MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bój na wiersze w „Metaforze”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 października 2010, 9:07
Aktualizacja: 9:45
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Jutro (poniedziałek, 18 X) o godzinie 19.00 rozpocznie się w Pubie Metafora na jeleniogórskim rynku cykl spotkań literackich „Pola tekstowe”.

W spotkaniach udział może wziąć każdy, zarówno biernie – słuchając jedynie poezji – jak i czynnie, recytując utwory własnej twórczości. Jutro odbędzie się bowiem konkurs jednego wiersza „Konfrontatorum”, podczas którego odważni zaprezentują swoje dzieła. Chętni powinni zgłosić się do organizatorów pół godziny wcześniej.

Ciekawym pomysłem na następne spotkania cyklu „Pola tekstowe” jest zorganizowanie slamu, czyli skrzyżowania poezji i performance'u, swoistego festiwalu słowa mówionego. Warto wspomnieć, że już w XIX wieku technika improwizacji, czyli tworzenia wierszy na poczekaniu na wskazany przez publiczność temat, spopularyzowana została przez Adama Mickiewicza.

Jak mówi sam organizator imprezy Cyprian Wólkiewicz w wywiadzie dla Gazety Obywatelskiej, to impreza nie tylko przeznaczona dla ludzi, lecz przede wszystkim taka, którą to właśnie ludzie mają tworzyć. „Pola Tekstowe” to przykład, że jedną z głównych funkcji literatury jest rozrywka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto obejmie stery w Muzeum Karkonoskim?

Orszak Trzech Króli

Odrobina kultury – w JCK

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~JG2 17-10-2010 9:24
A czemu w tygodniu Metafora tylko do 12?? To był jedyny fajny bar który wkońcu wyróżnił się od reszty... buuu
~Pyzdra 17-10-2010 10:08
No, no - Jelenia Góra czekała cierpliwie rozwój pasji tworzenia przez pryzmat słowa, którą napędzi młody i niezależny Cyprian. Nie dość, że takie imię zobowiązuje, to jeszcze dochodzi czyta, pisze, dyskutuje z innymi autorami. Super pomysł!!! Trzymam za Niego kciuki.
~bartsimpson 17-10-2010 19:38
może dlatego do 12tej, by nie ściągać wszytskich niedobitków, pijaczków, ćpunów i wariatów kręcących się po północy po rynku, bo wszystko pozamykane... kto normalny pije o 2 w nocy w takie dni jak nd, wt czy pn ?? ja nie :)
~taka prawda 17-10-2010 22:16
tam jest drogo, tam się nie pije, tam się bywa:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Serenada zachwyciła

Nowy dyrektor WORD

Zniewalająca wanilia

Premiera “Pułapki na myszy” u Norwida

Komentują budżet miasta

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
47
Tak
17%
Nie
77%
Nie wiem
6%