MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bolesławieccy przedsiębiorcy będą skarżyć firmy paliwowe

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 9 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 17:30
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
- Na wszystkich bolesławieckich stacjach benzynowych ceny paliw są jednakowe - mówi Kazimierz Marczewski, przewodniczący Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego (BTG).

- W dodatku są to jedne z najwyższych cen w kraju.Bolesławieckie Forum Gospodarcze, w którego skład wchodzą członkowie BTG, Cechu Rzemiosł Różnych, kupcy i pracodawcy - zamierzają zawiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o prowadzonych ich zdaniem praktykach monopolistycznych wśród właścicieli miejscowych stacji paliw. Przedsiębiorców niepokoi fakt, że choć paliwo sprzedaje wiele firm, ceny nie różnią się na poszczególnych stacjach.Wystarczy wyjechać poza Bolesławiec, aby zatankować nawet o kilkanaście groszy mniej za litr. Nie pomagają tłumaczenia szefów firm paliwowych, że ceny rosną, bo popyt na paliwa jest olbrzymi za sprawą m.in. ruchu tranzytowego.Przedstawiciel forum zgodnie twierdzą, że skoro tak jest, ceny powinny spadać. Głośno mówi się o swoistej zmowie. Członkowie forum napisali do UOKiK z prośbą o zbadanie sprawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Tajemnice Książa

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rafal 9-11-2004 22:11
tak samo jest w jeleniej gorze cena pb 95 ksztaltuje sie na poziomie 3,94 a we wroclawiu 3,51 PARANOJA moze w jeleniej tez by sie tym ktos zajal.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Dyski do remontu

Z Psim Patrolem

Park już gotowy

Równowaga między kulturą a naturą

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%