MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Brak chętnych na szefa pechowej „trzynastki”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 września 2010, 7:24
Aktualizacja: Piątek, 1 października 2010, 20:03
Autor: Angela
Fot. Angela
Nikt póki co nie wyraził zainteresowania startem w konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13. Na oferty samorządowcy czekają do poniedziałku i nie ukrywają, że nowy szef placówki będzie miał trudne zadanie po tym jak poprzednia dyrektorka została zwolniona dyscyplinarnie w atmosferze skandalu.

Konkurs na nowego szefa „trzynastki” został ogłoszony przez władze miasta w przedostatni dzień sierpnia br. Teraz wydział oświaty czeka na chętnych.
– Nie wpłynęła jeszcze żadna oferta na konkurs, jednak z doświadczenia wiemy, że takie oferty składane są zazwyczaj w przedostatnim lub ostatnim dniu. Liczę na to, że kandydaci złożą swoje dokumenty w piątek (10.09) lub w poniedziałek (13.09) – mówi Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Czarne chmury nad SP nr 13 nagromadziły się przed wakacjami. Poprzedniej dyrektorce zarzucono poważne nieprawidłowości dotyczące ruchu personelu w szkole. Szefowa placówki miała też pracować poza „trzynastką” bez zgody prezydenta i w czasie godzin lekcyjnych. Badana jest także sprawa domniemanego mobbingu ze strony dyrektorki i fałszowania dokumentów. Trwa postępowanie w prokuraturze. Odwołana dyrektor ma pracować w szkole jeszcze do października, do kiedy obowiązuje ją kontrakt, jako zwykły nauczyciel. Na razie pełniącą obowiązki szefa szkoły jest Lucyna Hładij.

Trzynastka jest szkołą rozbitą, rozdartą, pozbawioną zaufania rodziców i otoczenia, potrzebny jest jej program naprawczy. Tego, co zostało zniszczone w tej szkole nie da się naprawić z dnia na dzień. Do tego potrzebny jest co najmniej rok, i tyle sobie dajemy. Musimy się teraz zastanowić też, jaki będzie kierunek działań dotyczący tej placówki - mówił w lipcu zastępca prezydenta miasta Jerzy Lenard. W skrajnym przypadku nie brak sugestii, aby szkołę rozwiązać: dzieci rozparcelować do istniejących w pobliżu placówek, a do budynku przenieść jedną z placówek gimnazjalnych spoza centrum. Takie rozwiązanie jest jednak ostatecznością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Kandydaci PO

