MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Boisko przy „Mechaniku” dostępne nie tylko dla uczniów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 marca 2016, 8:19
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2016, 7:56
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– W ostatnich dniach mój syn chciał pograć z kolegami w piłkę na boisku przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”, ale okazało się, że nie wpuszczają tam dzieci spoza szkoły. Dlaczego? – pyta jeden z rodziców, który poprosił naszą redakcję o wyjaśnienie sprawy. – Tak nie jest – twierdzi dyrektor szkoły Wanda Kozyra. – Od godz. 15.30 do godz. 21.00 boisko jest ogólnodostępne i mogą z niego korzystać wszyscy, ale na własną odpowiedzialność – dodaje.

Dyrektor szkoły zapewnia, że o tym problemie słyszy po raz pierwszy. – Nikt nam się nie skarżył, że nie został wpuszczony na nasze boisko – mówi Wanda Kozyra. – Brama tego obiektu zawsze jest otwarta. Jeśli taka sytuacja miała miejsce, to musiała wynikać z nadgorliwości dozorcy. Ja nie mam nic przeciwko temu, by po zajęciach szkolnych z boiska korzystali również inni. Można grać zarówno w piłkę nożną, jak i koszykową. Nasi uczniowie wyszli na nie jednak dopiero w minionym tygodniu, bo wcześniej leżał śnieg i nie było warunków do gry – dodaje.

Nowe boisko przy „Mechaniku” o wymiarach 24 x 46 metrów otwarto w grudniu 2015 roku. Kosztowało ono ponad 400 tys. zł i powstało w miejscu zaniedbanego parkingu, na którym często pojawiały się błotne kałuże. Plac został odwodniony i oświetlony.

Komentarz autorki:
Sprawdziliśmy. Pogodz. 15.30 rzeczywiście bramka boiska jest otwarta. Nie zostaliśmy też przez nikogo zatrzymani, kiedy wchodziliśmy na murawę. Wanda Kozyra natomiast zachęca do kontaktu z dyrekcją szkoły w każdej sprawie, również tej związanej z przyszkolnymi obiektami sportowymi.
Angelika Grzywacz - Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Uczniowie dostaną laptopy

Doczekają się ronda

Minister z wizytą w KPSW

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Asik 28-03-2016 16:38
Niestety to samo się dzieje w szkole nr 13, zamknięte wejście na Orlik, który miał być dla wszystkich dostępny w godzinach od do, ale zawsze jest zamknięte. Jedynie kiedy są treningi to przychodzi łaskawie pan który otwiera. Pisałam do szkoły ale olewka totalna.
~Le1k 28-03-2016 17:09
Hahahahah
~ 28-03-2016 18:32
Boisko było zamknięte,a dzieci nie były wpuszczane i to nie była nadgorliwość dozorców,a zakaz Pani Dyrektor.Dopiero od tygodnia jest możliwość wejścia.
~ 28-03-2016 23:25
Mechanik to szkoła specjalnej troski władz miasta, tą szkołę się promuje,pompuje się w nią kasę kosztem innych szkół.
~ 29-03-2016 8:16
Figa prawda kiedy otwarto orlik dzieci nie mogły z niego korzystać. .Wiem bo nieraz syn chciał z niego skorzystać/ mam do niego rzut beretem/, mówiono że mogą z niego korzystać tylko grupy zorgaznizowane/a tak szczerze to dzieci i młodzieży kopiącej piłkę tam nie widziałam /. A o dniach wolnych od nauku szkolnej to pewnie będzie można pomarzyć. Późnej gatka,że młodzież szwęda się po galerii jak obiekty sportowe są pozamykane. W święta nikogo nie było ,dzieci z tej okolicy i nie tylko jężdżą do Gimnazjum Nr 4 na Zabobrzu/chyba jedyny otwarty obiekt sportowy w Jeleniej w każdy dzień/
~ 29-03-2016 9:05
do static-zapraszamy w święta też było boisko otwarte,bo moje dzieci grały:)
~omg 29-03-2016 10:32
co za mądrala położył trawę na boisku do kosza !!!!!!!!!??
~xs 30-03-2016 9:55
Całe święta było otwarte,wiem bo chodziłem z dziećmi pograć:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gotowi na wrzesień

W cieniu pandemii

Burza po interwencji w autobusie miejskim

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wraca pomysł łączenia muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%