MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Bożonarodzeniowo w „piętnastce”. Więcej niż kiermasz

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 21 grudnia 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Kilkuset mieszkańców Sobieszowa i okolic wzięło udział w Świątecznym Kiermaszu, który odbył się w miniony weekend w Szkole Podstawowej nr 15. Impreza organizowana jest już od 18 lat i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Również i w tym roku nie zabrakło wykonanych przez dzieci przepięknych ozdób choinkowych i bożonarodzeniowych stroików. Goście w przemiłej, ciepłej atmosferze, wysłuchali też występów uczniów.
– To jest coś więcej niż kiermasz, to także pokaz talentów naszych uczniów - mówił Zbigniew Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze.
Kolędy i wiersze zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego, Jasełka wykonała grupa teatralna „Niby teatr”, a uczniowie z klasy V a wystawili nastrojową, pouczającą „Opowieść Wigilijną”. Były też indywidualne występy Oli Rogoś (gitara i śpiew) i Ewy Sadowskiej (skrzypce) z VI kl.

W czasie przedświątecznej zabawy rozstrzygnięto też dwa międzyszkolne konkursy: na najładniejszą szopkę i stroik. Największe wrażenie na jury zrobiła miniaturowa szopka Janka i Adasia Staworzyńskich (SP nr 15) i stroik Dawida Fliga (SP nr 11). Wyróżniono również prace: Kacpra Krupy, Basi Krawczyk, Arka Rzepeckiego, Bartosza Glądały, Jakuba Gawlika , Bartosza Gancarka, Aleksandry Szostak, Jakuba Świergla, Glorii Kaźmierczak, Julii Matysiak, Agnieszki i Alicji Szwinty, Konrada Balakowskiego, Aleksandry Biesiadeckiej, Weroniki Piaseckiej, Kacpra Dzieżyka, Szymona Malitka, Edyty Rudowicz, Michała Skrzypka, Aleksandry i Julii Wrony.

Nagrody i wyróżnienia przyznał też współorganizator zabawy - MDK Muflon.
Oprócz nagród wręczano dzieciom przepiękne dyplomy wykonane własnoręcznie przez nauczycieli. Gośćmi honorowymi imprezy byli m.in. Zofia Czernow, zastępca prezydenta i Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.
Pieniądze ze sprzedaży przedświątecznych ozdób i słodkości zasilą w 80 procentach konta klas SP nr 15, a 20 procentach trafią do Rady Rodziców na zakup corocznych nagród na zakończenie roku szkolnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Mapa ku przestrodze

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~maczek 21-12-2010 22:46
impreza godna polecenia szkoda tylko że część rodziców przyszła na ploty zagłuszając występy naszych dzieci brawa dla organizatorów za chęć spotkania się w sobotę
Piipi Jelonkowa 22-12-2010 0:25
.. szopka bożonarodzeniowa może byc tylko jedna .. z Nadzieją na "powrót" Jezusa !
Piipi Jelonkowa 22-12-2010 0:38
.. bo widziałam Indian z Ekwadoru,którzy przyniesli na Pasterkę ze swojej szopki .. figurkę dzieciątka Bożego i przytulając tą .. zimną rzeźbę ..jednak wierzyli na Narodziny Zbawiciela !
~ 22-12-2010 22:44
brawa dla maluchów , za jasełka
~MACZEK 25-12-2010 0:15
do pipi jelonkowa jesteś tak pustą i głupią kobietą że żal ściska artykuł jest o pięknej idei a ty nawet skomentować nie potrafisz weż się lepiej za robótki ręczne przynajmniej będzie pożytek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Droga rowerowa w budowie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Ranny ptasi gość z Afryki

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1207
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%