KOD znowu pod sądem

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~motyl1980 10-09-2010 8:10
Pracowałem kilka lat temu w trzynastce tak że znałem poprzednią Panią dyrektor oraz obecną nie tylko z prasy miałem kontakt z tą Panią osobisty ,wrażenia? nijakie wredna i tyle znam więkzsość pracowników tej szkoły tych którzy odeszli i tych co przetrzymali tę katorge .TO dobrzy ludzie i pedagodzy!!!Ato co wyprawiała Pani dyrektor to czysta kpina od wygryzienia z budynku LO dla dorosłych tym samym dobrego sponsorra dla szkoły i mógłbym tak wymieniać dalej aż mnie w gardle ściska by nie zakląć i chyle czoła przed gronem pedagogicznym ,że tyle wytrzymali i niewywiezli Pani na taczce!!!! pozdrawiam
~ 10-09-2010 8:49
kandydaci złożą swoje dokumenty w piętek - i wygra Piętaszek.
~ 10-09-2010 9:24
DOLNOŚLĄZAK. Pani Elżbieta Rybak - dyrektorka SP 7 - doskonale nadaje się na szefa "13". Mogłaby przejść razem z wybudowanym - przy "7" - boiskiem. Funkcję powierzyłbym jej bez konkursu. Najwyższa pora zlikwidować "7". Ponadto pani Rybak zasłużyła na kierowanie obiektem, który spełnia standarty przewidziane dla szkoły. Takie rozwiązanie, spowodowałoby ogromne oszczędności w magistrackiej kasie. Znalazłyby się pieniądze na remont bursy przy Kilińskiego i dokończnie "orlika" przy "13".
~ppk82 10-09-2010 9:58
Czy jest mowa o Pani dyrektor Jaskoolskiej?
~andi2007 10-09-2010 10:08
Tak wychodzi jak nominacje dyrektorskie rozdaje kler- efekt jak widać opłakany. Do szkoły powinien jeszcze wejść prokurator, na pewno miał by co robić . W inwestycjach należy pogrzebać. I w pracach domowych u Pani dyrektor.
~Obywatel 10-09-2010 10:27
Ja się nie dziwie że nie ma chętnych skoro pracujący tam nauczyciele sami chcą rządzić tą szkołą i robić tam co chcą i sami odwołali panią dyrektor zwołując zebranie nadzwyczajne w którym pisemnie ogłosili i uchwalili zdetronizowanie dyrektorki podczas gdy ona sama była na L4 gdy zobaczyła w ogólnopolskiej TV filmik jak nauczycielka jej podlegająca maltretuje dzieci, o którym to fakcie dyrektorka poinformowała wcześniej kuratorium i policje. To była po prostu zemsta nauczycieli za to iż dyrektorka zgłosiła fakt maltretowania dzieci przez jedną z ich koleżanek odpowiednim organom ścigania. I takimi działaniami nauczyciele uczą przyszłe pokolenia jak mają załatwiać po cichu swoje sprawy i traktować innych jak ścierki do podłogi gdy ktoś nie chce im się podporządkować.
~Obywatel 10-09-2010 10:36
Do Motyl1980 - Widać że jeszcze nie widziałeś złego dyrektora który się znęca nad swoimi pracownikami. Dyrektorzy szkół nie są tacy źli bo sami byli wcześniej nauczycielami i wiedzą jakie są realia dzisiejszego wychowania niesfornej młodzieży i presji związanej z ich stanowiskiem. Spytaj się jak wygląda sytuacja Np. w firmach produkcyjnych gdzie szef, kierownicy zmiany i mistrzowie stale naciskają byś stawał na głowie by wyrobić wyżyłowaną normę na danej maszynie w systemie pracy 3 zmianowym, czterobrygadowym i na umowę zlecenia.
ebee 10-09-2010 11:04
Nie bronię tego dyrektora i nie polemizuję z treścią artykułu, jednak tak się składa, ze dość dobrze znam to środowisko. Niestety w oświacie tak już jest, że dobry dyrektor, to dyrektor posłuszny gronu pedagogicznemu. Wszelkie działania dyrektora w celu wyegzekwowania lepszej pracy ponad ogólnie przyjete minimum, działania menedżerskie pala na panewce. Taki dyrektor staje się wrogiem. Dyrektor to worek do bicia. Tak naprawdę szkołami rządzą bardzo roszczeniowi i majace za sobą związki zawodowe nauczyciele. Rozumiem misje nauczyciela, ale nie powinna to być grupa zawodowa, tak jak lekarze pańswowej służby zdrowia, dla których przeznacza sie tylko podwyżki nie wymagając nic w zamian. Tak samo chora jest polska oświata, jak i publiczna służba zdrowia. Dziś nie spotyka się nauczycieli poświęcających czas dzieciom po pracy. Dziś liczy się tylko kasa. Za wszelką cenę. EBEE
