MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bogdan Stelmaczonek drugi raz zwycięzcą konkursu na Obraz Roku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 kwietnia 2012, 12:23
Aktualizacja: 12:27
Autor: Petr
Fot. Petr
Zwycięzcą II Edycji Konkursu na Obraz Roku 2011, organizowanego przez Orient Express w Jeleniej Górze ponownie został Bogdan Stelmaczonek, malarz i rysownik, jeden z członków Związku Artystów i Plastyków. – Cieszę się, że wygrałem po raz drugi. Myślę, że zwyciężyłem sercem – mówi artysta.

Bogdan Stelmaczonek od urodzenia mieszka w Jeleniej Górze. Od 2000 roku członek Związku Artystów i Plastyków; autor wielu wystaw prezentowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. m.in. w Austrii, Francji i Niemczech. Maluje olejem na płótnie, ponadto, zajmuje się akwarelą oraz rysunkiem artystycznym. W swoim dorobku artystycznym ma również malarstwo ścienne, na co dzień prowadzi galerię przy ulicy Matejki.

- Bardzo się cieszę, że wygrałem po raz drugi. Myślę, że zwyciężyłem sercem. Co to znaczy? Że z wielkim uczuciem podszedłem do swojej pracy konkursowej. Świątyni Wang, którą namalowałem w taki trochę oniryczny sposób. Jak sądzę, tak jej jeszcze nikt nie namalował – mówi artysta.

Zwycięską pracę Bogdana Stelmaczonka można oglądać w klubie Orient Express. Podobnie jak to było w ubiegłym roku, obraz trafi na jedną z aukcji charytatywnych organizowanych cyklicznie przez Alicję Dusińską, właścicielkę lokalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętują Niepodległość

O rozpadających się górach

Jubileusze małżeńskie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Człowiek Koń 5-04-2012 12:32
Tym malarzem roku jest ten gościu co stoi przy tym płutnie na którym są jakieś ciemne plamy? Mi się nie podoba... Graffiti to jest coś!
~do Konia 5-04-2012 12:38
Nie ! Tym malarzem roku jest ten gościu, co stoi przy tym płótnie.
~*** 5-04-2012 14:36
Gratulacje Bogdan - znów pokazałeś swój talent i klasę!
~fiki 5-04-2012 14:51
Co to za związek ....?! Nie pomylcie go z ZPAP...chodzi chyba o ZAP... miało być ZAP, a nie ZAiP....hmmm może zaip jest bardziej podobne do zpap .......może?!?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patriotycznie przy ognisku

Motocykliści dla Niepodległej

Tu też świętowali

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Marcin Wyrostek patriotycznie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
832
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%