MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Botanicum” A. Kujawskiej w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 27 lutego 2016, 12:48
Aktualizacja: 12:50
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Archiwum Artystki
4 marca (piątek), o godzinie 16.00, w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż wystawy „Botanicum” Aleksandry Kujawskiej. Kawałek natury mieszczący się w szklanym bańce, czyli mini–szklarnie z żywymi roślinami, wykonane przez projektantkę szkła i designerkę, będzie można oglądać w Muzeum Przyrodniczym do końca kwietnia br. Wstęp wolny.

Artystka, która obecnie jest doktorantką w pracowni szkła użytkowego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, przygodę ze szkłem rozpoczęła jako małe dziecko. Fascynacja kolorowymi szkiełkami przerodziła się w pasję, sposób na życie i formę artystycznej ekspresji. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze oraz ASP we Wrocławiu na kierunku Projektowanie szkła.

Aleksandra Kujawska realizuje projekty indywidualne i masowe. Jest autorką m.in. designerskiej kolekcji kieliszków, szklanek i karafek dla producenta wódki Finlandia, a w 2015 roku jej prace były prezentowane na wystawie „Polski stół” na EXPO w Mediolanie.

Designerce bliskie są tradycje hutnicze Karkonoszy, dlatego czuje potrzebę kontynuowania tworzenia nowych rzeczy w hutach, w których od stuleci powstają zachwycające szklane cudeńka. A. Kujawska planuje napisać książkę o hucie szkła „Julia” ze Szklarskiej Poręby i jej projektantach.

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze czynne jest od wtorku do niedzieli (w sobotę wstęp bezpłatny), w godzinach od 9.00 do 16.00.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Konferencja Literacka w Podgórzynie

O rozpadających się górach

Apel Pamięci w SP 15

Na stadionie już jasno

O początkach hutnictwa szkła

JGJ Festiwal za nami!

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
784
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%