MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Brudna gra przy „Orlikach”?

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Środa, 29 grudnia 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:42
Autor: TEJO
Otwarcie pierwszego "Orlika" przy ZSOiT. 24 listopada 2008 roku.
Fot. TEJO
Media aż huczą od dociekań, czy autorzy sztandarowej inwestycji firmowanej przez rząd Platformy Obywatelskiej mieli czyste ręce. Chodzi o zespoły boisk „Orlik 2012”. Trzy tego typu kompleksy działają w Jeleniej Górze.

Faworyzowanie przy przetargach niektórych firm, zapraszanie zaprzyjaźnionych przedsiębiorców na zamknięte spotkania z urzędnikami Ministerstwa Sportu jeszcze przed ogłoszeniem przetargów – to tylko niektóre z zarzutów wymienionych przez szefa klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusza Błaszczaka w liście do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Rządzący ripostują, że cały program „Orlików” monitorowany jest zarówno przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego jak i Centralne Biuro Antykorupcyjne i do nieprawidłowości dojść nie mogło. Sprawą zająć ma się Najwyższa Izba Kontroli – tak chcą politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, których doniesienia o otoczce powstawania boisk „poraziły”.

W Jeleniej Górze funkcjonują trzy „Orliki”, co stanowi wyjątek w miastach takiej wielkości. Pierwszy został otwarty w listopadzie 2008 roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, a w inauguracji uczestniczyły najwyższe władze RP z ówczesnym wicepremierem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Grzegorzem Schetyną. Na tym boisku od jakiegoś czasu działa „biały Orlik”, czyli sztuczne lodowisko, którego oficjalne otwarcie prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła zapowiedział na okres między Bożym Narodzeniem a sylwestrem.

W stolicy Karkonoszy „Orliki” są jeszcze przy podstawówkach: „szóstce” i „trzynastce”. Takie boiska służą też społeczności w kilku miejscowościach regionu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Jerzy 29-12-2010 8:29
<i> przepraszamy i dziękujemy </i>
~Jano 29-12-2010 9:02
i znowu szanowny p.Schetyna ,dziwny ten rząd PO a gdzie jest p. Julia Pitera ,ponoć to jej działka biuro antykorupcyjne
~jeleń 29-12-2010 9:24
A kogo to obchodzi ?! Ważne że mamy ORLIKI i będzie ich jeszcze więcej !!!
~g.niedzielny 29-12-2010 9:39
wczoraj był o tym materiał w TV, dużo szumu ale konkretnych zarzutów nikt nie jest w stanie postawić. Przede wszystkim niezadowolenie i podejrzenia idą z tzw branży, wobec tych przedsiębiorców, którzy na konkretnych rozwiązaniach skorzystali. Cóż, dla mnie to klasyczny przykład polskiej przypadłości '...sam nie zjem, to innemu też nie dam...' . Najzabawniejsze jest to, że podstawowym domniemanym zarzutem, który stawia się podwykonawcom Orlików jest fakt, że udało się wstrzelić w zamówienia publiczne tym, którzy byli szybsi i inteligentniejsi od konkurencji. Polska to dziwny kraj.
~rydztoruński 29-12-2010 9:51
Tak tak mohery znowu to złe PO,dobrze że nie macie pojęcia na co idą wasze wpłaty na radyjo i kasiora z tacy.
~Co by nie 29-12-2010 9:51
Co by ten Rząd nie zrobił to i tak PIS doszuka się drugiego dna i podniesie pisk.
~pestka 29-12-2010 9:55
Skandal!!! Przy Szkole Podstawowoej Nr 13 była stara bieżnia, biegalam razem z dziećmi. Teraz na miejscu bieżni, wybudowano boisko tzw. "Orlik" ogrodzono go wysokim płotem z siatki. Nikt nie ma do tego boiska dostępu z zewnątrz..... Po co uczyć dzieciaki wydolności biegania. Wszyscy: dorośli, młodzi i dzieci czynni sportowo zza płotu oglądamy pozamykane nieczynne boisko.
~hala 29-12-2010 10:05
Szukacie dziury w całym.
