MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Boją się ptasiej grypy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 29 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 29 czerwca 2007, 20:00
Autor: anzol
Fot. Archiwum
Ogniska groźnej choroby w Czechach. Ograniczenia w Karkonoszach.

Po wydanym przez wojewodę dolnośląskiego zakazie trzymania drobiu na otwartej przestrzeni w związku z wykryciem w rejonie Pardubic (Czechy) ognisk ptasiej grypy, samorządowcy przypominają o ograniczeniach dla hodowców drobiu i innych ptaków.

– Zabronione jest korzystanie w hodowli drobiu ze zbiorników wodnych znajdujących się na wolnym powietrzu, pojenie drobiu wodą pochodzącego ze zbiorników, do których ma dostęp dzikie ptactwo, organizowanie targów, wystaw, pokazów, jak również konkursów z udziałem żywych ptaków – poinformował w piątek Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza.
Wciąż obowiązuje także zakaz przywożenia drobiu z Czech.

W okolicy Kochanowa (region kamiennogórski) trwa tymczasem ustalenie przyczyn pomoru stada liczącego 20 ptaków. O zajściu został powiadomiony powiatowy lekarz weterynarii.
Wyniki ustaleń mają być znane w sobotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacja na usuwanie azbestu

Tramwaj już po renowacji

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Rudy_GUSTAW 29-06-2007 16:15
Ciekawe, że nikt nie mówi o innych zagrożeniach. W Jeleniej Górze pojawiła się bardzo groźna choroba. Dwie zarażone osoby zostały zlokalizowane i są pod obserwacją.
~do Rudy_Gustaw 29-06-2007 17:45
A może w ramach ostrzeżenia–więcej szczegułów??? Bo jak to jaka sepsa czy inne ustroństwo–to zacznę chodzić w masce gazowej
~NORMALNIE SZOK! 29-06-2007 18:03
JA MÓWIĘ: W Jeleniej Górze pojawiła się bardzo, ale to bardzo groźna choroba. Dwie zarażone osoby zostały zlokalizowane przez nijakiego Gustawa Rudego i są pod obserwacją.
~Rudy_GUSTAW 29-06-2007 18:04
ale ja jestem GUPI! Przepraszam wszystkich. Naprawdę nie chciałem :–(
~d3m0l 29-06-2007 22:03
Mam wokół domu pełno skorupek jaj które sroka regularnie podkrada w okolicach czy mam już zakupić wiatrówkę? Swoją drogą jak w zeszłym roku zadzwoniłem do straży miejskiej, że leży martwy ptak na mojej łące to polecili mi bym go sobie sprzątnął sam bo jako, że nie ma doniesień o ptasiej grypie na naszym terenie to nikt nie bada martwych ptaków. Ciekawa filozofia, nie ma doniesień więc się nie bada, a jako, że się nie bada więc nie ma doniesień :) Więc skąd będą wiedzieli kiedy się pojawią zarażone ptaki ?
~Rudy_GUSTAW 30-06-2007 10:08
d3m0l to przyjdź Pan do Straży Miejskiej z tym ptakiem:) Sądzę, że zareagują. Widzę, że szybko stałem się popularny i ktoś tutaj się pode mnie podszywa ;)Nikogo za nic nie przepraszam :D Miłego weekendu i Panu Panie były radny G również ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Podgórna zarośnięta!

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
94
Tak
49%
Nie
39%
Nie wiem
12%