MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Brutalne morderstwo: postępowanie trwa

Wiadomości: LWÓWEK ŚLĄSKI
Środa, 28 kwietnia 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:36
Autor: KAM
Fot. Policja
Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim intensywnie prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa Macieja L., do jakiego doszło w listopadzie ubiegłego roku. Śledczy czekają na opinię z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Sprawcom grozi nawet dożywocie.

Policjanci mają wydać opinię w sprawie odcisków palców na narzędziach zbrodni, czyli maczecie i siekierze, którą podejrzani używali w czasie prac leśnych.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Roman S. zamordował brutalnie mieszkańca Lwówka Śląskiego 34-letniego Macieja L. Wszystko odbyło się w czasie libacji niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Maciej L. został sam w mieszkaniu z konkubiną Romana S.

Jak ustalili śledczy i co wynika z zeznań, Maciej L. zalecał się do konkubiny mordercy. Kiedy ten wrócił do domu zastał swoją konkubinę razem z Maciejem L. i to było najprawdopodobniej impulsem do popełnienia okrutnej zbrodni.

Romana S. ten widok tak rozwścieczył, że zadał swojemu kompanowi kilka ciosów siekierą w głowę. Następnie poćwiartował zwłoki Macieja L. między innymi odcinając mu głowę i kończyny.
Nieoficjalnie wiadomo, że początkowo ciało denata włożono do wanny spuszczając z niego krew tak, aby nie pozostawiając śladów w czasie transportowania zwłok.

Śledczy próbują ustalić, czy mordercy pomagała jego konkubina. Jak zeznał Roman S. brała ona udział w morderstwie i ćwiartowaniu zwłok. Kobieta jednak się nie przyznaje. Mówi, że cały czas spała i nic nie słyszała.
Ten wątek trzeba jak najszybciej rozwiązać, dlatego niezbędna jest opinia biegłych kryminalistyki.

Mordercy po rozćwiartowaniu Macieja L. postanowili zawinąć części zwłok w kapę od narożnika i ukryli je w studzience kanalizacyjnej. Roman S. przyznał się do winy zeznał też, że w całym procederze pomagała mu jego konkubina. Przyczyną miał być alkohol i furia po tym, co zobaczył Roman S. po przyjściu do domu.

Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim obydwojgu osobom postawiła zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Teraz grozi im nawet dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

O bezpieczeństwie seniorów na drodze

W obronie zwierząt

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~n i c o 28-04-2010 8:47
dlaczego piszecie : "nawet" ? poprostu dożywocie. Za mordesrtwo ze szczególnym okrucieństwem miałby dostać 13 latek tak jak ten zamożny gnojek, co zamordował w Karpaczu ?
~ 28-04-2010 10:37
DOŻYWOCIE........
~gordz 28-04-2010 14:30
Dozywocie,dla takiego typa
~bang 28-04-2010 14:44
tak wszyscy bardzo chcą zaostrzenia kar, a głosują nadal na bandę czworga...przypominam że kare śmierci dla MORDERCÓW oraz ogólnie zaostrzenie kar dla przestępców domaga się UPR oraz WIP więc przy najbliższych wyborach radziłbym,aby się zaznajomić z programem danej partii a nie ślepo wierzyć w obietnice...
~ 29-04-2010 9:30
...matko jedyna, co za masakra.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Karpaczu działo się!

Odpust na szczycie

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Country pod Śnieżką

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
407
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%