MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Bój na wiersze w „Metaforze”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 października 2010, 9:07
Aktualizacja: 9:45
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Jutro (poniedziałek, 18 X) o godzinie 19.00 rozpocznie się w Pubie Metafora na jeleniogórskim rynku cykl spotkań literackich „Pola tekstowe”.

W spotkaniach udział może wziąć każdy, zarówno biernie – słuchając jedynie poezji – jak i czynnie, recytując utwory własnej twórczości. Jutro odbędzie się bowiem konkurs jednego wiersza „Konfrontatorum”, podczas którego odważni zaprezentują swoje dzieła. Chętni powinni zgłosić się do organizatorów pół godziny wcześniej.

Ciekawym pomysłem na następne spotkania cyklu „Pola tekstowe” jest zorganizowanie slamu, czyli skrzyżowania poezji i performance'u, swoistego festiwalu słowa mówionego. Warto wspomnieć, że już w XIX wieku technika improwizacji, czyli tworzenia wierszy na poczekaniu na wskazany przez publiczność temat, spopularyzowana została przez Adama Mickiewicza.

Jak mówi sam organizator imprezy Cyprian Wólkiewicz w wywiadzie dla Gazety Obywatelskiej, to impreza nie tylko przeznaczona dla ludzi, lecz przede wszystkim taka, którą to właśnie ludzie mają tworzyć. „Pola Tekstowe” to przykład, że jedną z głównych funkcji literatury jest rozrywka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyniki badań pasażerów – 3 osoby zarażone

Pilne! Koronawirus w Jeleniej Górze!

Niedziela o Antonówce

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~JG2 17-10-2010 9:24
A czemu w tygodniu Metafora tylko do 12?? To był jedyny fajny bar który wkońcu wyróżnił się od reszty... buuu
~Pyzdra 17-10-2010 10:08
No, no - Jelenia Góra czekała cierpliwie rozwój pasji tworzenia przez pryzmat słowa, którą napędzi młody i niezależny Cyprian. Nie dość, że takie imię zobowiązuje, to jeszcze dochodzi czyta, pisze, dyskutuje z innymi autorami. Super pomysł!!! Trzymam za Niego kciuki.
~bartsimpson 17-10-2010 19:38
może dlatego do 12tej, by nie ściągać wszytskich niedobitków, pijaczków, ćpunów i wariatów kręcących się po północy po rynku, bo wszystko pozamykane... kto normalny pije o 2 w nocy w takie dni jak nd, wt czy pn ?? ja nie :)
~taka prawda 17-10-2010 22:16
tam jest drogo, tam się nie pije, tam się bywa:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień Teatru obchodzony inaczej niż zawsze...  

Fotografie dzieci i młodzieży nagrodzone

Wernisaż nie tylko dla pań – już dzisiaj

Senator o "tarczy antykryzysowej"

Kolejny zakażony w powiecie

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1531
Tak
16%
Nie
37%
To od nas wszystkich zależy
44%
Nie wiem
3%