MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Boisko przy "Piątce" do drobnych poprawek

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 lipca 2016, 7:31
Aktualizacja: 7:35
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. agrzywacz
Do końca sierpnia br. konsorcjum: DABRO – BAU A. Dąbrowska, P. Dąbrowski ze Świdnicy ma usunąć wszystkie usterki na nowo wybudowanym boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. – Za długo czekałam na ten obiekt, by teraz nie dopilnować, by boisko było dobrze zrobione, a jest na nim kilka dziur i źle wykonano łączenia trawy – mówi Beata Kopecka, dyrektor SP nr 5 w Jeleniej Górze.

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze to nowa inwestycja, która została zakończona na początku lipca br. Koszt budowy tego obiektu to około 267 tys. zł. Wykonawca najpierw rozebrał stare boisko szutrowe, zlikwidował szambo i nieużytkowaną studnię kanalizacyjną, a następnie wybudował nowy obiekt ze sztuczną trawą. Boisko ma powierzchnię 819 mkw. i składa się z boisk do: mini piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Teren został odwodniony i oświetlony oraz ogrodzony.

- Były już intensywne opady deszczu więc mieliśmy możliwość sprawdzenia czy teren odpowiednio chłonie wodę – mówi dyrektor szkoły Beata Kopecka. – Na szczęście w tej kwestii wszystko jest w porządku, ale po tych intensywnych opadach pojawiły się nierówności i wgłębienia. Dodatkowo źle zrobione są łączenia trawy. Nie mniej cieszymy się z nowego boiska i do pełni szczęścia brakować nam będzie już tylko większej hali sportowej, bo teraz dzieci ćwiczą w salce zastępczej o wymiarach 43 m kw.– mówi dyrektor szkoły.

Nowe boisko to piękny prezent dla placówki na jej 70-lecie, które „Piątka” będzie oficjalnie świętować w październiku br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mm 29-07-2016 9:36
salka zastępcza ma wymiary 43 m kw? Mam nadzieję że dyrektorka nie uczy tam matematyki?
~smentek 29-07-2016 9:43
Wszystko źle, byle jak, wszystko do poprawki, czyli jeleniogórski standard. Kto z urzędników odbierał wykonanie prac? Owi ignoranci powinni teraz z własnej kieszeni pokryć koszty tych "drobnych poprawek"
~gluś 29-07-2016 12:43
z życia wiadomo, że jak cos się poprawia, to nigdy nie jest już potem OK, czy to nie można dopilnować jak szumnie zwane konsorcja budują? partactwo to powoli zaczyna być polska specjalność :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interwencja w Jeżowie  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Mobilizacja przed II turą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2091
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%