Czytających: 8660
Zalogowanych: 15

Rajd Świdnicki Krause: Bryan Bouffier zwycięzcą, Tomasz Kuchar i Kajetan Kajetanowicz mówią o tragicznym wypadku

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 21:24
Aktualizacja: 22:35
Autor: KO/MDvR
Peugeot Sport Polska Rallye Team Brian Bouffier zwyciężył w 2 Rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugi dzień zmagań przebiegł w cieniu tragedii z dzisiejszego ranka, uroczystości wręczenia nagród nie było, puchary zostały przekazane w biurze zawodów.

Stała się tragedia, składamy kondolencje rodzinie Sylwestra – powiedział nam Tomasz Kuchar. – Jechaliśmy klasyczne odcinki rajdu Elmot, nic szczególnie niebezpiecznego nie miało miejsca. Trzeba sobie uświadomić, że rajdy samochodowe do najbezpieczniejszych sportów nie należą. Jedziemy dwieście kilometrów na godzinę między drzewami... Oby takich tragedii jak najmniej – dodał Kuchar.

Kajetan Kajetanowicz, który zwyciężył w klasie N nie chciał komentować śmierci swojego kolegi. – Wolelibyśmy wygrać w innych okolicznościach – powiedział Kajetanowicz. – Niestety... takie są rajdy.

Drugi dzień zmagań, oes 10 przebiegł bez niespodzianek, znów tempo dyktowała załoga Bouffier/Panseri, która wygrała otwierający odcinek specjalny. Na drugiej pozycji przyjechali wyraźnie podkręcający tempo bracia Bębenkowie, którzy stracili do francuskiego kierowcy 5,4sek. Drugi w klasyfikacji generalnej Tomasz Kuchar przyjechał na czwartej pozycji, a jego strata do lidera w generalce wzrosła do 44,8sek. Na oesie 11 Wolibórz – Jodłownik tuż przed tragedią siódme zwycięstwo z rzędu na odcinku specjalnym odniósł Francuz nie dając po raz kolejny szans polskim kierowcom. Na kolejnych lokatach uplasowali się Kajetan Kajetanowicz i Tomek Kuchar.

Z numerem 46 wystartowała załoga Sylwester Olszewski/Michał Całek, po przejechaniu kilkuset metrów Honda Civic wypadła z trasy i uderzyła w drzewo. Pomimo przewiezienia kierowcy do szpitala śmigłowcem, lekarzom nie udało się go uratować. Pilot przewieziony został karetką do szpitala w Nowej Rudzie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Już na oesie 11 przerwano start w Rajdowym Pucharze Polski, najlepsze załogi walczyły już jednak na oesie 12. Na trasie tego, jak się okazało później ostatniego odcinka specjalnego najszybszy był Leszek Kuzaj, wyprzedzając o 0,5sek. braci Bębenków i o 1,5sek. Bryana Bouffiera. Tomasz Kuchar miał problemy z turbosprężarką, zajmując dopiero 10 pozycję. Kłopoty wrocławskiego kierowcy skrzętnie wykorzystał Michał Sołowow wyprzedzając go w klasyfikacji generalnej i kończąc 39. Rajd Świdnicki Krause na drugiej pozycji.