~~taa 29-12-2010 12:05
Będziemy mieli orliki i jak dalej tak pójdzie to będziem jeść tyłkiem murawe he he he
ebee 29-12-2010 12:06
A co dla Jeleniej Góry zrobiła Parawo i Sprawiedliwość ? Zadziwia poziom agresji tego ugrupowania. Jątrzenie , kopanie dołków, straszenie, to standard. A może by tak drodzy PISOWCY coś od siebie zrobić choćby dla dzieci ? Dla mnie najważniejsze jest to ,że dzieci maja gdzie pograc w piłkę, anie to kt wybudował ORLIK. oddaliście władzę po 2 latach, bo rządzenie was przerosło, a dziś krytykuje cie wszystko. Weźcie sie do roboty, pokażcie z innej lepszej strony, a na pewno wyborcy to zauważą. EBEE
~mila1234 29-12-2010 13:49
Zawsze PiS sie czegoś doszukuje. A ile bois powstało za ich rzadów ZERO Jedyne co potrafią to patrzeć wstecz . Orliki to świetna inwestycja w rozwój naszych dzieci. I to sie pewnie nie podoba
~Mieszkaniec 29-12-2010 14:13
Znów się zaczyna taniec pingwina na szkle.
~do ebee 29-12-2010 14:30
A czy kiedykolwiek PIS rządził w Jeleniej Górze ? Człowieku Twoje spojrzenie na świat polityki jest kreowane przez TVN i GW , zrobili z Ciebie jednego ze "stada baranów" , którzy nie mają pojęcia jak są wpuszczani w kanał i idą na rzeż jak im Pan każe. To co powiedzą w "Twojej" telewizji i gazecie powtarzasz na około. Bóg jak chciał kogoś ukarać to mu rozum odbiera i Ty do takich się zaliczasz , żeby mieć jakiś pogląd na sprawy różne trzeba poczytać i tych z prawa i tych z lewa i uruchomić mózg (jeżeli go się ma) .Wyłącz TVN włącz myślenie - taka rada. A POLSKA będzie lepsza. Do wiadomości krytykujących nie jestem z PISU ani nie jestem fanem Rydzyka. Pozdrawiam
~xyz 29-12-2010 14:34
nie wiem co sie zaczyna ale dostalem rachunek za prad i powiem wam ze w dup... mam jakies orliki. nie bedzie za co trampków kupic jak dalej bedzie nam rudy ten cud irlandzki wdrazal. na stacjach benz kosmos, vat od nowego roku i akcyzy rozne. orlikami sobie geby wycieraja. a dookola smrod i ubostwo a bedzie jeszcze lepiej. popierajcie dalej pajace
~jarooo 29-12-2010 15:15
PO robi boiska pod przykrywką korupcji i napychania sobie kieszeni. PiS nie zrobiło boisk, ale przynajmniej nie robiło przekrętów pod przykrywką "pomocy".
ebee 29-12-2010 15:18
Do internauty z 14,30. Pis rządził w Polsce 2 lata ta zamiast 5. ta chrześcijańska partia rządziła w towarzystwie nijakiego Leppera. Nie przeszkadzało jej, że Leper już wtedy miał wyroki. Liczyła sie tylko władza. Metoda na lepsze były podwyżki i dodatkowe podatki ( np. winiety) . pis tez obniżył 1 podatek o 1 stopień, a potem sytuacja ją przrosła i partia obraziła się na Polaków i Jarek poddał się się do dymisji licząc, że Polacy padną na kolana i znów zagłosują na PIS. Jednak Polacy, to madry naród i w pore przejrzeli na oczy. Od tego momentu rządna władzy PIS opluwa wszystkich za wszystko. A gazeta Wyborcza i TVn, cóż są w miarę obiektywne w przeciwieństwie do Naszego Dziennika i Radia Maryja, które czytam i słucham, aby móc obiektywnie oceniać to co się dzieje. Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~jarooo 29-12-2010 15:37
PO robi boiska pod przykrywką korupcji i napychania sobie kieszeni. PiS nie zrobiło boisk, ale przynajmniej nie robiło przekrętów pod przykrywką "pomocy".
~do ebee 29-12-2010 17:24
Człowieku odwracasz kota ogonem jak zwykle z PO - to potraficie. PIS NIE RZĄDZIŁ w Jeleniej Górze a teraz piszesz mi o rządzeniu w POLSCE. Zdecyduj się . Nie wiem czy wiesz wskażniki gospodarcze mieliśmy w tamtych 2 latach najlepsze w historii . Już pisałem Ci co masz czytać i pisałem , że nie jestem fanem Rydzyka a Ty dalej na niego najeżdżasz. Czytaj ze zrozumieniem.
