MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Breja w szklankach

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Po opadach deszczu i odwilży z kranów w wielu mieszkaniach leci przebarwiona ciecz. Ludzie skarżą się, że taka woda nie tylko brzydko wygląda, ale jest także niesmaczna. Sanepid i Wodnik zapewniają, że nadaje się do spożycia

Mieszkańcy skarżą się, że ostatnio woda cuchnie chlorem. Po deszczach przez długi czas jest żółta.
– Do picia kupujemy mineralną. Ale w tej żółtej to nawet strach się wykąpać czy coś uprać, bo jeszcze bieliznę zabarwi – usłyszeliśmy od jeleniogórzanki z ulicy Morcinka.

Na to samo skarżą się w części osiedla Zabobrze oraz podjeniogórskich Piechowic. Płacą za wodę i to niemało. – Taki żółty produkt można potraktować jako wybrakowany. Może spółka „Wodnik” da nam ulgę? – pyta jedna z mieszkanek miasta.

– Problem jest w powierzchniowym ujęciu wody, które znajduje się w Górzyńcu – wyjaśnia Stanisław Dziedzic, prezes „Wodnika”. – Po ostatniej odwilży odebraliśmy wiele sygnałów, że woda ma nienaturalny odcień. Musimy też dodawać więcej chloru. Ale woda nadaje się do spożycia – zapewnia prezes Dziedzic.

Jakość wody na zlecenie Wodnika bada systematycznie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Nie ma żadnych zastrzeżeń.

Ujęcie w Górzyńcu zaopatruje piechowiczan oraz jeleniogórzan, którzy mieszkają przy ulicy Wolności i przyległych traktach. Wodnik rozważał, czy tego ujęcia nie zamknąć, ale nie ma możliwości pozyskania innego źródła wody. Na bieżąco wymieniane są tylko filtry.

Bywa także, że do przebarwienia wody przyczyniają się przerdzewiałe rury wodociągów. Dzieje się tak, na przykład, na osiedlu Zabobrze. Po awariach często się zdarza, że przez jakiś czas do mieszkańców płynie brudna ciecz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mniej barier dla niepełnosprawnych

Winda w Ratuszu – po przetargu

Nad Śnieżnymi Kotłami

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~znawca 30-03-2006 9:20
przecież to tylko sul przez u zwykłe i napewno dobrze działa na ogranizm.
~niko 30-03-2006 10:33
Brązowa woda nadaje się do picia??? Zawsze po większych opadach deszczu z kranu leci błoto rozrzedzone z wodą. Dobrze że do sklepu mam blisko i mogę kupić wodę mineralną.
~Marcin J 30-03-2006 13:49
u mnie jest identycznie a po deszczu latem woda nie dosc ze brudna to normalnie cuchnie zabami i wszedzie zostawia osady
~roy 30-03-2006 19:05
A przecież Pechowice mają nową stację uzdatniania wody? Co jest grane?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Karpaczu działo się!

PiS ujawnił listy kandydatów

Kiedy zaczną na Nadbrzeżnej?

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Ruszył remont remizy

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
591
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%