MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Bracia Pijarzy od tańca i od różańca

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 21 lipca 2008, 8:12
Aktualizacja: 11:18
Autor: KTL
Fot. TEJO
Czterdziestu najmłodszych mieszkańców Cieplic pojechało wczoraj (niedziela) na kolonie do Gdańska. Wszystko dzięki ofiarności parafian kościoła św. Jana Chrzciciela oraz całkowitemu oddaniu sprawie księży pijarów, bez których wiele dzieci o wakacjach na wybrzeżu mogłoby tylko pomarzyć.

– Dostaliśmy na kolonie dofinansowanie z urzędu miasta – poinformował nas ks. Tomasz Olczak. – Pieniądze pochodzą również od sponsorów i od parafii. Najważniejszy jest jednak wkład naszych parafian – dodał.

Księża raz w miesiącu organizują zbiórkę na potrzeby świetlicy. Ciepliczanie z parafii Św. Jana Chrzciciela postarali się o zastrzyk finansowy, dzięki któremu dzieci ze świetlicy mogą skorzystać z wypoczynku na wybrzeżu. Najmłodsi nie będą jednak przez cały czas leniuchować na plaży. Księża pijarzy przewidzieli dla nich wiele ciekawych zajęć, w tym zajęcia teatralne i malarskie.

Oprócz kolonii w czasie wakacji dziewczęta i chłopcy z Cieplic spędzają czas na krótszych wypadach w okolice Jeleniej Góry. – 21 czerwca wybraliśmy się do Western City w Ścięgnach, aby uczcić zakończenie roku szkolnego – powiedział nam ks. Bartłomiej Smoczyk.

– We współpracy ze strażą miejską tworzymy projekt „Bezpieczne wakacje”. Na przyszłość planujemy we współpracy z tą instytucją urządzić radosne pożegnanie dwumiesięcznego wolnego – zapowiada ks. Tomasz. W kościele przy ul. Ściegiennego odbywają się również koncerty ekumeniczne. Pierwsza część miała miejsce na początku wakacji, na drugą ksiądz Bartłomiej zaprasza w sierpniu.

Kościół Św. Jana Chrzciciela ma się czym pochwalić. Na swoim koncie ma wiele akcji skierowanych do najmłodszych. Począwszy od ferii z okazji świąt, podczas których młodzi ciepliczanie sami robią ozdoby, sprzedawane następnie na kiermaszu, poprzez pomoc dzieciom przy odrabianiu lekcji i organizowaniu zajęć w pracowniach, w tym komputerowej.

Podczas wakacji świetlica pracuje wprawdzie nieco mniej intensywnie, ale wciąż zapewnia rozrywkę i naukę w jednym dla zainteresowanych. Aby przyjemniej się w niej pracowało, ostatnio odnowiono jedną z sal, a przez te dwa miesiące wszystkie pozostałe będą porządkowane.

– To, co robią księża Pijarzy jest wspaniałe. To najlepszy argument przeciw tezie, według której Kościół w Polsce chyli się ku upadkowi. Wystarczy spojrzeć na ich działania! – przekonuje Marcelina z Jeleniej Góry. Trudno się z nią nie zgodzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Tramwaj już po renowacji

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~eye 21-07-2008 10:10
ostatni akapit -"pijarzy" poprawcie na wielka literę
~007 21-07-2008 10:56
ks Tomasz Olczak, a nie Oczak :)
~;))) 21-07-2008 11:10
taa Ci księża są wspaniali, a właściwie to co robią dla innych ;)
piipi 21-07-2008 12:19
..~Serce Ojcow Pijarow - kocha ludzi,a to oznacza: Kosciol nie upadnie i przetrwa.~Ludzie potrzebuja milosci,bo ona jest SILA ktora nas ludzi razem jednoczy !.
HankaOdRumcajsa 21-07-2008 14:20
...mój kościół z lat dziecinnych.... Pozdrawiam! i Życze dalszych sukcesów....
~ 21-07-2008 15:39

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Konkurs dla seniorów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%