MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Bombiarze wciąż w celi

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2007, 10:27
Autor: DOB
Fot. DOB
Czy sprawcy fałszywego alarmu bombowego wyjdą na wolność?

Mieszkańcy Miłkowa Rafał S. i Dominik P. są w areszcie, ale pobyt w nim upływa z końcem lipca. Co dalej? Sąd może przedłużyć areszt lub też wypuścić ich na wolność i zastosować inny środek zapobiegawczy, np. dozór policyjny. Decyzja zapadnie w poniedziałek.

Obrońcy już kilkakrotnie wnioskowali o zamianę aresztu na inny, łagodniejszy środek, ale sąd za każdym razem odrzucał te wnioski.
Sam proces bombiarzy utkwił w martwym punkcie. Nie odbyło się ani jedno z dwóch zaplanowanych na lipiec posiedzeń. Jeden z ławników przebywał za granicą i nie dotarł na czas na rozprawę.

Przypomnijmy, nastoletni Rafał S., Dominik P. i Dawid W. w listopadzie ubiegłego roku wywołali alarm bombowy w Domu Opieki i Hospicjum Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek w Miłkowie. Zadzwonili z informacją, że w budynku jest bomba i że ją zdetonują, jeśli nie dostaną tysiąca złotych. Podobną wiadomość przekazali policji.

Ciężko chorych pacjentów ewakuowano, dwa dni później jedna z kobiet zmarła. W rzeczywistości bomby nie było, a sprawcy chcieli tylko dobrze się pobawić. Wszyscy trzej przyznali się do winy i opisali szczegółowo całe zdarzenie.

Zeznania różnią się w jednej kwestii, który z nich dzwonił do hospicjum i na policję. Rafałowi i Dominikowi grozi do 12 lat więzienia. Trzeci ze sprawców Dawid W. nie jest jeszcze pełnoletni i przebywa w ośrodku szkolno-wychowawczym, a za swój czyn odpowiada przed sądem dla nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~on 26-07-2007 16:02
hehe, tak tak, ten trzeci nigdzie nie przebywa, tylko lata po Miłkowie, niech siedzą, ciągle coś kradną itd, niech siedzą
~supermen 26-07-2007 18:37
chłopcy smarowac d e bedzie fajnie
~czego 27-07-2007 17:04
ten trzeci chodzi po miłkowie i wstyd ze o tym piszecie bo dobrze wiecie ze jest na wolnosci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Rój wiedzy

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Co z dużą ilością nakrętek?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%