MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Brązowy medal „Złotego” na Litwie

Wiadomości: Litwa
Środa, 16 maja 2012, 0:04
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2012, 23:19
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Za nami Mistrzostwa Europy w K–1, które rozegrane zostały w dniach 10–13 maja na Litwie. Nasz kraj reprezentowała trójka zawodników – jednym z nich był Grzegorz „Złoty” Lenart– wychowanek Shidokan Jelenia Góra. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

W czwartek odbyło się ważenie oraz konferencja prasowa z udziałem wszystkich zawodników, w piątek rozpoczęły się walki eliminacyjne. Pierwszym przeciwnikiem Grześka był reprezentant Rosji. Od początku rundy rywal zaczął atakować technikami bokserskimi lecz nasz podopieczny nie pozostawał dłużny. W drugiej rundzie doświadczenie „Złotego” przyniosło oczekiwane efekty - zaczął celnie trafiać Rosjanina i większość ciosów sierpowych i prostych dochodziło celu. Walka trwała całe 3 rundy - jednogłośnie na punktu zwyciężył Lenart przechodząc do półfinału .

W sobotę odbyła się dalsza cześć zawodów. Pozostali zawodnicy - Rafał Cyrankowski po udanej walce eliminacyjne stanął do półfinału z zawodnikiem z Rosji Dimitrim Isaevem. Po ciężkim trzyrundowym pojedynku wygrał Isaev. W walce półfinałowej Grzegorz Lenart zmierzył się z reprezentantem z Litwy, który wolnym losem przeszedł do półfinału . Od początku nasz zawodnik dominował trafiając celnymi low-kickami oraz kombinacjami bokserskimi , niestety kontuzja barku spowodowana poprzednią walką dała znać o sobie. Wyprowadzając lewy prosty został skontrowany „prawym krzyżowym” po czym sędzia przeszedł do liczenia naszego zawodnika. Walka była bardzo wyrównana do ostatniej minuty. Ostatecznie na punkty wygrał jednak Litwin .

W niedziele odbyły się walki finałowe oraz wręczenie medali. Wielkie gratulacje dla polskich reprezentantów za zdobycie podium na Mistrzostwach Europy. Następny start Grzegorza Lenarta to Zawodowa Gala K-1 na Słowacji, gdzie 26 maja dojdzie do rewanżu z Konstantinem Tutu. Zaś młodzi kick-bokserzy powalczą 27 maja w lidzie K-1 w Żarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

40 lat pracy Stanisława Firszta

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~WSM 16-05-2012 14:51
brawo
~ZORIENTOWANY 16-05-2012 19:12
WYGRAŁ JEDNĄ WALKE A TAKI ZACHWYT !!!
~xxx 16-05-2012 19:14
zonti wygrał na gali m1 w Moskwie wielkie graty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sankami w memoriale Warzyboka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
930
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%