MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Brąz Pauliny Włodarczyk podczas ME w karate

Wiadomości: Legnica
Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 13:15
Aktualizacja: 13:19
Autor: MDvR
Fot. użyczone
29 listopada odbyły się w Legnicy 27. Mistrzostwa Europy Kyokushin zorganizowane przez Polski Związek Karate. W Mistrzostwach uczestniczyło 348 zawodników z 23 krajów, w tym z Japonii (na zaproszenie Polskiego Związku Karate w turnieju wystartowała reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni). Na turnieju nie zabrakło jeleniogórskich karateków pod wodzą sensei’a Piotra Cieślińskiego z Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai.

Jelenią Górę reprezentowały Paulina Włodarczyk oraz Andżelika Soliło. Pierwsza z zawodniczek uplasowała się ostatecznie na trzecim miejscu, przegrywając walkę o wejście do finału z utytułowaną Japonką Takemoto Al, która zdobyła mistrzostwo kontynentu. Andżelika Soliło uległa natomiast w pierwszej walce eliminacyjnej przedstawicielce Francji.

- Brązowy medal Pauliny Włodarczyk podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin jest niewątpliwie największym sukcesem jeleniogórskiego karate w 2013 roku. Tylko w tym roku moi zawodnicy wystartowali w 11 turniejach zarówno w kraju, jak i za granicą, zdobywając łącznie 38 medali. Przynależność do struktur Shinkyokushin oraz Kyokushin, które są największymi organizacjami karate na świecie, daje niesamowite możliwości rozwoju moim wychowankom na poziomie międzynarodowym - mówi Piotr Cieśliński.

Już w styczniu jeleniogórscy karatecy w Rzeszowie zawalczą o kwalifikacje do kolejnych Mistrzostw Europy. W 2014 roku Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w Azerbejdżanie. Więcej informacji znajdziemy na stronie klubu www.karatejeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

200 pieczątek w 24 godziny

Wraki wróciły po przerwie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~;-) 16-12-2013 15:47
Najlepsze jest napisane kursywą...nie wiadomo śmiać się czy płakać ;-)
~ 16-12-2013 15:48
super! gratulacje !
~xm 16-12-2013 16:34
Największą organizacją jest wkf

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
820
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%