MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Brzuchaty bęben – kolejny poranek muzyczny w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 9:14
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:17
Autor: Mea
Fot. Mea
Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej odbył się wczoraj (14.04) pod hasłem „Brzuchaty bęben bębni bum bum”. – Dzieci poznały kolejną literkę muzycznego alfabetu i wysłuchały utworów Jana Sebastiana Bacha czy też Ludwiga van Beethovena – powiedziała Katarzyna Kucharska–Dymitraszczuk, specjalistka w Dziale Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Filharmonii Dolnośląskiej.

– Poranek Muzyczny to też okazja, by poznać dźwięk różnych instrumentów. Wystąpili muzycy z filharmonii: Marta Fender grała na flecie, Marek Mikulski na gitarze i Tomasz Kujawa na instrumentach perkusyjnych. – Wystąpiły też młode talenty perkusyjne ze Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści z Cieplic. To już nasza tradycja, że oprócz muzyków z filharmonii gościmy też młodych wykonawców. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do nauki gry na instrumentach – mówiła Katarzyna Kucharska-Dymitraszczuk.

Dzieciom bardzo podobał się program Niedzielnego Poranka Muzycznego będącego częścią Akademii Młodego Melomana, który poprowadzili klarnecistka Dominika Łukasiewicz oraz aktor Teatru C.K. Norwida Jacek Paruszyński. – Dzieciaki świetnie bawią się przy muzyce i poszerzają swoją wiedzę na temat różnych kompozytorów – podkreślił Jacek Paruszyński.

- Bardzo lubię Poranki Muzyczne, a najbardziej podobała mi się perkusja. Przyniosłem też rysunek bębenka i wiosny – powiedział Jakub Ewertowski, z Sobieszowa. – Ja też lubię przychodzić na te spotkania wraz z synkiem, bo sprawiają ogromną radość zarówno jemu, jak i mnie. Cieszę się, że poprzez dobrą zabawę może się też wiele nauczyć na temat muzyki – dodała Iweta Pis-Ewertowska, mama Jakuba.

- Podobają mi się te spotkania z muzyką – zaznaczyła Weronika Malaga z Jeleniej Góry. - Dzięki nim wnuczka jest bardziej muzykalna, w domu więcej tańczy i śpiewa. Lubi oglądać, jak występują dzieci, a potem je naśladuje – stwierdził Wojciech Panczkowski, dziadek Weroniki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 15-04-2013 9:35
Córka znajomej od kiedy wróciła z wakacji ma ksywę brzuchaty bęben
~Rodzic 15-04-2013 11:35
WYSTĄPIŁY TEŻ DZIECI Z SP2 W JELENIEJ GÓRZE_WIELKIE BRAWA DLA NICH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 15-04-2013 13:45
Obejrzałem i wysłuchałem to, co zaproponowano. Byłem po raz pierwszy. Moim zdaniem pomysł jest dobry. Pamiętam podobną akcję umuzykalniania dzieci prowadzoną przez Operetkę Poznańską pod koniec lat 50. Tamci prowadzący byli lepsi i dzieci były mniej znudzone bezczynnością. Sala filharmonii nie nadaje się do takich programów, bo jest dostosowana do widzów dorosłych. Dzieci potrzebują kontaktu bliższego i zabawy, a nie jej obserwowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mercedesem rozbił kilka aut

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

60 rund na 60 lat miasta  

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Rozbiórka „Kuźnicy”

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
649
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%