MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Brawa za lato dla "Muflona"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 4 sierpnia 2006, 9:04
Autor: rylit
Fot. rylit
Nie nudzą się w Sobieszowie dzieci, które nie wyjechały na wakacje. Wiele atrakcji zapewnił im Miejski Dom Kultury „Muflon”. Za niewielką opłatą najmłodsi mieszkańcy miasta spędzają atrakcyjnie czas. Przy okazji zarabiają pedagodzy, którzy na co dzień nie mają pracy.

To już drugi turnus tej letniej akcji pod hasłem „Lato z Muflonem”. Dzieci z Sobieszowa spędzają czas na zajęciach zorganizowanych przez instruktorów domu kultury i bezrobotnych pedagogów, oddelegowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w ramach prac interwencyjnych.

Normalna letnia pogoda, która wróciła po fali upałów pozwoliła na pełne wykorzystanie możliwości, jakie dają milusińskim półkolonie zorganizowane przez MDK „Muflon”.

Zajęcia odbywają się w godzinach od 9 do 16 od poniedziałku do piątku. W ramach zajęć, za niewielką opłatą, dzieci zwiedzają okolicę oraz odwiedzają okoliczne muzea i inne ciekawe obiekty.

Każda słoneczna chwila wykorzystywana jest na kąpiele słoneczne i wodne czy to w okolicznych płytkich strumykach, czy na basenie kąpielowym lub igraszkach na placach zabaw.
W ramach dziennego pobytu dzieciaki mają zapewnione dwa posiłki: śniadanie i obiad.

Szybko mija czas na ciekawych zajęciach i wycieczkach pod okiem czujnych opiekunów. I tylko nie wiadomo, kto jest bardziej zmęczony po dniu pełnym wrażeń: dorośli czy dzieci? Brawa dla MDK „Muflon” za tę letnią akcję.

Podobną prowadzi Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu. Inne „branżowe” placówki w stolicy Karkonoszy w sierpniu mają wolne. A szkoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Viki :) 4-08-2006 21:13
duży plus dla organizatorów, oby więcaej takich ludzi było.:)
~mieszkanka sobieszowa =P 5-08-2006 18:40
takie zajecia dla dzieciakow sa dobre ale w sobieszowie niema zabardzo co zwiedzac a tym bardziej co robic w parku sa popsute rzeczy basenu zadnego niema o przepraszam jest ale nieczynny!!~!! W MUFLONIE bylo kiedys wiecej zajec na ktore chodzilo wiele osob a teraz prawie nic tam niema
~gaudi ;) 15-08-2006 15:29
brawo Misiu Krzysiu :]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Szansa na remont "zameczku"

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
380
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%