~motyl1980 10-09-2010 11:31
DO OBYWATEL akurat o oraniu ludżmi na zmianach w produkcji wiem sporo sam pracowałem na trzy zmiany w zakładach metalowych nieopodal JG za gówniane pieniądze kilka lat temu ale wiem ,że tam czas sie zatrzymał kilkanaście lat temu!ale jeszcze kilka lat władzy takiej dyrektor i piękny obiekt jakim jest SP13 poszedłby na straty! Teraz po tych rządach będzie trudno wyjść na prostą!
~motyl1980 10-09-2010 11:34
A tak na marginesie mogła by wrócić Pani Jaskólska byla dobrym dyrektorem z zasadami i silną ręką prowadziła 13 !!.miło wspominam!i pozdrawiam!
~Ben 10-09-2010 13:19
diobrze ze wywlaili p. Jasniewicz to wredna baba , zatrula srodowisko , przy okazji wkopala szefa solidarnosci i kuratora oswiaty ale za kumpli tez trzeba placic , niedobrze mi sie robi jak o niej mysle , szkoda ze nikt sie nie zglosil , tamta niech sie trzyma od tej szkoly z daleka . Pozdrawiam wszystkich czytelnikow
~toco? 10-09-2010 14:32
umowa z nauczycielem zatrudnionym na czas nieokreślony w placówce feryjnej kończy się 31 sierpnia - koniec roku szkolnego. A tu jakieś nowum, "kontrakt" i kończy się w październiku. Widocznie Karta Nauczyciela w Jeleniej Górze jest inna - lokalna.
~kam:) 10-09-2010 14:50
dyrektor jest czy go nie ma dla mojego dziecka nie robi zadnej roznicy ....dla mnie osobiscie tez nie zastepca godny zaufania ,nauczyciele lekcje prowadza...wszystko gra ! nie rozumie dlaczego taka panika i 13 taka napietnowana ze rozdarta i masakra jakas,kto te artykuly pisze ? wiekszosc sie ze mna zgodzi ze tragedii nie ma!!!
~Rodzic 7 10-09-2010 18:26
Pani Elżbieta Rybak jest naszym Dyrektorem i do tego jest świetna w swoim fachu wyrozumiała i lubiana w naszej szkole nie tylko przez dzieci ale także rodziców. i niech tak zostanie .Dzięki niej ta placówka jest przyjazdna dla dzieci i rodziców.Brawa dla niej!!!!
~tylko13tka? 10-09-2010 18:44
-nie to epidemia dotycząca i innych podstawówek naszego miasta. Ja także kilka lat temu miałem okazję pracować w jednej z uzdrowiskowych podstawówek i wyrobiłem sobie odmienne zdanie od "ebee" że szkołami rządzą nauczyciele. To prawda-są grupy bliższe dyrekcji tzw elity, ale nie odbija się to na edukacji dzieci,nie pociąga to także za sobą strat finansowych. W moim mniemaniu większą szkodę przynoszą pracownicy administracji którzy to na terenie szkoły tworzą sobie prywatne księstwa o których nawet nie wie dyrektor a co więcej z czasem staje się bezwiednie marionetką na sznureczkach kierownika. Dyrektor nie nachapie się tak jak cwany kier. Może przy okazji tej nagonki na 13 tkę wydział oświaty sprawdzi profilaktycznie inne szkoły. Dyrektorzy w szkołach nie są tacy źli, są często nieświadomi tego co dzieje się w ich placówce z powodu nawału swoich obowiązków.
~ 10-09-2010 18:52
motyl1980 pozdro ;p roksa :P
~byly belfer 10-09-2010 19:26
O Matko! To Pan Wozniak jeszcze rzadzi w oswiacie??!!
~s. 10-09-2010 19:59
Krótkie podsumowanie: Czy ktoś zna "normalną" nauczycielkę ?
~@ 10-09-2010 20:12
Tego co zostało zniszczone przez panią j. nie da sie odbudować w rok, ani nawet w trzy, tyle ile trwala nieszczesna kadencja conajmniej o dwa lata za długo!!!! Ale władze zamiatały wszystko pod dywan, udawały ,że jest ok. Ale mam nadzieję, że jeszcze ja popamietają, teraz dopiero przejrza na oczy i zobacza z kim faktycznie mieli do czynienia.Bezwzględna kobieta chora na władzę.Nauczyciele w 13 są w porządku. Potrzeba im tylko prawdziwego, mądrego dyrektora menagera. Miejmy nadzieję ,że tym razem dobrze wydział oświaty zweryfikuje kandydatów tych co pragna być DYREKTOREM, lubia rządzić
~s. 10-09-2010 20:35
No właśnie, a co z nauczycielką co wlokła dziecko po posadzce ?
~yes 10-09-2010 20:39
Popieram w 100%
~yes 10-09-2010 20:45
