MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bolesławieccy przedsiębiorcy będą skarżyć firmy paliwowe

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 9 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 17:30
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
- Na wszystkich bolesławieckich stacjach benzynowych ceny paliw są jednakowe - mówi Kazimierz Marczewski, przewodniczący Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego (BTG).

- W dodatku są to jedne z najwyższych cen w kraju.Bolesławieckie Forum Gospodarcze, w którego skład wchodzą członkowie BTG, Cechu Rzemiosł Różnych, kupcy i pracodawcy - zamierzają zawiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o prowadzonych ich zdaniem praktykach monopolistycznych wśród właścicieli miejscowych stacji paliw. Przedsiębiorców niepokoi fakt, że choć paliwo sprzedaje wiele firm, ceny nie różnią się na poszczególnych stacjach.Wystarczy wyjechać poza Bolesławiec, aby zatankować nawet o kilkanaście groszy mniej za litr. Nie pomagają tłumaczenia szefów firm paliwowych, że ceny rosną, bo popyt na paliwa jest olbrzymi za sprawą m.in. ruchu tranzytowego.Przedstawiciel forum zgodnie twierdzą, że skoro tak jest, ceny powinny spadać. Głośno mówi się o swoistej zmowie. Członkowie forum napisali do UOKiK z prośbą o zbadanie sprawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Procesja na Zabobrzu

„Wielkie Otwarcie Single Track” już w sobotę  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rafal 9-11-2004 22:11
tak samo jest w jeleniej gorze cena pb 95 ksztaltuje sie na poziomie 3,94 a we wroclawiu 3,51 PARANOJA moze w jeleniej tez by sie tym ktos zajal.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa Nadbrzeżnej już wkrótce...  

Ślisko w Termach?

Czy obwodnica polepszyła życie mieszkańcom Maciejowej?  

Słoneczna inwestycja

Jest centrum dziedzictwa

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1275
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%