Czytających: 4667
Zalogowanych: 3

Polska: Brązowe Paulinum

Wtorek, 12 czerwca 2007, 0:00
Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy z klubu Paulinum Jelenia Góra na Mistrzostwach Polski w Klasycznych i Sztafetowych Biegach na Orientacje.

W zawodach, które odbyły się w Przemyślu rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z klubów z całego kraju. Trasy, które przygotowali dla nich organizatorzy z Podkarpackiego Okręgowego Związku Biegów na Orientacje, były trudne, pokryte jarami i wymagające dużej wytrzymałości biegowej. Ekipa klubu Paulinum Jelenia Góra na mistrzostwach liczyła jedenastu biegaczy. Indywidualnie najwartościowszym osiągnięciem może sie pochwalić Michał Nowak. Tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej M-20 w biegu klasycznym. Jego sukces powtórzyła sztafeta, w składzie Jakub Dzioba, Łukasz Mostek i Paweł Konieczny, która w kategorii M - 18 była trzecia. Jeleniogórzanie przegrali tylko z dwoma drużynami Grunwaldu Poznań. Drugi zespół jeleniogórskiego klubu - Rafał Matyja, Paweł Nosal i Michał Kalata zakończył rywalizację, w tej samej kategorii na piątym miejscu. Poza wymienionymi wcześniej w mistrzostwach uczestniczyli także: Maciej Hubert (8 miejsce w kat. M-20), Piotr Kulpa, Kamil Bednarczyk i Paweł Zimoń.