MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Boisko na Zabobrzu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 września 2019, 23:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Klub Sportowy Orlik Jelenia Góra od 2012 opiekuje się boiskiem przy ul. Ogińskiego, ale dopiero teraz jest szansa, że wkrótce zobaczymy tam regularnie trenujące dzieci i młodzież. Klub pozyskał środki na modernizację obiektu i efekty już widać.
Chcemy zamknąć inwestycję do jesieni, żeby boisko mogło być oficjalnie zgłoszone do rozgrywek. Chcemy tu rozgrywać mecze młodziczek, orlików, trenować z zespołem kobiet i współpracować z innymi klubami jak będzie taka chęć - powiedział Robert Stachowski, prezes Orlika.

Aktualnie trwają prace pielęgnacyjne na murawie boiska. Ze środków pozyskanych m.in. z Urzędu Marszałkowskiego (18 tys. zł), Urzędu Miasta Jeleniej Góry (9 tys. zł) oraz własnych (6 tys. zł) - postawione zostaną szatnie kontenerowe, będzie też solidniejsze ogrodzenie, bowiem poprzednie zniszczyli wandale.

Szatnie już są zakupione. Mamy nadzieję, że do 30 października wszystko będzie gotowe - deklaruje R. Stachowski, który jednocześnie apeluje do okolicznych mieszkańców, aby już nie traktowali boiska jako wybieg dla psów. - Będą tu grać dzieci - myślę, że nikt by nie chciał, aby jego dziecko grając w piłkę nożną wpadło w odchody psa, czy w dziurę wykopaną psa, bądź przez wędkarzy szukających robaków - prosi prezes Orlika.

Nowe ogrodzenie ma zostać zwężone do murawy boiska, więc okoliczny teren będzie ogólnodostępny.

Twoja reakcja na artykuł?

18
75%
Cieszy
1
4%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Zwycięstwo Victorii

Dzień w Pradze

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Ja 6-09-2019 0:23
Postawić tam tylko "zakaz gry w piłkę" jak na większości podwórek i będzie git
~Sebastian 6-09-2019 9:24
Jeszcze obok przydałaby się mała rewitalizacja byłego skateparku. Ale to pewnie bedzie mieszkancom przeszkadzało zaraz. Wiem że miasto nic nie zrobi. Stoi tam jedynie rurka ale już mam pomysł. W przyszłym roku obiecuję że stanie tam grind i launchbox. I już dzieciaki czymś się zajmą. Boisko świetnie ze bedzie bo ostatnio tam bylem z dziecmi i narzekaly ze grac sie nie da. Fajnie jakby dawny Dołek odzyskał dawną świetność 😊
~ 6-09-2019 10:58
do: ~Sebastian (9:24)
Zapraszam do wspolpracy...razem można więcej. KS Orlik Jelenia góra .
~Sebastian 6-09-2019 11:06
do: ~ (10:58)
Będę miał to na uwadze. Dziękuję
~eger 6-09-2019 11:12
ogrodzenie o którym mowa , było zrobione z siatki którą mogło rozplątać 10 letnie dziecko. Ogrodzili teren po czym o nim zapomnieli. Jak skosili trawę na boisku 2 lata temu to do dziś pod bramką leżą worki z tą trawą-2 lata. Poza tym wtedy tak ogrodzili boisko że zagrodzili ludziom z tamtych bloków dojście na przystanek. ...Trzymam kciuki za sport i ten pomysł, tylko utrzymanie obiektu to nie granie na nim tylko koszenie, nawadnianie, utrzymanie terenu boiska i wokół w czystości. Nie mówiąc już o monitoringu, bo to miejsce jak i tzw kręgi przy K-Trzcińskiego to siedlisko pijaczków i narkomanów- o czym policja wie, ale wieczorem patroli nie uswiadczysz.Powodzenia
~18 sqandal 6-09-2019 11:23
…... ciekawe co zrobią za tą < fure > pieniędzy ? żeby zrobić prawdziwe boisko z szatniami i ogrodzeniem to przynajmniej z 5 milionów a nie te grosiki . Zrobią prowizorke i tyle . Szkoda zachodu . …….. ale powodzenia dla organizatorów .
~Jan 6-09-2019 13:53
Musi się pojawiać często w tych rejonach i to w różnych porach dnia Straż Miejska. Bo będzie w dalszym ciągu (jak dotychczas) dewastacja tych terenów. A spacerujących z pieskami tego długo się nie oduczy. Szkoda pieniędzy na te prace.
~zwykla_baba 6-09-2019 16:28
Pies jak pies, gorzej z przyzwyczajeniami właścicieli, którzy nie sprzątają, tak jak to jest w innych cywilizowanych krajach 🤔
~kira 6-09-2019 18:37
Ciekawe czy sprzątną skoszoną trawę która została zgarnięta na boki boiska.Nie mówiąc już o tej sprzed 2 lat jak ktoś wcześniej zauważył.
~Widzę 7-09-2019 7:19
Kiedy SM zacznie ścigać właścicieli psów za zanieczyszczanie chodników.Jadąc autem jest ok ale wystarczy przejść się spacerkiem po mieście od Sobieszowa po Zaborze.Kupa kupę pogania.
~podpowiadacz 8-09-2019 16:55
Pisać do kameleona wirtuoza sportu w Jeleniej Górze( v-ce )oraz podwładnej za grubą kasę z miasta trójkątną Monika dziewczyna ratownika

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstanie wózkostrada?

Młodzież Karkonoszy rozbiła seniorów z Wlenia

Pewne zwycięstwo Orła

Szpital na krawędzi!

KOD czeka na prezydenta Dudę

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
530
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%