~Jano 29-12-2010 18:05
do ---rydztoruński-Ty sie lecz bo twoja głupota lżejsza od powietrza i może cie unieść ,nie jestem ani za PiS ani za inną partią polityczną na wybory w tym kraju nie chodze bo tu nie zyje i nie pracuje ,tu przyjeżdżam tylko na święta i odwiedziny do rodzinki pracuje w normalnym kraju i zarabiam normalne pieniądze i wam też tego życzę i napewno emerytury doczekam dużo lepszej niż wy w tym kraju złodzieii i kombinatorów .
ebee 29-12-2010 18:08
Szanowny internauto z 17,24. Nie byłem, nie jestem i najprawdopodobniej nie będę członkiem PO. Nie najeżdzam na Rydzyka. To wytwór- wybacz Twojej chorej wyobraźni. To Ty zarzuciłeś mi lekturę Gazety Wyborczej i TVN. Wybacz, ale właśnie z Twoich postów wieje charakterystyczna dla sympatyków PiS nienawiść do wszystkiego, co nie PiSowskie. Szanuje jednak Twoje poglądy i w przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam tych co myślą inaczej. A co do sytuacji gospodarczej podczas rządów Jarka, owszem była bardzo dobra, ale niestety nie zawdzięczamy tego PiS-owi. Ale , jakie to ma znaczenie ? Ja mam już dość obwiniania za wszystko PO, zwłaszcza przez partie, która dobrowolnie odeszła, choć mogła dalej rządzić. Zwłaszcza, że jak sam wspominasz mieliśmy wtedy najlepsze wskaźniki gospodarcze. Niestety tylko nieudolny oddaje władzę podczas koniunktury. Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~z n 29-12-2010 18:08
to wszystko to taniec jak u wyspianskiego
~ 29-12-2010 18:24
Do rydztoruński. Uświadom sobie małą różnicę. Na Radio Maryja i na tacę ludzie dają datki dobrowolne. Jeśli nie chcesz to nie dajesz. Podatki natomiast są wyrywane z naszych kieszeni przymusowo. I to właśnie za te podatki kolesie kombinują.
~s. 29-12-2010 18:36
Przercież to normalne, tam gdzie są pieniądze i władza tam zawsze będzie korupcja.
~ 29-12-2010 19:26
Ale nie jest normalne, że ludzie cieszą się z tego, że ich okradają. A niektórzy nawet ich bronią i usprawiedliwiają.
~xyz do ebee 29-12-2010 20:54
jak gazeta wyborcza i tvn sa twoim zdaniem w miare obiektywne to odsylam do dobrego specjalisty moze Ci jeszcze pomoze. szczegolnie jak syn premiera rudzielca jest naczelnym pomorskiego oddzialu gazety wyborczej to napewno jest bardzo obiektywny. poczytaj ogolne inf. chocby o podatkach ktore podobno po mialo obnizac, o akzyzach i td przejrzyj na oczy dlug publiczny, po ile jablka i kurczaki???/
~xyz do ebee 29-12-2010 21:02
jak gazeta wyborcza i tvn sa twoim zdaniem w miare obiektywne to odsylam do dobrego specjalisty moze Ci jeszcze pomoze. szczegolnie jak syn premiera rudzielca jest naczelnym pomorskiego oddzialu gazety wyborczej to napewno jest bardzo obiektywny. poczytaj ogolne inf. chocby o podatkach ktore podobno po mialo obnizac, o akzyzach i td przejrzyj na oczy dlug publiczny, po ile jablka i kurczaki???/
~ 29-12-2010 21:34
ludzie, dajcie spokój, super, że mamy boiska... i młodzież będzie miała gdzie spędzać czas, polityka na bok...
~do ebee 29-12-2010 21:48
Jeżeli uważasz , że w moich postach jest choć trochę nienawiści to współczuje. Musisz w takim razie posłuchać sobie niesiołowskiego ,palikota tuska ,komorowskiego, schetynę, nowaka, bartoszewskiego, kutza , wałęsę i innych "patriotów" (specjalnie małą literą ). Rozumiem , że to Twoi faworyci . A jak nie możesz czytać to zerknij na you tube i posłuchaj kto szczuje na POLAKÓW. Niestety tylko tyle potrafią bo gospodarkę kraju doprowadzają do ruiny. Zauważ , że od samego początku pisze zwroty do Ciebie dużą literką a to oznacza , że jednak darzę Ciebie szacunkiem (wbrew temu co mi zarzucasz).Mimo ,że popierasz PO. Co oni z Ciebie zrobili ? Oni Ci plują w twarz a Ty się cieszysz myśląc , że deszcz pada. Pozdrawiam
~xyz do ebee 29-12-2010 22:54
jak gazeta wyborcza i tvn sa twoim zdaniem w miare obiektywne to odsylam do dobrego specjalisty moze Ci jeszcze pomoze. szczegolnie jak syn premiera rudzielca jest naczelnym pomorskiego oddzialu gazety wyborczej to napewno jest bardzo obiektywny. poczytaj ogolne inf. chocby o podatkach ktore podobno po mialo obnizac, o akzyzach i td przejrzyj na oczy dlug publiczny, po ile jablka i kurczaki???/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
354
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%