(popieram w 100% wypowiedź z 20:12)
~mm 10-09-2010 20:52
Nie wlokła!!!!!!!!!!!!Prowadziła typa, który się kładł na posadzce. Co miała zrobić? Dać mu poduszeczkę?
~mz 10-09-2010 21:08
Do ~s - Znam wielu rzetelnych, wspaniałych , "normalnych" nauczycieli!!!!! A skąd???? Właśnie z 13!!!!!!!!! 13 GÓRĄ!!!!!!
~rodzicek 10-09-2010 21:10
brak podstawowych zasad dobrego wychowania w wielu domach , brak autorytetów, \"tępi \"rodzice którzy uczą w domach mieć nauczycieli za NIC, brak szacunku dla drugiego człowieka, z drugiej strony olewający temat nauczyciele bo za 20 godzin tygodniowo maja tylko 1800 na ręke.... to wszystko skutkuje takim efektem jak widzimy w 13 i innych szkołach,
~ppk82 10-09-2010 21:33
Ja proponuje na dyrektora Pania Marie Slodkiewicz. Pani Maria jest bardzo dobrym pedagogiem z ogromnym doswiadczeniem doskonale kierujacy przyszlosciai mlodych ludzi. To doskonala kandydatka na takie stanowisko. Bardzo milo wspominam i dziekuje za trafne kierowanie moja edukacja. B. uczen Kl. A r.89-97
~yes 10-09-2010 22:30
(popieram w 100% wypowiedź z 20:12)
~Kibic 10 10-09-2010 22:34
Jeszcze nie wszystko stracone, jeszcze można wygrać. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem (np. za świetnymi nauczycielami i pracownikami, którzy opuścili szkołę z własnej woli, o czym pisała rok temu zaniepokojona tym faktem ex-dyrektor Małgorzata Jaskólska do redakcji Jelonka.com - nikt się wtedy tym nie przejął). Było, minęło. Liczba/cyfra 13, choć w niektórych krajach jest uznana za nieszczęśliwą, może przynieść przełom w naszym mieście. Tak jak już dobrze ktoś na tym forum napisał, musi się znaleźć na tym stanowisku osoba optymistyczna, mocna, inteligentna/mądra, pełna wiary w zespół nauczycieli, która będzie miała pomysł na inne/nowe funkcjonowanie szkoły (a takowy istnieje) i wyprowadzi z ciemnego mroku tę placówkę. Jest to naprawdę do zrobienia. Trzeba tylko chcieć. Głowa do góry Nauczyciele i Pracownicy SP13. Będą dobre zmiany. A wiara przenosi góry...
~s. 10-09-2010 22:39
No właśnie, a co z nauczycielką co wlokła dziecko po posadzce ?
~do mm 10-09-2010 23:05
Przemieszczanie się w linii prostej z kimś kto leży to jest wleczenie. Jak wlokę worek kartofli z rynky to nie powiem, że mi się worek kładzie. Na marginesie, trzeba być nieźle "normalnym" by takie coś robić wiedząc o kamerze za plecami.
~gość jelonki 11-09-2010 0:09
Była dyrektorka 13 została zwolniona na podstawie pomówień, które nie zostały nawet zweryfikowane. To wszystko odbyło się "dzięki" kilku zmówionych ze sobą osób powiązanych i prywatnie i zawodowo. Zwykłe polowanie na czarownice - typowe dla małomiasteczkowej mentalności. Jak się chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie. Nauczyciele w 13 też się do tego dołożyli - nie w smak im bowiem było to, że ktoś próbował ustawiać ich do pionu i chciał od nich wyegzekować to, co się słusznie należało - dyscyplinę i porządek. Święte krowy, które wolałyby pracować według zasady: "róbta co chceta". Wielka szkoda, że w tym wszystkim zapomniano o nauczycielce, która wlokła ucznia po korytarzu, Jak widać taka patologia to dla niektórych norma....
~::::(:(:( 11-09-2010 13:18
Ludzie nie karajcie naszych dzieci przez panią dyrektor.Niech ktoś się zaopiekuje naszą szkołą i naszymi dziećmi:(
~Omnibusik 12-09-2010 20:03
Spokojnie...Jest bezpiecznie. Powyższy tytuł jest już nieaktualny. Bo mamy na nowym horyzoncie dwóch kandydatów - i to z zewnątrz. To oznacza dystans do przeszłych ciemnych stron. Czas na zmiany lidera szkoły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabawa w Goduszynie

Edukacja przez zabawę

Kto dyrektorem SP 11?

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

MZK nie dla rowerzystów?

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
22
Tak
64%
Nie
14%
Nie wiem
23%