MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Brązowy medal Cimosza w Estonii!

Wiadomości: Estonia
Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 16:00
Aktualizacja: 16:05
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Udanie zakończyły się dla jeleniogórskiego badmintonisty Łukasza Cimosza (Klub Sportowy Chojnik Jelenia Góra) zawody Yonex Estonian Junior. Kadra Polski, w której Łukasz jest jednym z podstawowych zawodników udała się do estońskiego Tartu by powalczyć o medale tej prestiżowej imprezy.

Łukasz Cimosz wystąpił w trzech grach: w grze pojedynczej, mieszanej z Karoliną Szubert (Wrocław) oraz grze podwójnej z Patrykiem Kordkiem (UKS Aktywna Piątka Przemyśl - obecnie uczniem ZSOiMS w Szklarskiej Porębie). Najlepszy wynik jeleniogórski zawodnik uzyskał właśnie w grze podwójnej z Patrykiem zdobywając brązowy medal. Już przed dwoma tygodniami Łukasz i Patryk byli blisko medalu w Słowacji, gdzie podczas YONEX Slovak Youth U17 zajęli piąte miejsce.

Niewiele zabrakło również do medalu w grze pojedynczej, gdzie Łukasz przegrał po zaciętym boju w pięciu setach z Victorem Lindahlem z Finlandii, późniejszym zwycięzcą całego turnieju.

- Bardzo cieszę się z wyników Łukasza, który zdobywa coraz większe doświadczenie na arenie międzynarodowej, potwierdzając je medalami. Medal z Patrykiem cieszy tym bardziej, że Patryk od września jest uczniem ZSOiMS w Szklarskiej Porębie, gdzie na co dzień trenują pod moim okiem - skomentował Adam Słomka, trener obu zawodników.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Chińczycy zainwestują?

Kto strzelał do konia?

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Michał Skowron wygrał zawody w Czechach

Kiedy zaczną na Nadbrzeżnej?

Z metą na Przełęczy Okraj

Pierwsze takie zawody!

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
553
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%