie kawałka ul. Krętej od Restauracji Lot , nr 13 do końca ul Krętej tj do budynku gdzie jest weterynarja a ogółem koszt to około 760 tys.
~Olo 29-10-2014 7:14
Jakiś przedstawiciel władz gminy powinien tu dokładnie opisać ten "sukces" budowy chodnika w Dziwiszowie. A może nawet radny z Dziwiszowa ? Ta sprawa ciągnie się już 8 lat !!! Jest to najprawdopodobniej rekord czasu budowy chodnika w Polsce przez wieś. A ten artykuł jest niczym innym, tylko przedwyborczą "kiełbasą wyborczą"; to kolejne obiecanki dla mieszkańców Dziwiszowa. W związku z tym można się spodziewać następnego artykułu na ten temat - przed kolejnymi wyborami. Ciekawe tylko, jak długo jeszcze mieszkańcy Dziwiszowa będą cierpliwi, bo sprawa budowy chodnika dotyczy bezpieczeństwa na głównej drodze w kierunku Legnicy, Lubina, Poznania oraz Zielonej Gory.
~Biegacz 29-10-2014 20:49
Nie interesuja mnie gierki wyborcze tylko efekt. Jak zobaczę to uwierzę. Mam nadzieje że dożyję tego chodnika, bo wiele osób nawet z Jeleniej Gory nie może się doczekać jego realizacji. W ogóle może ktoś pomyślałby o połączeniu Dziwiszowa- tego powstającego chodnika z drogą rowerową do Jeleniej Góry, Biegam tamtędy i wielu biegaczy i rowerzystów korzystało by z tego łącznika, który można byłoby spiąć z istniejąca drogą rowerową na "koniczynce" Trasa dla spacerowiczów, rowerzystów - koniczynka-Dziwiszów-góra Szybowcowa-Jeżow- To jest to czego nam trzeba. Ile osób na tej trasie ma zginąć, lub ocierać się ośmierć idąc poboczem do -z Jeleniej Góry na tej trasie. ??? Latem najczęściej są to starsze osoby korzystające z działek ogrodowych za Juwenturem...
~kierowcaa 31-10-2014 1:01
Droga jest wojewódzka, więc CAŁOŚĆ prac powinien sfinansować DSDiK z Wrocławia!!! Jak zwykle Wrocław oc...nił kolejną gminę, która musi płacić za prace, które dotyczą nie jej własności. No ale nie od dzisiaj wiadomo, że województwo nie garnie się do remontu dróg pod jego nadzorem i które z wszystkich dróg wyglądają najgorzej.
~ 1-11-2014 12:11
Niestety, to prawda. Jak gmina nie wyremontuje drogi, to DSDiK z Wrocławia samo nic nie zrobi. I znowu okazuje się, że utrzymujemy urzędasów z Wrocka potrafiących tylko рierdzieć w stołki.
~dziwiszowionka 3-11-2014 22:32
artykuł na temat chodnika ukazał się już w NJ w 2012r z zapowiedzią .iż w 2013 zakończy się jego budowa i Pan Zieliński znowu obiecuje nie wie co , bo za 3 lata znowu trzeba coś chlapnąć ozorem. A co do starej Remizy to nie chciano oddać społeczności Dziwiszowa , która miała tam utworzyć miejsce spotkań młodzieży i siłownię . Trzeba więc ją sprzedać a kasą się podzielić ze strażakami. Młodzież ma wiatę przystankową i schodki przy szkole, a jeszcze jest dom kultury i zarazem świetlica socjoterapeutyczna lewiatan. Można tez pooglądać z zewnątrz dom ludowy taki piękny, zabytkowy, który zarabia na utrzymanie Pani Kasi i jej rodziny- kolesi wójta.Idźmy więc do wyborów i zmieńmy tę smutną rzeczywistość, którą narzucają nam płatni kolesie trzymających silną ręką władzę w gminie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
631
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%