MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Borowików było i jest mnóstwo

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 11 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Ćwierć tony różnych grzybów zebrali podczas zakończonych w weekend uczestnicy Mistrzostw Polski w Grzybobraniu – poinformowało Muzyczne Radio.

To rekord tej imprezy zorganizowanej w lasach w okolicach Węglińca. Rok temu w koszykach miłośników grzybobrania znalazło się zaledwie… 25 kg smacznych owoców runa leśnego.

Teraz zwycięzca nietypowych zawodów, Ryszard Fink, zebrał 18 kilogramów i 70 dekagramów różnorakich grzybów jadalnych, w tym wiele borowików szlachetnych oraz podgrzybków, maślaków i koźlarzy.

Jak przyznaje Czesław Narkiewicz, kustosz Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach i zarazem mykolog (znawca grzybów) ten sezon jest wyjątkowy, a grzyby wciąż mają warunki do wzrostu.
– Największe okazy to borowiki i podgrzybki – mówi.

Cz. Narkiewicz zaprasza jednocześnie wszystkich zainteresowanych na coroczną Wystawę Grzybów, która odbędzie się 17 i 18 września na tarasach Muzeum Przyrodniczego. – Pokażemy 200 gatunków grzybów, zarówno jadalnych, niejadalnych, jak i trujących, które rosną w lasach przedgórza Karkonoszy – usłyszeliśmy.

Ciekawostką jest fakt, że Czesław Narkiewicz jest niejako autorem tej wystawy, ponieważ osobiście zbiera eksponaty w lasach.
W trakcie trwania ekspozycji zainteresowani będą mogli zasięgnąć jego porady.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Nie bądźmy obojętni

To już jutro!  

Nie dla tego masztu

Utrudnienia na żółtym szlaku

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Udany Piknik Strzelecki

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
821
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%