MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Brawa dla naszych adeptów muzyki

Wiadomości: REGION
Czwartek, 25 listopada 2010, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
W ramach XXI Przeglądu Pracy Ognisk Muzycznych w Centrum Kultury w Kamiennej Górze i współpracy miast partnerskich odbył się koncert solistów i grup muzycznych. Na festiwalu oklaskiwano wychowanków Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego im. Ludomira Różyckiego.

Tegoroczna impreza w Kamiennej Górze to niezastąpiony poligon doświadczalny nie tylko dla uczniów z ognisk muzycznych, ale i ich opiekunów działających na co dzień z młodzieżą. Występy publiczne rodzą jednocześnie wiarę we własne siły oraz pomagają uzyskać odporność i stabilność emocjonalną. Wśród osób reprezentujących Jelenią Górę znalazł się keybordzista Andrzej Kohyt. Jego opiekunem artystycznym jest Roman Buczniewski.

W tym roku Jeleniogórskie Towarzystwo Muzyczne obchodzi 35-lecie swojej działalności. Pod koniec maja br. w Warszawie dyrektorka placówki Urszula Gierdal odebrała dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w upowszechnieniu kultury.

JTM nie jest dotowane z budżetu państwa czy samorządu, jego działalność ta finansowana wyłącznie z czesnego. Zadaniem tej organizacji pozarządowej, która stanowi ogromny potencjał społeczny, jest prezentowanie i promowanie młodych talentów muzycznych oraz podnoszenie poziomu nauczania. Obecnie w powiecie jeleniogórskim działają trzy ogniska muzyczne: przy Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze, przy Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia im. Janiny Garści w Cieplicach oraz przy Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu.

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

V Olimpiada Geograficzna w Rzemiosłach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 25-11-2010 12:24
Czy pan prezes nie ma na garnitur ,koszulę, krawat? Żeby wymagać od młodzieży kultury, trzeba ją mieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wszyscy za strajkiem

Żeromalia na filmowo

Odkrywali "Dziesiątkę"

Taneczne talenty przedszkolaków  

Potrącenie pieszej

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
123
Tak
64%
Jest dobrze, jak jest
12%
Nie
21%
Nie ma zdania
2%